Aštri avienos sriuba - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bir 20, 2013
3704 Peržiūrų
0 0
Aštri avienos sriuba

Įkėlė
Aštri avienos sriuba

Aštri avienos sriuba

Tai truputėlį kitokia charčio iš avienos. Bet jei norite gaminti tradicinę gruzinišką sriubą, avieną pakeiskite riebesniu jautienos su kaulu gabalu, o pačią sriubą pagardinkit grūstais graikiniais riešutais.

Gaminimo eiga:

ryžius užpilkite dideliu kiekiu šalto vandens ir pusantros valandos pamirkykite. Svogūnus labai smulkiai supjaustykit. Įkaitinkit keptuvę su aliejumi ir ant stiprios ugnies apkepkit mėsą iš visų pusių (dėkite po tiek gabalėlių, kad jie visi keptų, o ne troškintųsi. Kai baigsit kepti, meskit mėsą į puodą, suberkit svogūnus, įpilkit dar truputį aliejaus, jei reikės ir ant vidutinio kaitrumo ugnies kepkite apie 15 minučių. Tada įpilkite truputį šalto vandens ir kepkite dar 15 minučių. Pomidorus nuplikykite, perliekite šaltu vandeniu ir nulupkite. Minkštąją pomidoro dalį supjaustykit ir plaktuvu gerai sutrinkit. Pomidorų masę dėkite į puodą su mėsa, išmaišykite ir kaitinkite 10 minučių. Tada į puodą pilkite 1,5 l šalto vandens, užvirkite ir virkite 10 minučių. Ryžius nuplaukite ir suberkite į sriubą (ryžių kiekis priklausys nuo to, kokio tirštumo norėsite sriubos). Kol ryžiai verda, susmulkinkite česnakus ir žalumynus. Sugrūskite druskos, charčio prieskonių ir česnakų mišinį. Palaipsniui berkite žalumynus ir grūskite toliau. Kai ryžiai išvirs (15-20 minučių), sudėkite slyvų pagardą. Maišykite sriubą, kol pagardas ištirps. Tada krėskite prieskonius, kuriuos sugrūdote. Jei reikia dar papipirinkit ir padruskinkit. Viską išmaišykite ir virkite 5 minutes ant silpnos ugnies. Kai nukelsite puodą nuo viryklės, tegul pastovi uždengtas dar 5 minutes ir tiekite. Jei nebijot aštrumo, tai į kiekvieną lėkštę įdėkit adžikos.

Kad išvirtumėt sriubą prireiks:

 1 kg avienos krūtinės su kaulu, 1 kg avies mentės, 4 didelių svogūnų, 4 prinokusių pomidorų, ½ arba 2/3 stiklinės ryžių, 50 g gruziniško slyvų pagardo (tklapi arba tkemali), pusės česnako galvutės, ryšulėlio kalendrų, ryšulėlio petražolių, 3-4 šaukštų aliejaus, šaukšto gruziniškų charčio prieskonių, maltų juodųjų pipirų, druskos, adžikos.

Skanaus! 🙂

Recepto Kategorijos:
Aštrios sriubos · Sriubos

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti