Orkaitėje keptas ėriuko kumpis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Gru 28, 2020
8011 Peržiūrų
5 2
Orkaitėje keptas ėriuko kumpis

Įkėlė
Orkaitėje keptas ėriuko kumpis

Orkaitėje keptas ėriuko kumpis

Lietuvoje ėriena ir aviena nelabai populiari, nes daugeliui nepatinka specifinis šios mėsos kvapas. bet patikėkite, jeigu avinukas jaunas, apie 7-8 mėnesių, kvapo beveik nejausite. Ėrienos specifinis skonis švelnesnis, mėsa – minkštesnė, rausva, beveik be riebalų.
Be to, mėsos skonis bei kvapas priklausys ir nuo marinato, prieskonių, kuriuos naudosite, marinavimo laiko.

„Sumacavotą” – suprieskoniuotą mėsą dėkite į maišelį ir marinuokite šaldytuve mažiausiai 8 valandas, o dar geriau bus, jeigu marinuosite apie dvi paras. Būtų šaunu, jeigu marinavimo viduryje mėsą apverstumėte ir vėl pamasažuotumėte, tuomet skoniai dar geriau įsigers.

Žinovai rašo, kad ėrienos kumpį užtenka kepti 1,45 valandos… Na, nežinau…, žalios mėsos tikrai nesinorėtų valgyti… Geriau jau kepti ilgiau, bet valgyti minkštutėlę mėsytę.

Kad pagamintumėte Orkaitėje keptas ėriuko kumpis, reikės:

Apie 1,5 kg avienos kumpio su kaulu, maltų juodųjų pipirų, malto kumino, žiupsnio aitriosios paprikos, 1,5-2 šaukštelių druskos (1 kg mėsos – šaukštelis druskos su kaupu), 5-6 skiltelių česnako, šaukštelio kaupino prieskoninių žolelių mišinio (būtų gerai, kad tokiame mišinyje būtų ir mėtų), galima naudoti kalendrų, kajeno, garstyčių miltelių.

Kepimui: 2 didelių morkų, 1-2 paprikų, 2 svogūnų, šviežių čiobrelių šakelių, 0,25 – 0,5 stiklinės vyno, 0,5 stiklinės obuolių sulčių, kepimo rankovės. 

Bulvėms: aliejaus, provanso žolelių, druskos.

Gaminimo eiga:

 • Mėsą, apytiksliai kas trys cm įpjaukite (labai giliai nereikia).
 • Susmulkinkite česnaką.
 • Kumpį įtrinkite prieskoniais ir kiškite į maišą.
 • Marinuokite pora dienų.
 • Orkaitę įkaitinkite iki 180 – 190 C kaitros (kaitra, kepimo laikas visuomet priklauso nuo orkaitės… geriau kepti su karštu oru, ventiliatoriumi).
 • Išmarinuotą kumpį gerai įtrinkite vynu bei obuolių sultimis ir dėkite į kepimo rankovę. Ten pat   kiškite nelabai plonais griežiniais supjaustytą morką, stambiau supjaustytus svogūnus ir paprikas. Rankovės galus sandariai užriškite.
 • Paruoštą kepsnį kiškite į orkaitę.
 • Po valandos ar pusantros kepimo, rankovę apverskite, kad ir kita pusė mėsytės pasitroškintų vyne bei obuolių sultyse (darykite tai atsargiai, kad nesuplyštų rankovė).
 • Kad tikrai gerai iškeptų mėsytė, kepkite apie tris valandas.
 • Likus valandai (gal net trupučiuką daugiau) iki kumpio kepimo pabaigos, į orkaitę kiškite skardoje išdėliotas bulvių puseles (prieš tai bulvių puseles patepkite aliejumi bei padruskinkite).
 • Likus pusvalandžiui iki kepimo pabaigos, kepimo rankovę galite prakirpti ir, padidinę temperatūrą iki 200 C, kepsnį šiek tiek apskrudinti.
 • Kai tik kepsnys iškeps, leiskite 10 minučių „pailsėti“, tolygiai pasiskirstyti sultims ir tik tuomet pjaustykite.
Orkaitėje keptas ėriuko kumpis

Orkaitėje keptas ėriuko kumpis

Skanaus 🙂

Recepto Kategorijos:
Avienos antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti