Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Vas 1, 2023
607 Peržiūrų
3 1
Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis

Įkėlė
Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis

Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis

 
Labai skanus keksas, nesausas, nesusmunka.
Pastaba. Gaminau iš dvigubos normos. Ir… nesiterliojau taip, kaip aprašyta recepte. Kaip aš dariau šį kartą? Ogi paprastai:
 1. Sviestą (naudoju saldžios grietinėlės sviestą) supjausčiau ir pašildžiau ant labai labai silpnos ugnies, kad jis ištirptų, bet jokiu būdu neužvirtų.
 2. Varškę, cukrų, vanilinį cukrų elektriniu trintuvu sutryniau su kiaušiniais.
 3. Į masę subėriau miltus, krakmolą, kepimo miltelius ir išmaišiau. Nelabai maišėsi, nes tešla tiršta gaunasi, tai lengvai paplakiau elektriniu plaktuvu.
 4. Paskui jau šaukštu lengvai įmaišiau tarkuotą citrinos žievelę ir džiovintas spanguoles (jas perku internetinėje parduotuvėje Gėrybių ragas, bet, aišku, tik ir kitokios džiovintos spanguolės).
 5. Kepimo formą išklojau kepimo popieriumi, sukrėčiau šaukštu tešlą, išlyginau paviršių.
Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis

Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis

       6. Kišau į jau įkaitusią iki 190 C laipsnių orkaitę. Kepiau 45 minutes. Paskui sumažinau kaitrą iki 170 C ir kepiau dar beveik 20 minučių.

O va čia… jau linksmybės prasideda. Taip ilgai, nes kepiau iš dvigubos normos, kitu atveju, būtų viršus iškeps, o vidus ne. Ir dar! Pati orkaitė! Niekada nepasitikiu kituose receptuose nurodyta orkaitės kaitra ir kepimo laiku. Kodėl? Ogi, kad visos orkaitės skirtingos! Ankstesnėje mano turėtoje orkaitėje, kepdavau iki 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių. O šitoj… Kepiau taip, kaip esu aukščiau aprašiusi. Be to, kepiau iš dvigubos normos ir kepiau  apvalioje 25 – 26 cm skersmens kepimo formoje.  

Kad pagamintumėte Varškės keksas su džiovintomis spanguolėmis, reikės:
250 gramų varškės, 200 gramų cukraus, 200 gramų miltų, 120 gramų sviesto, 50 gramų krakmolo (galima pakeisti miltais), 3 kiaušinių (didesnių),  1,5 šaukštelio kepimo miltelių, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 1 šaukštelio citrinos žievelės, 1 saujos džiovintų spanguolių (skanu ir su šaldytais serbentais).
Gaminimo eiga: 
 • Varškę pertrinkite per sietelį arba elektriniu trintuvu, kad būtų vientisos konsistencijos. Šio žingsnio jokiu būdu nepraleiskite, nes kitaip kekse jausis varškės grūdeliai.
 • Dubenyje minkštą, kambario temperatūros sviestą gerai išsukite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki purumo (galima tą padaryti mikseriu). Sudėkite pertrintą varškę ir gerai išmaišykite. Tada po vieną muškite kiaušinius, po kiekvieno įmušto gerai išmaišydami (jau šaukštu, nebe mikseriu, kad nepermaišyti tešlos).
 • Tada sudėkite persijotus miltus, sumaišytus su kepimo milteliais ir krakmolu, ir atsargiai išmaišykite. Stenkitės nepermaišyti, tiesiog kad tešla būtų vientisa ir tiek. Tešla turėtų gautis tirštoka. Atsargiai įmaišykite tarkuotą citrinos žievelę ir uogas (jeigu naudojate šaldytas uogas, prieš tai jų atitirpinti nereikia). Beje, jeigu uogų nemėgstate, ar neturite, jų galima ir nedėti, keksas vis tiek bus skanus.
 • Tešlą supilkite į sviestu pateptą arba kepimo popieriumi išklotą kepimo formą. Jeigu norite, kad kepdamas keksas gražiai viršuje įskiltų, per tešlos vidurį išilgai perbraukite vandenyje suvilgytu peiliu ar mediniu pagaliuku, padarydami tokį tarsi nedidelį griovelį.
 • Keksą šaukite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 40-50 minučių (iki įkišus medinį pagaliuką į kekso vidurį jis bus neapsivėlęs tešla).
 • Išėmus iš orkaitės pirmiausia leiskite keksui apie pusvalandį pravėsti formoje, o tada išimkite ir galutinai atvėsinkite ant grotelių. Leiskite keksui ten visiškai atvėsti, o tada skanaukite ir mėgaukitės!
Recepto Kategorijos:
Keksai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti