Kaip džiovinti uogas ir vaisius - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bir 28, 2014
6315 Peržiūrų
2 1




Kaip džiovinti uogas ir vaisius

Įkėlė

dziovintos slyvos1

Slyvos

Džiovinimui labiausiai tinka sveikos, visiškai prisirpusios slyvos. Uogas (be kotelių) panardinkite vienai minutei į verdantį vandenį, po to šaltame atšaldykit. Atvėsusias ir nusausintas slyvas sudėkite vienu sluoksniu ant sieto. Džiovinkite krosnyje ar orkaitėje 40-45°C temperatūroje, o po 3-4 val., kai slyvos padžius, o odelė susiraukšlės, 4-6 val. palaikykite kambario temperatūroje. Po to vėl džiovinkite 55-60°C temperatūroje 4-5 val. Dar kartą keletą valandų palaikykite kambario temperatūroje ir dar kartą džiovinkite 75-80°C temperatūroje 12-16 val.

Jei džiovinsite Vengrines ar kitas nelabai sultingas slyvas, tik nuskintas porą trejetą dienų palaikykite saulėje, kad apvystų, arba 0,5-1,5 minutės apvirkite 1-1,5 procentų geriamosios sodos tirpale. Iš tirpalo jas išgriebkite į šaltą vandenį, o atšalusias sudėkite ant sietų. 3-4 valandas padžiovinkite 40-45 C temperatūroje ir atšaldykit. Paskui džiovinkite 55-60 C temperatūroje ir vėl atšaldykit. Baikit džiovinti 75-80 C temperatūroje. Išdžiūvusias slyvas palaikykite subertas plonu sluoksniu. Paskui sudėkit į dėžutes, suspauskit, o dėžutes užkalkit.

dziovintos vysnios

Vyšnios

Džiovinimui tinka šviežios, prinokusios, stambios vyšnios. Geriausiai tų veislių, kurių uogos būna tamsios, sultingos ir saldžios. Jas galima džiovinti su kauleliais ir be jų. Uogas perrinkite, nuplaukite, nutraukite kotelius. Kad greičiau išdžiūtų, prieš džiovinimą suberkite ant sietelio ir ½ – 1 minutę palaikykite verdančiame 0,2-0,3 procentų (1 l vandens, 2-3 g) valgomosios druskos tirpale. Paskui vyšnias perplaukite švariu šaltu vandeniu. Jam nuvarvėjus, paskleiskite ant grotelių ar sietų ir džiovinkite. Džiovinkite 50-55°C temperatūroje, o kai uogos apvys, atvėsinkite ir vėl džiovinkite aukštesnėje temperatūroje (iki 80°C).

Džiovintas vyšnias laikykite natūralaus audinio maišeliuose sausoje vėdinamoje patalpoje arba pergamentu išklotose dėžutėse.

dziovinti obuoliai

Obuoliai

Džiovinti tinka prinokę arba beveik prinokę obuoliai. Išimkite obuolių sėklalizdžius, supjaustykit obuolius ½ cm storio skiltelėmis. Džiovinimui obuolius dėkite ant cinkuotos vielos sietų, kad vienas skiltelės kraštas užeitų ant kito. Geriausia obuolius džiovinti iš pradžių 80-85, pabaigoje – 50-55 C temperatūroje. Obuoliai bus išdžiūvę, kai sulenkta skiltelė, paspaudus tarp pirštų, nelūžta ir iš jos nebėga sultys. Perdžiūvę obuoliai netenka kvapo ir skonio. Išdžiūvusius obuolius atvėsinkit ir dėkit į natūralaus audinio maišelius sausoje arba pergamentu išklotose dėžutes. Laikykite sausoje vėdinamoje patalpoje.

dziovintos kriauses

Kriaušės.

Džiovinimui netinka pernokusios, apipuvusios ir labai sultingos kriaušės. Vidutinio dydžio, mažais sėklalizdžiais kriaušes nulupkite, bet nepjaustykite, o sudėkite į verdantį vandenį ir 5-7 minutes apvirkite. Džiovinkite su koteliais. Stambias kriaušes prieš virinimą nuplaukite ir perpjaukite pusiau. Kriaušėms džiūti pakanka 80-85, o pabaigoje – 50-55 C temperatūroje. Gerai išdžiūvusios kriaušės yra elastingos, nelūžta, ir, paspaudus pirštais, iš jų nebėga sultys. Džiovintas kriaušes geriausia laikyti medinėse, pergamentiniu popieriumi išklotose dėžėse arba kelių sluoksnių pergamento maišeliuose.

dziovinti serbentai

Juodieji serbentai, avietės, mėlynės, žemuogės, šermukšniai, erškėtuogės. Priešdžiovinimą atrinkite supuvusias, surūgusias, neprinokusias bei kenkėjų sužalotas uogas. Jei yra, pašalinkite taurėlapius ir visas uogas, išskyrus žemuoges ir avietes, nuplaukite. Džiovinimui paskleiskite plonu sluoksniu ant tankių sietų ir džiovinkite saulėje arba džiovykloje 50-60 C temperatūroje. Džiovinimo metu uogas kelis kartus pamaišykit, kad vienodai džiūtų.

Džiovinamos prisirpusios sveikos uogos. Jos nuplaunamos, nusausinamos, nuskabomos nuo šakelių. Jei juoduosius serbentus džiovinsite orkaitėje, džiovinkite 60-70°C temperatūroje. Laikyti galite sandariai uždarytuose stiklainiuose.

Avietes džiovinti galima ir kitaip. Jas nuskalaukite ir sudėkite plonu sluoksniu ant tinklelio. Avietes džiovinkite palyginti žemoje temperatūroje (45-50°C). Tik baigiant džiovinti temperatūrą galima padidinti iki 50-60°C. Džiovintos avietės atvėsinkite ir laikykite stiklainiuose uždengtas.

Beje, džiovinti tinka ir aviečių ūgliai. Rudenį, kai iškertami dvimečiai ūgliai ir šalinami silpni, užuot juos išmetę, sudžiovinkite. Tik pasistenkite ūglius pjauti giedrą dieną. Juos suriškite į nedideles puokšteles ir pakabinkite balkone, verandoje ar kitoje vėdinamoje vietoje. Naudokite arbatoms, nuovirams.

 





Recepto Kategorijos:
Straipsniai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti