Salierų sriuba - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bal 15, 2019
1278 Peržiūrų
8 0
Salierų sriuba

Įkėlė
Salierų sriuba

Salierų sriuba

Ši sriuba patiks ne tik mėgstantiems salierus ar pertrintas pikantiškas sriubas. Patikėkite, originaliu jos skoniu, maloniu aromatu mėgausis visi, kas tik paragaus šios gardžios sriubos. Beje!!! Patiekę tokią sriubą svečiams – juos maloniai nustebinsite ir sulauksite pagyrų 😉

Pastaba. Bulves ir salierus svėriau jau nuskustus, nuluptus. Druskos ir pipirų neskubėkite berti viso kiekio iškart, geriau įberkite pusę nurodyto kiekio ir ragaukite, nes skoniui draugų nėra 😉 Lašišą perku pakuotėse jau supjaustytą plonai. Jei, verdant sriubą, pasirodys, kad ji per tiršta, įpilkite truputį virinto karšto vandens, bet nepersistenkite, nešliūkštelkite jo per daug. Jei nenorite terliotis su puošybos elementais (sukti rožytes) ir jums nesvarbus pateikimas, galite paprasčiausiai supjaustyti nedideliais gabaliukais lašišos filė ir įberti į sriubą prieš tiekiant.

! Gamindama užmiršau įpilti citrinos sulčių, bet skoniui sriubos tai nepakenkė.

Kad išvirtumėte salierų sriubą, reikės:

400 +- gr saliero šaknies, 400 +- gr bulvių, didesnio nei kumštis saldžiojo svogūno, 4 šaukštų aliejaus, 1 vištienos sultinio kubelio,  1 šaukštelio druskos, 0,5 šaukštelių ar mažiau maltų juodųjų pipirų, 250 ml grietinėlės kavai, 2 šaukštų citrinos sulčių, 800 ml vandens.

Papuošimui: 150 šaltai rūkytos lašišos, 1 nemažos kriaušės, didelės saujos kedrinių pinijų, 1-2 šaukštų aliejaus(priklausys nuo jūsų šaukšto dydžio), šviežių krapų.

Gaminimo eiga:

  • Gilesnėje keptuvėje įkaitinkite aliejų, sudėkite kubeliais pjaustytus salierus, bulves ir svogūną. Nuolat pamaišydami patroškinkite juos ant vidutinio kaitrumo ugnies (maždaug 10 – 15 minučių). Jei pradės labai spirgėti, sumažinkite ugnį ir galite įpilti truputį, apie 50 ml vandens. Troškinkite keptuvę uždengę dangčiu.
  • Puode užkaiskite vandenį ir suberkite patroškintas daržoves. Virkite, kol daržovės suminkštės (ilgai laukti neteks)
  • Kriaušę nulupkite, perpjaukite perpus, išimkite sėklas ir supjaustykite mažais kubeliais. Mažoje keptuvėje pakepinkite kriaušės kubelius su aliejumi, sudėkite pinijas, pora sekundžių maišydami pakepinkite ir nukelkite nuo ugnies.
  • Kai daržovės išvirs, nuimkite puodą nuo ugnies, daržoves sutrinkite elektriniu trintuvu, įmaišykite citrinos sultis, padruskinkite papipirinkite, supilkite grietinėlę ir sriubą pakaitinkite iki virimo. Tik užvirs ir nukelkite nuo ugnies.
  • Į lėkštes pilkite sriubos, įberkite pakepintų kriaušių su pinijomis, puoškite iš lašišos juostelių susuktomis rožytėmis bei krapų šakele ir tiekite.

Skanaus! 😉

 

 

Recepto Kategorijos:
Pertrintos sriubos

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti