Burgenlando rageliai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Geg 24, 2018
1334 Peržiūrų
7 0
Burgenlando rageliai

Įkėlė
Burgenlando rageliai

Burgenlando rageliai

Šių kepinukų pavadinimas sufleruoja, kad jų kilmės vieta – Austrija. Negaliu teigti, kad mano pagaminti rageliai savo išvaizda, forma ir t.t. idealiai atitinka tikruosius Burgenlando ragelius, bet galiu pasakyti, kad šie kepinukai – laaabaiii skanūs. Super!

Pastaba. Recepte rašoma, kad iš tešlos ritinėlio reikia stikline ar formele išspausti pusmėnulius… Bandžiau net išsišiepusi ir liežuvį prikandusi, ir taip, ir kitaip… Iš tų ragelių bekepant gavosi tik graži „kakučio“ forma 🙂 , nes tešla kepdama pūtėsi, plėtėsi, paversdama gražiuosius mano ragelius į beformę masę, o įdaras tekėjo per kraštus (šiek tiek tai jis turi išbėgti, bet tik ne taip ir ne tiek 🙂 ). Paskui sugalvojau, kad reikia, paruoštus tešlos ritinukus su įdaru, aštriu peiliu atsargiai supjaustyti apie 3 cm pločio gabaliukais. Tiko. Ne rageliai gavosi, bet įgavę gražesnę formą kepinukai. Buvau laiminga 😀

Beje, kad rageliai ne visuomet pavyksta tobulos lenktos formos, įspėja ir recepto autoriai. Taip, kad… jei jau konditeriams ne visuomet pavyksta, tai ką jau kalbėti apie mus mėgėjus 🙂

Dar manau, kad reikėtų kepinukų viršų aptepti kiaušinio ir pieno plakiniu (prieš jų keliavimą į orkaitę). Tuomet nereikėtų barstyti cukraus pudra… Čia jau kaip kam geriau.

Kad iškeptumėte Burgenlando ragelius, reikės:

Tešlai: 250 g sviesto, 20 g cukraus, 40 g mielių, 100 ml pieno, 2 kiaušinių trynių, 400 g miltų ir druskos ant peilio galiuko.

Įdarui: 2 kiaušinių baltymų, 100 g lazdynų riešutų.

Pabarstyti: cukraus pudros.

Gaminimo eiga:

  • Labai minkštą, kambario temperatūros sviestą ištrinkite su cukrumi ir mielėmis. Įmaišykite kiaušinių trynius, pamažu pildami įmaišykite pieną. Po truputį įmaišykite miltus ir druską. Gerai išminkykite tešlą. Tešlą įsukite į maistinę plėvelę ir kiškite 2 valandoms į šaldytuvą.
  • Riešutus sumalkite kavamale. Baltymus išplakite iki putų, po truputį berkite cukraus pudrą ir plakite iki standumo. Pamažu sumaišykite su riešutais.
  • Šaltą tešlą dar kartą išminkykite. Padalinkite į tris dalis. Kiekvieną dalį atskirai tarp dviejų celofaninių maišelių ar dviejų maistinės plėvelės lakštų iškočiokite, užtepkite įdaru ir susukite ritinėlius. Lengvai paspauskite ritinėlius ranka, kad taptų šiek tiek plokšti. Apskrita formele ar stikline išspauskite pusmėnulius (arba pjaustykite taip, kaip aš buvau rašiusi įžanginiame žodyje).
  • Ragelius išdėliokite kepimo popieriumi arba kepimo kilimėliu išklotoje skardoje ir kiškite į iki 170 C įkaitintą orkaitę.
  • Kepkite 20 minučių.
  • Atvėsusius (mūsų šeimoje niekas nelaukė, kol atvės) pabarstykite cukraus pudra.

Formą praradęs ragelis, bet vis tiek skanus 🙂

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Sausainiai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti