Maltos mėsos kepsnys su įdaru - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lap 14, 2017
2194 Peržiūrų
13 0
Maltos mėsos kepsnys su įdaru

Įkėlė

 

Maltos mėsos kepsnys su įdaru

Maltos mėsos kepsnys su įdaru

Kad iškeptumėte maltos mėsos kepsnį su įdaru, reikės:

0,5 kg maltos kiaulienos, 0,5 kg maltos jautienos, apie 200 g vištienos filė, 2 kiaušinių, 4 riekių batono (naudojau sumuštinių duoną), 100 ml pieno, morkos, didelio svogūno, saliero šaknies, 2 ąesnako skiltelių, maltų juodųjų pipirų, maltų kvapiųjų pipirų, druskos, du šaukštų aliejaus, du šaukštaų sviesto. 

Omletui: 1 kiaušinio, 50 ml pieno, saujos šaldytų arba šviežių špinatų, saujelės šviežių petražolių, saujelės šviežių bazilikų, trupučio džiovintų mairūnų, druskos, trupučio aliejaus.

Gaminimo eiga:

 • Omletui skirtus produktus suplakite ir iškepkite omletą, patepę keptuvę trupučiu aliejaus. Kepiau 26 cm skersmens keptuvėje.
 • Batono riekeles užpilkite pienu ir tegul mirksta.
 • Vištienos filė iš šono giliai įpjaukite ir viršutinį gabalėlį atverskite. Mėsą lengvai išmuškite (aš išmušiau labai plonai – persistengiau 🙂 ) ir papipirinkite, padruskinkite. Tegul marinuojasi pusvalandį.

 

 • Saliero šaknį, morką ir svogūną supjaustykite kubeliais (morką ir saliero šaknį galite ir stambiai sutarkuoti) ir pakepinkite aliejaus ir sviesto mišinyje.
 • Pakepintas daržoves sumaišykite su malta mėsa, padruskinkite, papipirinkite, įmuškite kiaušinius, įmaišykite sutarkuotas česnako skilteles. Viską labai gerai išminkykite.Mėsos masę gerai išdaužykite (imkite paruoštą masę į rankas ir stipriai tėkškite atgal į dubenį. Tai darykite 15-20 kartų). Šis procesas tam, kad malta mėsa būtų sultingesnė ir kepdama nesutrūkinėtų.
 • Vištiena jau pasimarinavo. Dėkite ant jos omletą ir susukite į ritinėlį.
 • Į aliejumi pateptą kepimo indą (naudojau 14 x 34,5 kepimo indą) dėkite maždaug dviejų pirštų storio maltos mėsos  sluoksnį. Ties viduriu dėkite vyniotinį.
 • Labai krupščiai užpildykite tuštumas tarp vyniotinio, pirmojo sluoksnio ir formos kraštų. Sudėkite likusį malinį, gerai apspaudykite ir šlapiu delnu išlyginkite pviršių..
 • Kepkite ant apatinės lentynos iki 200 C  apie valandą. Kai pastebėsite, kad viršus jau skrunda (tai bus maždaug po valandos), uždenkite folija ir kepkite dar 30 – 50 minučių. Kad iškeptų kepsnys, man užteko kepti 1 val. 30 min. 
 • Iškepusį kepsnį palikite ataušti tame pačiame inde, paskui susukite į foliją ir laikykite šaltai.
 • Jei tieksite karštą, vistiek atvėsinkite 15-20 minučių. Likusias mėsos sultis galite nupilti ir panaudoti padažui paskaninti arba pašlakstyti virtoms bulvėms ar ryžiams.
 • Karštas kepsnys gardu su bulvėmis, ryžiais, šviežiomis daržovėmis, marinuotais agurkėliais.

Skanaus! 😉

Pastaba. Netingėkite labai kruopščiai užpildyti tuštumas tarp vyniotinio, pirmojo sluoksnio ir formos kraštų, o sudėję likusį malinį, gerai apspaudyti. Aš prastai tai atlikau, todėl atsirado tarp vyniotinuko ir maltos mėsos laisvų tarpų. Ir dar: kepiau išardomame kepimo inde. Labai patogu išimti iškepusę kepinį, bet kepant visos mėsos sultys bėgo pro kraštus, gerai, kad dar po apačia buvau pakišusi blėtą…, o tai būtų viskas bėgę, svilę ir namus būtų apgaubęs ne malonus kepamo kepsnio kvapas, o svilėsių 🙂

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti