Netikras zuikis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 30, 2019
2291 Peržiūrų
5 0
Netikras zuikis

Įkėlė

 

Netikras zuikis

Netikras zuikis

Be abejo, kad nieko nenustebinsiu šiuo receptu, bet pasidalinsiu ir niekas neduos per galvą. O jūs norėsite – kepsite, nenorėsite – nekepsite tokį netikrą zuikį.

Kepiau iš tokio kiekio ir būtent tokios mėsos, nes tiek ir tokios turėjau. Jūs galite kepti iš mažesnio kiekio ir galite nenaudoti vištienos, galite tik iš kalakutienos kepti… Improvizuokite. 😉

Netikrą zuikį galima kepti ir iš kiaulienos, ir iš kiaulienos-jautienos mišinio, tinka įmaišyti dalį paukštienos faršo. Jei vengiate lašinukų, į faršą galima įspausti „moderniškesnių“ priedų – alyvuogių ar saulėje džiovintų pomidorų. 

Iš nurodyto produktų kiekio pagaminsite 3 vidutiniokus zuikius. Taip iškepti Netikri zuikiai labai skanūs karšti su salotomis ir bulvių koše, šalti sumuštiniams, o galima ir supjausčius griežinėliais patroškinti kelias minutes su daržovėmis arba su baltu padažu. 

Kad iškeptumėte Netikrą zuikį (kitaip tariant – tris), reikės:

2 kg 260 g maltos mėsos (361 g kiaulienos, 1440 g kalakutienos, 445 g vištienos ),  4 kiaušinių, muskato, 200 g grybų, 200 g šoninės, 2 svogūnų, 2 česnako skiltelės, 1 šaukštelis česnako granulių, 0,5 šaukštelio maltų juodųjų pipirų, 1 šaukštas druskos, žiupsnelio maltų kvapiųjų pipirų, sviesto apie 30-40 g, 3 saujų džiūvėsėlių.

Gaminimo eiga:

  • Keptuvėje truputį pačirškinkite kubeliais supjaustytą šoninę.
  • Sudėkite į keptuvę kubeliais supjaustytus svogūnus,  ten pat sudėkite pjaustytus riekelėmis grybus, sviestą ir pakepinkite. Ugnį sumažinkite. Troškinkite apie 7 – 10 minučių
  • Sumaišykite keptuvės turinį su malta mėsa, prieskoniais, kiaušiniais, džiūvėsėliais, druska.
  • Formuokite tris vienodus „zuikius” ir dėkite į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą.
  • Pradžioje kepkite uždengę folija 1 valandą iki 180˚C kįkaitintoje orkaitėje, po to dar apie pusvalandį karštesnėje (200 C) orkaitėje, nuėmę foliją.
  • Galite dar ir taip:  jei norite, suformuokite norimą kepinio formą. Iš dalies mėsos galima atskirai suformuoti būsimo „zuikio“ galvą. Į įsivaizduojamą galvą įkiškite pora lauro lapų – ausytes. Iš kadagio uogų sukurkite akis, o kvapusis pipiras atstos nosį.

 

Skanaus! 😉

 

 

 

 

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti