Skanutėliai žemaičių blynai su grybų įdaru - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Rgs 14, 2017
4172 Peržiūrų
21 1
Skanutėliai žemaičių blynai su grybų įdaru

Įkėlė
Skanutėliai žemaičių blynai su grybų įdaru

Skanutėliai žemaičių blynai su grybų įdaru

Iš nurodyto kiekio pagaminsite 9-10 žemaičių blynų. Jei bulves išsivirsite iš vakaro – gaminimo procesas užtruks apie pusvalandį (už 40 minučių jau tikrai skanausite purutėlius minkštutėlius žemaičių blynus 🙂 )

Nereikia jokių įmantrumų, nereikia išradinėti naujų žemaičių blynų kepimo būdų. Gaminkime, kaip gamino mūsų močiutės, mamos ir būsime pačios šauniausios šeimininkės 😉

Kad iškeptumėte žemaičių blynus su grybų įdaru, reikės:

1 kg virtų su lupena bulvių, 2 kiaušinių, 10 šaukštų miltų, svogūno, 300 g šviežių virtų arba virtų ir užšaldytų miško grybų, druskos, maltų juodųjų pipirų, 1 didelio šaukšto džiūvėsėlių, trupučio aliejaus svogūnams apkepti, aliejaus arba taukų blynams iškepti bei 50 g „Saulutė” sviesto su žalumynais ir kaupino šaukšto grietinės padažui.

Gaminimo eiga:

  • Bulves sumalkite, padruskinkite ir sumaišykite su kiaušiniu bei 5 kaupinais šaukštais miltų.
  • Gerai išminkykite.
  • Svogūnus smulkiai supjaustykite, pakepinkite nedideliame kiekyje aliejaus ir sumaišykite su sumaltais grybais, džiūvėsėliais, kiaušiniu, padruskinkite, papipirinkite.
  • Truputį, kad neliptų, rankas pavilgykite vandenyje ir iš bulvių masės darykite paplotėlius, į vidurį dėkite po šaukštą grybų masės, užlenkite ir apvoliokite likusiuose miltuose.
  • Paplotėlius sudėkite ant miltais pabarstytos lentos.
  • Tiek, kiek žadate blynų suvalgyti, tiek ir išsikepkite ant mažos ugnies.
  • Likusius šiek tiek apvoliokite krakmole , dėkite į šaldymui skirtą indelį ar maišelius ir kiškite į kamerą. Krakmolas reikalingas tam, kad, kai išsiimsite užšaldytus blynus, norėdami juos iškepti, šie nepasileistų, išlaikytų formą ir purumą.
  • Padažui skirtą sviestą ištirpinkite, įmaišykite grietinę (kaitinti labai nereikia) ir tiekite su blynais.

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Blynai, koldūnai, virtiniai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti