Saldi ryžių košė - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Vas 13, 2023
1412 Peržiūrų
5 0
Saldi ryžių košė

Įkėlė
Saldi ryžių košė

Saldi ryžių košė

Saldutėlė, skanutėlė košė pusryčiams visai šeimai! Kaip sakė mano anūkas, tokią košę valgytų kiekvienas vaikas, mama ir tėtis😅

Tokiai košei netinka plikyti, pailgi, birūs ryžiai. Jie turi būti apvalūs ir gana lipnūs. Aš naudojau baltuosius apvaliuosius ryžius.

Vandens, pieno ir ryžių kiekius matavau 250 ml talpos stikline.

Iš nurodyto kiekio pagaminsite 3 – 4 porcijas (priklausys nuo valgytojų apetito 🙂 )

Kad pagamintumėte Saldi ryžių košė, reikės:

1 stiklinės apvaliųjų ryžių, 3 stiklinių vandens, 1,5 stiklinės pieno, žiupsnelio druskos, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 1,5 šaukšto cukraus, sviesto.

Gaminimo eiga:

  • Puode užvirkite pasūdytą vandenį (žiupsnelis druskos).
  • Ryžius suberkite į vandenį.
  • Virkite ant nedidelės ugnies, vis pamaišydami, apie 10 – 15 minučių, kol ryžiai sugers didžiąją dalį skysčio (viriau 15 minučių).
  • Supilkite pieną.
  • Išmaišykite ir virkite ant silpnos ugnies  15 minučių. Nepalikite košės be priežiūros, kad ši neprisviltų  – pastoviai maišykite, puodo neuždenkite.
  • Kai ryžiai sugers beveik visą pieną ir suminkštės, košę saldinkite cukrumi, gardinkite vaniliniu cukrumi, išmaišykite.
  • Išjunkite ugnį, uždenkite puodą dangčiu ir palikite taip apie 5 minutes.
  • Dėkite košę į lėkštes, uždėkite po nedidelį gabalėlį sviesto (naudoju saldžios grietinėlės sviestą) ir galite, jeigu norite, pabarstyti ugomis, cukatomis (tai vaisių gabaliukai mirkyti meduje, cukraus, fruktozės ar gliukozės sirupe) ar cinamonu, bet tikrai nebūtina.
Saldi ryžių košė

Saldi ryžių košė

 
 
Kai kas siūlo ryžių košę virti taip:
1 var. Ryžius kelis kartus nuplaukite po vandeniu, tada juos sudėkite į puodą (kai kur siūlo naudoti troškintuvą) ir užpilkite vandeniu, santykiu 1:2. Palikite ryžius išbrinkti maždaug 2–3 valandas. Virkite nuolat maišydami 10 minučių ant silpnos ugnies (jei reikia, įpilkite vandens). Ryžiai turi išbrinkti ir tapti minkšti. Tada ryžius užpilkite pienu, įberkite druskos ir cukraus, išmaišykite ir virkite, kol ryžiai sugers pieną. Palaukite 5 minutes ir patiekite su sviestu.
2 var. Nuplaukite vieną stiklinę ryžių ir sudėkite į katilą ar ketaus puodą, tada įpilkite 1,5 stiklinę vandens ir užvirkite. Uždenkite puodą ugnimi ir virkite ant silpnos ugnies 15-20 minučių. Įpilkite 1 stiklinę pieno, įberkite druskos, cukraus, išmaišykite ir virkite dar 5–7 minutes. Tada nuimkite košę nuo ugnies, palikite ją uždengtą dangčiu. Įdėkite sviesto arba paruoštų džiovintų vaisių.
 
Gero apetito! 😉
Recepto Kategorijos:
Košės

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti