Ėriuko kepenėlės su daržovių pagardu - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lap 2, 2018
3095 Peržiūrų
6 1
Ėriuko kepenėlės su daržovių pagardu

Įkėlė
Ėriuko kepenėlės su daržovių pagardu

Ėriuko kepenėlės su daržovių pagardu

Ėriuko kepenėlės — labai švelnus ir subtilus produktas, buvo ir lieka vienu iš pačių populiariausių subproduktų nuo senų laikų. Jos neturi to specifinio stipraus kepenų skonio ir kvapo. Kepamos pagardintos įvairiais prieskoniais ir patiekiamos su daržovėmis ir padažais. Paruošiamos labai greitai: reikia tik apkepti gabalėlius ėrienos  kepenėlių ant karštos ugnies — iš abiejų pusių po 2-3 minutes, ir patiekalas jau paruoštas.

Kai tik pasitaikys proga įsigyti ėrienos ir tame pirkinyje bus ėriuko kepenėlės, siūlau pasigaminti ėriuko kepenėles su daržovių pagardu. Tikrai puikus skonis. 

Beje, aš ruošdama kepenėles truputį užsižiopsojau ir vieną pusę perkepiau… Bet nieko! Vis tiek buvo skanu, nors ir truputį kietesnės gavosi, nei turėtų būti 🙂 Labai tiko daržovių pagardas. Aišku, galima dar ir bulvyčių išsivirti. Ir kepenėles piene, o ne vandenyje mirkinti. Kulinarai teigia, kad sūdyti prieš pat kepimą ar kepant ir kepti neapvoliojus miltuose arba druskos įberti į miltų ir prieskonių mišinį. Štai kiek variantų jūsų pasirinkimui 🙂

Kad pagamintumėte „Ėriuko kepenėlės su daržovių pagardu”, reikės:

apie 500-600 g ėriuko kepenėlių, 2 svogūnų, 2 paprikų, 2 česnako skiltelių, druskos, poros žiupsnelių provanso žolelių, žiupsnelio, maltų juodųjų pipirų, žiupsnelio maltų kvapniųjų pipirų, žiupsnelio čiobrelių, poros saujų miltų, šaukšto majonezo, aliejaus.

Gaminimo eiga:

  • Kepenėles supjaustykite plonomis riekelėmis, užpilkite šaltu vandeniu ir palaikykite apie 15-20 minučių. Nupilkite vandenį, padruskinkite kepenėles ir palaikykite 10 minučių.
  • Kol markinate ir sūdote kepenėles, svogūnus supjaustkite plonais pusžiedžiais, paprikas supjaustykite nestambiais kubeliais, česnako skilteles smulkiai sutarkuokite.
  • Keptuvėje įkaitinkite aliejaus 3-4 šaukštus, žerkite svogūnų pusžiedžius, pakepinkite, kol pradės truputį minkštėti. Tada suberkite paprikas ir česnakus. Maišydami pakepinkite, kol suminkštės paprikos.
  • Miltus sumaišykite su provanso žolelėmis, pipirais, čiobreliais. 
  • Miltų mišinyje apvoliokite kepenėliųgabaliukus ir kepkite įkaitusiame aliejuje po 3 minutes iš kiekvienos pusės.
  • Kepenėles sudėkite į indą, kuriame tieksite, ant jų uždėkite pakepintų daržovių, sumaišytų su majonezu, pagardą. Puoškite žalumynais.

Viskas, ėriuko kepenėlės su daržovių pagardu paruošta!

Skanaus! 😉

 

Recepto Kategorijos:
Avienos antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti