Tiršta burokėlių ir triušienos sriuba - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Spa 5, 2019
1113 Peržiūrų
6 0
Tiršta burokėlių ir triušienos sriuba

Įkėlė
Tiršta burokėlių ir triušienos sriuba

Tiršta burokėlių ir triušienos sriuba

Švelnaus, truputėlį salstelėjusio skonio triušienos mėsytė tiks bet kokio patiekalo gaminimui, kurį su pasimėgavimu valgys vaikučiai, būsimos , maitinančios mamos ir ne tik 😉 Triušio mėsytė tiks ir tiems, kurie nemėgsta ar dėl ligos negali valgyti riebios mėsos, turi laikytis tam tikros dietos. 

Pirkau beveik pusantro kilogramo sveriantį atšaldytą triušuką. Sriubai naudojau priekinę dalį (kojytes ir dar truputį nugarėlės).  (!)Kai nuėmiau nuo kaulų sriubai skirtą mėsą, kauliukų neišmečiau, o dėjau prie daržovių ir viriau kartus. Gavosi puikus sultinys. Likusią dalį panaudojau: dar vienam sultiniui išvirti (kauliukus) ir puikiems triušienos kotletams pagaminti. 

Žinovai pataria laikyti šių taisyklių: pirkti šviežią skerdieną, o ne šaldytą mėsą. Atšaldytą triušieną 0-4 laipsnių temperatūroje galima laikyti ne ilgiau, nei keturias paras. Perkant turguje, žiūrėti, kad būtų švari, be kraujosrūvų. Prieš ruošiant triušieną, apipilti ją šaltu vandeniu ir pamirkyti dvi-tris valandas. Užpakalinė triušio dalis labiau tinka kepimui, o priekinė – troškinimui ar virimui. Iš filės galima pagaminti sultingus kotletus, ypatingai, jeigu jie bus troškinami garuose. Nepersistenkti su prieskoniais. Pakaks trupučio druskos, pipirų, cinamono, anyžių ar kardamono.

3-4 procijos.

Kad pagamintumėte „Tiršta burokėlių ir triušienos sriuba”, reikės:

250-300 g triušienos,  8 džiovintų slyvų, 1 buroko (350 g ), 800 ml daržovių sultinio, 3 šaukštų aliejaus.

Gaminimas:

  • Buroką nulupkite ir sutarkuokite burokine tarka.
  • Triušieną supjaustykite gabalėliais ir pakepinkite  su aliejumi (apie 5 minutes ant vidutinio kaitrumo ugnies). Sudėkite pasmulkintas džiovintas slyvas bei smulkintais burokėliais ir troškinkite ant silpnesnės ugnies (20 minučių).
  • Kol troškinasi triušiena, išvirkite daržovių sultinį: į litrą vandens dėkite nuluptą perpjautą pusiau svogūną, nuskustą ir supjaustytą didelę morką, 2-3 saliero stiebus ( aš dėjau ir dvi vidutinio dydžio bulves, nepjausčiau). !!! Kartu viriau ir kauliukus. Išvirusį sultinį perkoškite.
  • Į paruoštą daržovių sultinį sudėkite patroškintus burokėlius, slyvas su triušiena ir paskui ant nedidelės ugnies virkite apie dvidešimt minučių. Pagal skonį padruskinkite ( aš truputėlį ir papipirinau).
  • Puikiai tinka su skrebučiais, bet kai kas mūsų šeimoje šią sriubą valgė su bulvėmis (bulvių neišmečiau, kai išvirė daržovių sultinys 🙂 ).

Skanaus! 😉

Panašūs receptai:  https://www.facebook.com/gaminksuaudrone/photos/burok%C4%97li%C5%B3-ir-moli%C5%ABg%C5%B3-sriuba-su-triu%C5%A1ienakas-gali-b%C5%ABti-geriau-u%C5%BE-gard%C5%BEi%C4%85-sriubyt%C4%99/1957029711263829/ , https://www.delfi.lt/1000receptu/receptai/burokeliu-sriuba-su-triusiena.d?id=62056403 , https://www.babyblog.lt/receptai/ypatingai-skani-burokeliu-sriuba-su-triusiena/ , 

Recepto Kategorijos:
Sočiosios sriubos

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti