Sausainiukai - eglutės - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 20, 2019
1545 Peržiūrų
7 0
Sausainiukai – eglutės

Įkėlė
Sausainiukai - eglutės

Sausainiukai – eglutės

Sausainiukai eglutės – traputėlis, skanutėlis desertas, kurio pagrindas yra trys produktai cukrus, sviestas ir miltai. Tai puikus desertas, kuris papuoš Kalėdinį stalą ir ne tik. Iš tokios tešlos galite išspausti ne tik žvaigždutes, bet ir skrituliukus ar gėlytes ir sudėti po du pertepant abrikosų marmeladu arba džemu. 

Pastaba.  Šiai tešlai gaminti jokiu būdu nenaudokite margarino, nes netinka jo sudėtis. Sviestas turi būti minkštas, bet neištežęs. Užminkyti tešlą reikia labai greitai. D. Trečiokaitės kepinių knygoje „Kvepiantys” nurodytas kepimo laikas – 14 minučių. Šio nurodymo nesilaikiau, nes būtų sudegę tie mano sausainiukai. Pirma – jie skirtingo dydžio, tad visi buvo kepami atskirose kepimo blėtose ir skirtingą minučių kiekį. Jei sunkiai kočiosis, tešlą galite dėti tarp dviejų maistinės plėvelės gabalų. Atvirai pasakius, nesiterliojau su ta plėvele, o greičiau ir lengviau „išsikočiojo” formuojant rankomis ir spaudžiant delnais.

Kad iškeptumėte sausainiukus – eglutes, reikės:

Tešlai: 390 g miltų, 260 g sviesto, 130 g cukraus pudros, 10 g vanilinio cukraus, trupučio druskos, 2 kiaušinių trynių, 1 citrinos žievelės.

Sutepti: apie 100 – 150 g abrikosų džemo arba marmelado.

Pabarstymui: cukraus pudros.

Gaminimo eiga:

  • Minkštą sviestą išsukite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi.
  • Suberkite tarkuotą citrinos žievelę, truputėlį druskos, nusijotus miltus, minkydami po vieną sudėkite kiaušinių trynius.
  • Tešlą suvyniokite į maistinę plėvelę ir kiškite porai valandų į šaldytuvą.
  • Iškočiokite apie 0,5 cm lakštą ir išspauskite po vienodą skaičių keturių skirtingų dydžių žvaigždutes. Atlikusią tešlą vėl pakočiokite ir vėl spauskite žvaigždutes. Dėkite ant kepimo popieriaus: ant vieno kepimo popieriaus lakšto – vieno dydžio, ant kito – kito… ir t.t. 
  • Kepkite iki 160 C įkaitintoje orkaitėje tol, kol pradės gražiai gelsti.
  • Dar neatvėsusias žvaigždutes sutepkite marmeladu, suklijuokite vieną su kita imdami nuo didžiausios iki mažiausios.
  • Eglutes pabarstykite cukraus pudra.
Sausainiukai - eglutės

Sausainiukai – eglutės

Skanaus! 😉

 

 

Recepto Kategorijos:
Sausainiai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti