Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 15, 2021
821 Peržiūrų
8 0
Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

Įkėlė
Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

 
Galiu drąsiai teigti, kad šis patiekalas – labai labai skanus. O dar ir greitai pagaminamas. Šis užkandis tinka tepti ant paskrudintos duonos arba galima juo įdaryti užkandinius krepšelius. 
Nenorite terliotis gamindami sumuštinukus, pasigaminkite mišrainę. Tokią mišrainę galėsite valgyti su skrudinta šviesia sumuštinių duona arba su juoda pakepta keptuvėje ant aliejaus. Dar vienas variantas tokios mišrainės: paskrudintos duonos gabaliukus įmaišyti į mišrainę. Tik vienas niuansėlis – duona išmirksta greitai, vadinasi, pasigaminote ir valgykite 🙂 
Pastaba: sūris čia tinka tiek paprastas fermentinis, tiek stipresnio skonio (pvz. čederis), tik nenaudočiau Džiugo ar kito tokio tipo sūrio, nes jo skonis užgožtų vištieną.
Juoda duona. Naudoju tik Agotos juodą su saulgrąžomis. Super tinka ir pakepta sumuštinius gaminant ir supjaustyta kubeliais, pakepinta aliejuje ir įmaišyta į mišrainę.
 
! Jeigu norisi lengvesnio užtepėlės varianto, vietoje majonezo galima naudoti graikišką jogurtą, sumaišytą su šaukšteliu aštresnių garstyčių.
 

!!! Patikėkite, skaniau su majonezu ir be to, kai gardinama salotos, mišrainės grietine, jogurtu… toks rūgštesnis skonis gaunasi, o dar jeigu pusvalandį pastovi (jeigu laukiate svečių ir iš anksto pasigaminate užkandžius), tai išvis ne koks skonis būna. Bent jau man – netinka toks variantas. Nepersistenkite su druska, jeigu užkandėlę dėsite į užkandžių krepšelius, nes jie sūroki, tad… gali būti taip, jog bus labai sūru. Aš jos išvis nedėjau.

 
!Galima naudoti tiek vištų, tiek putpelių kiaušinius. Aš naudoju putpelių, nes gamindama sumuštinukus, kiaušinių nesumaišau kartu su kitais produktais, o perpjovusi juos perpus, puošiu virš (pridedu dar ir krapų šakelę).
 
! Jeigu virsite putpelių kiaušinius- nepervirkite. Kiaušinukus sudėkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu, palaukite, kol vanduo užvirs, tuomet išjunkite viryklę, tegul taip pabūna nuo vienos iki dviejų minučių. Kiaušinukai bus išvirę.
 
Porcijos? 3 sočios, o 4 – normalios (apie mišrainę rašau, jeigu valgysite su kepinta ar skrudinta duona). Bet, jeigu jūs gaminsite sumuštinukus – bus daug, dideliai kompanijai užteks 😀
 
Kad pagamintumėte Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis, reikės:
200 g keptos arba rūkytos vištos, 2 kiaušinių, 100 g sūrio, 1 obuolio, baltosios dalies poro, majonezo, citrinos sulčių, druskos ir pipirų pagal poreikį.
Dar prireiks: skrudintos sumuštinukų duonos (mažų) arba užkandžių krepšelių ar šaukštelių.
Papuošimui reikės trupučio krapų.
Gaminimo eiga:
  • Kiaušinius kietai išvirkite.
  • Kiaušinius bei sūrį galite supjaustyti kubeliais, arba sutarkuoti per “burokinę” tarką. 
  • Nuluptą obuolį supjaustykite smulkiais kubeliais ir apšlakstykite trupučiu citrinos sulčių.
  • Smulkiai supjaustykite vištieną ir porą.
  • Visus produktus sumaišykite ir pagal skonį paskaninkite majonezu, padruskinkite, papipirinkite, jeigu to reikia.
  • Patiekdama aš dar kartais sumuštinukus su šia užtepėle papuošiu gabalėliu virto putpelės kiaušinio ir krapo šakele, bet tas nėra būtina, tiesiog gražiai atrodo ir skoniai dera 🙂
  • Su skrudinta šviesia sumuštinukų duona
Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

  • Su aliejuje pakepinta juoda duona
Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

  • Mišrainė
Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

Vištienos, sūrio ir kiaušinių užkandis

 

Skanaus! 😉

Čederio sūris, kurį naudoju

Čederio sūris, kurį naudoju

Obuolys, kurį naudoju, kai nėra nuosavų

Obuolys, kurį naudoju, kai nėra nuosavų

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti