Sriuba su jautienos kumpiu - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bir 12, 2013
1086 Peržiūrų
0 0
Sriuba su jautienos kumpiu

Įkėlė
Sriuba su jautienos kumpiu

Sriuba su jautienos kumpiu

Sriuba soti ir labai tiršta. Skani ir originali bus tik tuomet, jei virsite orkaitėj. Šią sriubą tiks virti ir porcijos dydžio puodeliuose ir tiekti kiekvienam atskirai, bet dideliame puode ji išverda skanesnė. Tarp kitko, tokia sriuba negėda pavaišinti ir svečią:).

Gaminimo eiga:

mėsą dėkite į puodą, užpilkite pora litrų vandens, užvirkite ant nedidelės ugnies ir nugraibykite putas. Virkite apie valandą, tada mėsą išgriebkite ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Sultinį nukoškite. Morką, ropę, petražolių ir saliero šaknis nuvalykite, supjaustykit nedidelėmis skiltelėmis. Kopūstą padalinkite į 6 dalis. Įkaitinkit 6-8 šaukštus lydyto sviesto. Imkite didelį molinį puodą, šonus ir dugną išklokite plonai pjaustyto kumpio juostelėmis. Sluoksniuokite virtos mėsos ir daržovių gabalėlius. Kiekvieną sluoksnį apšlakstykite lydytu sviestu, padruskinkit ir papipirinkit. Per vidurį tarp sluoksnių dėkite žalumynus (petražoles ir krapus). Pomidorus nulupkite (jei sunkiai lupasi, nuplikykite verdančiu vandeniu, perliekit šaltu ir tada lupkit), supjaustykit išilgai į 8 dalis, išleiskite sėklas ir skystį (nebūtina). Pomidorus sudėkite ant viršutinio sluoksnio. Jei bulvės šviežios, tai pakaks tik nušveisti šepetėliu ir neluptas supjaustyti centimetro storio griežinėliais. Juos dėkite ant pomidorų, apšlakstykite lydytu sviestu ir padruskinkit. Į puodą atsargiai supilkite praaušusį sultinį, sandariai uždenkite. Jei reikia, iš folijos susukite juostą ir ją apsukite tarp puodo ir dangčio, kad sandariau ir tvirčiua užsidengtų. Siubą virkite 1,5 valandos iki 160 C įkaitintoje orkaitėje. Tiekite labai karštą.

Kad išvirtumėt sriubą prireiks:

1 kg jautienos kumpio, 250 g karštai rūkyto kumpio (galima ir nedėt), didelės morkos, roputės, poros petražolių šaknų, saliero gumbo, 4 didelių prinokusių pomidorų, 4 vidutinio dydžio bulvių (geriau šviežių. Vadinasi dar teks palaukti :)), pusės savojinio kopūsto, po ryšulėlį krapų ir petražolių, 6-8 šaukštų lydyto sviesto, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Skanaus!

 

Recepto Kategorijos:
Sočiosios sriubos · Sriubos

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti