Pievagrybiai įdaryti vištiena - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 28, 2016
1638 Peržiūrų
7 0
Pievagrybiai įdaryti vištiena

Įkėlė
Pievagrybiai įdaryti vištiena

Pievagrybiai įdaryti vištiena

Patiekalas, kuris visuomet nustebina svečią, niekada nenuvilia skoniu ir visuomet pavyksta 😉  😀

Patarimai. Kuo didesnės pievagrybių kepurės, tuo bus geriau, nes grybams kepant išteka juose esanti drėgmė, jie susitraukia. Kepimo laikas ir orkaitės kaitra priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų (pvz., naujoje orkaitėje, kepiau 190C kaitroje ir apie 30 minučių – ilgiau nereikėjo). 

Tiems, kas netoleruoja svogūnų, svogūnų laiškų, siūlau įdarą gaminti taip: kepinant mėsą dėti daugiau česnako, berti gerą žiupsnį raudonos rūkytos paprikos, o jai pravėsus kartu su majonezu ir grietine dar įmaišyti ir 2 šaukštelius Dižono garstyčių. Padažą gaminant, sausoje keptuvėje pakepinti supjaustytus nedideliais gabaliukais pievagrybių kotelius, įtrupinti pusė kubelio grybų sultinio, kai skystis išsiskyręs iš kotelių išseks, įmesti 100 g sviesto, kai šis ištirps, šaukštą grietinės, galima įpilti apie 50 – 100 ml pieno arba grietinėlės ir, kai viskas užvirs, išjungti ugnį. Tik neužmirškite pamaišyti turinį,  gamindami padažą 😉 

Manau, jog kiekviena savo virtuvės šefė ar šefas 😉 paimprovizuos ir atras geriausią pievagrybių kepimo variantą 😀 .

Kad pagamintumėte pievagrybius, įdarytus vištiena, reikės:

Apie 500 – 600 g maltos vištienos, 400 g ir daugiau didelėmis kepurėmis pievagrybių  (kepurės skersmuo apie 10 cm), 3-4 česnako skiltelių, maltų juodųjų pipirų, druskos, 1 su dideliu kaupu šaukšto grietinės, 1 su dideliu kaupu šaukšto majonezo, pusės stiklinės ir daugiau smulkintų svogūno laiškų, mėgstamo fermentinio sūrio, aliejaus. Papildomai svogūno, šaukšto grietinės (galite naudoti ir grietinėlę), šaukštelio miltų.

Gaminimo eiga:

  • Pievagrybius nuplaukite, atsargiai išpjaukite kotelius.
  • Vištieną dėkite į keptuvę, įpilkite aliejaus, ten pat žerkite smulkiai sutarkuotas česnakų skilteles ir pakepinkite apie 15-20 minučių pridengę dangčiu (neužmirškite pamaišyti). Jei atrodys, kad mėsa sausoka, įpilkite dar šlakelį aliejaus, padruskinkite, papipirinkite.
  • Gerai apkepusi mėsa, turi būti biri, bet ne sausa ir neapskrudusi (štai šiuo atveju, mėsa nebus skani), gražios švelniai rusvos spalvos. Jei mėsa dar nėra tokia, galite dar truputį pakepinti. Atvėsinkite.
  • Mėsą sumaišykite su svogūnų laiškais, majonezu, grietine, jei reikia, galite dar padruskinti, papipirinti. Siūlyčiau paragauti mėsą ir įdėti tai, ko trūksta (jei jūsų manymu trūksta sultingumo, papildomai įdėkite grietinės ar majonezo)
  • Masę kimškite į grybų kepurėles.
  • Įdarytus pievagrybius dėkite į aliejumi pateptą skardą (arba į kepimo popieriumi išklotą) ir kepkite apie 30-40 minučių iki 180 C įkaitintoje orkaitėje (kepimo laikas priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų).
  • Tuo tarpu, supjaustykite grybų kotelius, susmulkinkite svogūną ir pakepinkite aliejuje, įpilkite truputį vandens, patroškinkite. Sumaišykite šaukštą grietinės su šaukšteliu miltų, įpilkite truputį vandens, išmaišykite, kad neliktų gumuliukų ir pilkite į keptuvę, kur kepa grybai ir svogūnais. Padruskinkite, papipirinkite. Bus padažas.
  • Kai grybai baigs kepti, ant viršaus užberkite smulkiai tarkuoto sūrio ir išjungę orkaitę, palaikykite, kol sūris ištirps.
  • Skanu su bulvių koše, padažu ir be jo 🙂 . O jeigu nenorite apsunkinti skrandžio – taip pagamintus pievagrybius skanaukite tik su salotomis, pomidorais ir agurkais 😀 

Skanaus! 🙂

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti