Kalakutienos maltinukai su skrebučiais ir krienų pagardu - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Kov 13, 2018
1269 Peržiūrų
5 0
Kalakutienos maltinukai su skrebučiais ir krienų pagardu

Įkėlė
Kalakutienos maltinukai su skrebučiais ir krienų pagardu

Kalakutienos maltinukai su skrebučiais ir krienų pagardu

Puikus, sotus karštas užkandis, kuriuo galite pavaišinti svečius ir nereikia ruošti karštų patiekalų. O ir gamindami ne taip jau ilgai užtruksite. Tereikia visų reikalingų produktų, kelių keptuvių (mažos – svogūnams pakepinti ir didelės maltinukams iškepti) ir skrudintuvės, jūsų gero nusiteikimo, padėto į šalį telefono ir greitų apsisukimų :D.

Skaniau būtų petukų mėsa, bet galite pirkti ir jau sumaltą kalakutieną. Aš šį kartą pabandžiau gaminti iš pirktinės maltos mėsos. Gerai, bet kai nežinau, kas sumalta – neramu 🙂 Jei neturite balzaminio acto – nieko tokio, nes vietoj jo galite naudoti šaukštą sojų padažo. Tik, jei naudosite, sojų padažą, nedruskinkite ir nepipirinkite svogūnų pagardo. Vytinti pomidorai… Jei labai perdžiūvę, kokius turėjau aš, teks šiek tiek pamirkinti užpylus verdančiu vandeniu, nusunkti ir tik tuomet pjaustyti, nes kitu atveju, sunku bus susmulkinti, o ir svečiai gali dantis išsilaužti.

Beje, tokie maltinukai puikiai tiks ir kasdieniams pietums. Nereikės skrudinos duonos. Vietoj jos išsivirkite ryžių ir valgykite su krienų bei svogūnų pagardais.

Kad pagamintumėte karštą užkandėlę „Kalakutienos maltinukai su skrebučiais ir krienų pagardu”, reikės:

Maltinukams: 400-500 g kalakutienos, 2 šaukštų maltų džiūvėsėlių arba pora riekių batono, apie 30-50 ml grietinėlės ar pieno, kiaušinio, 2-3 šaukštų kapotų petražolių, 20 g kapotų svogūnų laiškų baltosios dalies, 1 šaukštelio česnakų granulių, nubraukto šaukštelio druskos, 1/3 šaukštelio maltų juodųjų pipirų.

Pagardui: 2 šaukštų krienų, 2 vytintų pomidorų arba saujos pjaustytų griežinėliais vytintų pomidorų, raudonojo svogūno, 50 ml grietinės, 2 šaukštų balzaminio acto, aliejaus, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Skrebučiams: duonos skrudinimui ar sumuštinukų duonos arba sveikų grūdų duonos.

Gaminimo eiga:

  • Vytintus pomidorus supjaustykite smulkiai ir sumaišykite su krienais bei grietine, jei reikia padruskinkite, papipirinkite.
  • Džiūvėsėlius sumaišykite su grietinėle.
  • Kalakutieną, jei naudosite dar nesumaltą, stambiai sumalkite, sumaišykite su džiūvėsėliais sumaišytais su grietinėle (arba batonu išmarkitu grietinėlėje), kiaušiniu, petražolėmis, pačesnakinkite, papipirinkite, padruskinkite. Gerai išminkykite.
  • Formuokite 16 – 18 maltinukų ir kepkite ant nedstiprios ugnies iš abiejų pusių nedideliame kiekyje aliejaus (pakaks apie 6-8 šaukštų). Kiekvieną pusę kepkite apie 10-12 minučių, kol gražiai apkeps. Be abejo, jei kepsite ant stipresnės ugnies, apkeps greičiau. Bet ar bus jie iškepę? Ir beje, bus apdegę.
  • Kol kepa maltinukai, pusžiedžiais supjaustykite nuluptą svogūną, tris minutes pakepinkite su dviem šaukštais aliejaus. Tada pilkite balzaminį actą, pakaitinkite, kol jis nugaruos ir papipirinkite bei padruskinkite.
  • Skrudintuvėje paskrudinkite duoną. Galite išspausti išpjauti iš jos nedidelius apskritimus ar kvadratėius. Jei naudosite sumuštinukų duoną, galite ir nepjaustinėti.
  • Iškepusius maltinukus, išimkite iš keptuvės ir dėkite ant popierinio rankšluosčio.
  • Kiekvieną duonos riekelę aptepkite krienų pagardu, uždėkite po maltinuką, o ant jo – uždėkite po truputį keptų raudonųjų svogūnų.
  • Štai ir viskas. Kalakutienos maltinukai su skrebučiais ir krienų pagardu – pagaminti.

Drąsiai tiekite svečiams. Skanaus, domėsis, iš ko pagaminta. Nepatiks tik tiems, kas nemėgsta svogūnų 🙂 Bet jie gali skanauti ir be jų 😉

Skanaus! 😉

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti