Karamelizuotų svogūnų sriuba - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bir 15, 2013
1490 Peržiūrų
0 0
Karamelizuotų svogūnų sriuba

Įkėlė
Karamelizuotų svogūnų sriuba

Karamelizuotų svogūnų sriuba

Ši tradicinė prancūzų virtuvės sriuba patiks net tiems, kurie nuo vaikystės nepakenčia svogūnų ir išgraibo juos iš lėkštės :). Sriubą būtinai tiekite su sūriu gardintais skrebučiais.

Patarimas. Jei neturite laiko kepti svogūnus orkaitėje, galite juos virti ant nedidelės ugnies, bet reikės dažnai maišyti, kad nepridegtų. Svogūnai turi būti tamsiai rudos spalvos. Kai užpilsite sultiniu, sriubą uždengtame puode virkite ne pusvalandį, bet valandą.

Gaminimo eiga:

svogūnus nulupkite ir padalinę į keturias dalis suraikykite plonais šiaudeliais. . Storadugnio puodo dugną ir sieneles ištepkite sviestu, sudėkite svogūnus, ant viršaus sudėkite gabalėliais supjaustytą likusį sviestą. Uždenkite dangčiu arba dvigubos folijos lapu ir valandą troškinkite iki 180 C įkaitintoje orkaitėje. Puodą ištraukite iš orkaitės, svogūnus kruopščiai išmaišykite, nukrapštykite nuo sienelių prikepusius gabalėlius ir kepkite orkaitėje dar valandą. Svogūnus dar pora kartų taip sumaišykite. Kol kepa svogūnai, batoną supjaustykit storom riekelėm, iš abiejų pusių apšlakstykit aliejum ir kepkit orkaitėj 10 minučių (vieną kartą apverskit). Puodą su svogūnais išimkit iš orkaitės, kaiskit ant mažos ugnies ir 15 minučių pamaišydami kepkite (žiūrėkit, kad svogūnai nepridegtų). Puode neturi likti skysčio, o ant dugno turi susidaryti plona plutelė – ruda, bet nepridegusi. Į puodą pilkite ketvirtadalį stiklinės vandens, išgarinkit, kad plutelė vėl susidarytų. Pakartokit dar pora kartų, tada pilkite vyną ir jį išgarinkit (svogūnai taps tamsiai rudos spalvos). Tada pilkt šiltą sultinį, papipirinkit, padruskinkit, berkit čiobrelių. Užvirkit, sumažinkit ugnį, pridenkit ir virkit pusvalandį. Smulkiai sutarkuokit sūrį, uždėkit ant pakeptų batono riekelių ir trumpam kiškit į orkaitę, kad sūris išsilydytų. Sriubą išpilstykit į lėkštes ar plačius puodelius, ant sriubos dėkite po du ar tris skrebučius, pabarstykit sūriu.

Kad išvirtumėt sriubą prireiks:

1,5 l sultinio, 6 didelių svogūnų, 4 šaukštų sviesto, pusės stiklinės sauso baltojo vyno, 4-5 čiobrelių šakelių, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Skrebučiams: mažo prancūziško batono, 250 g kietojo sūrio, alyvuogių aliejaus.

Skanaus! 🙂

 

Recepto Kategorijos:
Aštrios sriubos · Sriubos

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti