Kaip gražiau papuošti salotas ir mišraines - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Gru 6, 2013
11616 Peržiūrų
2 0




Kaip gražiau papuošti salotas ir mišraines

Įkėlė

Metų pabaiga – tai metas, kai mus supa besišypsantys ir laimingi žmonės, marguojančios kalėdinės girliandos,  eglutės… Viskas atrodo itin gražu… Vadinasi turi būti gražus ir Jūsų šventinis stalas ir ant jo sudėti patiekalai :).

Pastaba. Patiekalas paruoštas tik tada, kai jo vaizdas kelia apetitą. Todėl reikia tiek pat rūpintis ne tik jų skoniu, bet ir tuo, kaip jos atrodo. Perskaitykit patarimus, pasižiūrėkit žemiau patektas nuotraukas ir galbūt Jums kils genialių idėjų, kaip papuošti savo šventinį stalą…

  1. Salotas puoškite tais pačiais produktais, iš kurių paruoštos (puošimui atrenkami gražūs ir lygūs obuolių, agurkų, morkų, pomidorų griežinėliai, kiaušinių dalelės, lašišos, eršketo gabalėliai, taip pat salotų lapeliai, žemuogės, vyšnios, vynuogės). Šiuoss produktus reikia išdėlioti simetriškai arba įvairiaspalviais ornamentais, piešiniais.
  2. Aštraus skonio papuošimus — krienus, svogūnus, pipirų ankštis ir kitus — sudėkite krūvelėmis, kad panorėjus būtų galima nustumti ir nesugadinti salotų vaizdo.
  3. Visas salotas tinka papuošti žalumynais — petražolėmis, krapais, svogūnų laiškais. Salotos, saliero lapelį įkišote į kauburėlio vidurį, — ir salotos jau paruoštos.
  4. Visų salotų papuošimui tinka žalumynai, švieži agurkai ir pomidorai, pipirai, ridikėliai. Jauni krapų, petražolių ir salierų lapeliai nesmulkinami. Agurkas supjaustomas skersai plonais griežinėliais, o iš jų susukami piltuvėliai. Puikiai galima papuošti kietais virtų kiaušinių,morkų ir burokėlių griežinėliais.
  5.  Burokėlius papuošimui galima išpjaustyti žvaigždutėmis, kubeliais. Žalias morkas galima sutarkuoti. Kietus kiaušinius reikia sukapoti (atskirai baltymus ir trynius) arba supjaustyti dalelėmis ar plonais griežinėliais.
  6.  Puoškite salotas saikingai, kad būtų matyti, iš ko jos padarytos (žemiau pateiktose nuotraukose, kai kur to saikingumo ir pasigesit… :)).
  7. Jeigu ant stalo yra kelių rūšių salotų, nepuoškite visų vienodai, duokite valią fantazijai.
  8. Papuošti salotas, taip pat parinkti joms produktus, galima labai įvairiai, pagal savo skonį ir išradingumą.
  9. Paprastai salotos patiekiamos didelėse salotinėse, dubenyse (kiekvienas įsideda sau į lėkštelę salotiniu šaukštu ar specialiu dviejų šaukštų komplektu) arba porcijomis mažose salotinėse, vazelėse arba ant pyrago riekelių. Pakepinkite baltos duonos riekelių taip, kad vidurėlis būtų minkštas, uždėkite ant viršaus porciją salotų ir papuoškite žalumynų lapeliu. Galima sutepti sumuštinį: užtepti sviestu šviežios baltos arba juodos duonos riekelę, tada uždėti salotų. Tokie sumuštiniai paprastai tepami dideli ir valgomi su peiliu ir šakute.
  10. Gražiai salotos atrodo kaip įdarai: jais įdaromi švieži agurkai ir pomidorai, pyrago arba smėlinės tešlos krepšeliai.

Turtingo stalo ir gražių švenčių! 🙂

 

salotu puos12

salotu puos      salotu puos19       

salotu puos1      salotu puos20

salotu puos2     salotu puos21

salotu puos3    salotu puos22

salotu puos4    salotu puos23

salotu puos5     salotu puos25

salotu puos6    salotu puos24

salotu puos7    salotu puos28

salotu puos8    salotu puos26

salotu puos9    salotu puos27

salotu puos10    salotu puos30

salotu puos11    salotu puos31

 

salotu puos13    salotu puos32

salotu puos14    salotu puos33

salotu puos15    salotu puos34

salotu puos17    salotu puos35

salotu puos18    salotu puos37

 





Recepto Kategorijos:
Straipsniai

3 komentarai

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti