Kalėdinis trisluoksnis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Gru 26, 2017
2306 Peržiūrų
17 0
Kalėdinis trisluoksnis

Įkėlė

 

Kalėdinis trisluoksnis

Kalėdinis trisluoksnis

Trys šokoladinės juostos… Saldu, švelnu, skanu, netgi truputį kartoka – taip galima apibūdinti visus tris sluoksnius, truputėlį apgirtusius nuo amareto, Damų likerio ir romo…  Papuošti galite trintais mangais ar jų skiltelėmis, kokoso drožlėmis ir baltojo šokolado diskeliais.

Kai pradėsite skaityti gaminimo aprašymą, žinau, kad pagalvosite, jog ilgai truks gaminimas ir atsisakysite gaminti. Man buvo taip pat 🙂 Iš tikrųjų viskas vyko greitai, ypač sluoksnių paruošimas – reikėjo labai greitai suktis, kad tik sluoksniai nesustengtų, jų dar nesupylus į formą. Ir šaldytuve nereikėjo kiekvieno sluoksnio laikyti po valandą, kaip parašyta recepte. 

Desertui reikės tupperware žiedo arba nedidelės stačiakampės formos. 

O, kad pagamintumėte šį desertą, reikės:

Cukraus sirupui: 100 ml vandens ir 100 g cukraus.

Baltai juostai: 200 g baltojo šokolado, 2 kiaušinių trynių, 40 ml cukraus sirupo, 10 g želatinos, 30 ml kiaušinių likerio (man tiko ir Damų likeris), 230 ml plakamosios grietinėlės.

Kavos juostai: 2 šaukštų tirpios kavos, 2 kiaušinių trynių, 40 ml cukraus sirupo, 10 g želatinos, 30 ml amareto, 230 ml plakamosios grietinėlės.

Tamsiai juostai: 200 g juodojo šokolado, 2 kiaušinių trynių, 40 ml cukraus sirupo, 10 g želatinos, 30 ml romo, 230 ml plakamosios grietinėlės.

Gaminimo eiga:

  • Paruoškite cukraus sirupą, kurio prireiks visiems trims sluoksniams. Užkaiskite vandenį, suberkite cukrų ir pavirkite, nuolat pamaišydami, kol pasidarys sirupas, kol pradės tirštėti.
  • Atskiruose nedidukuose indeliuose išbrankinkite želatiną, užpildami ją 3-4 šaukštais vandens.
  • Išlydykite baltąjį šokoladą. Sudėjau šokolado gabaliukus į dubenėlį, kurį įstačiau į metalinį dubenėlį su vandeniu ir užkaičiau. Šokoladas, kaitinant indą ant nestiprios ugnies, greitai išsiledo, tik pora kartų teko pamaišyti. Išlydytą šokoladą sumaišykite su kiaušinių tryniais, sirupu ir dviem šaukštais dar neplaktos grietinėlės (iš to, šiam sluoksniui skirtos grietinėlės kiekio). Likusią grietinėlę gerai išplakite. Į indelį su išbrinkusia želatina pilkite kiaušininio ar Damų likerio, statykite jį į indą su karštu vandeniu ir maišykite. Želatina ištirps labai greitai, o kai ištirps, įmaišykite į baltojo šokolado masę. Įmaišykite išplaktą grietinėlę. Masę krėskite į formą ir kiškite į šaldytuvą valandai.

 

  • Kavą sumaišykite su tryniais, supilkite sirupą, du šaukštus grietinėlės ir ištirpintą su amaretu želatiną. Įmaišykite standžiai išplaktą grietinėlę. Masę krėskite ant baltojo šokolado sluoksnio, išlyginkite paviršių ir kiškite į šaldytuvą.
  • Išlydykite juodąjį šokoladą, sumaišykite jį tryniais, cukraus sirupu, dviem šaukštais grietinėlės, ištirpinta želatina ir galiausiai su išplakta grietinėle. Masę krėskite ant kavos masės ir kiškite į šaldytuvą.
  • Dabar jau gali Kalėdinis trijuostis pailsėti šaldytuve bent 2-3 valandas, o jeigu jį gaminsite vakare, dar geriau, pailsės ilgiau 🙂

 

  • Labai skanu su rūgštesnių vaisių tyre ir su mėtų arbata.

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Tortai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti