Sumuštinių tortas su lašiša - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lap 10, 2019
3721 Peržiūrų
7 1
Sumuštinių tortas su lašiša

Įkėlė
Sumuštinių tortas su lašiša

Sumuštinių tortas su lašiša

Sumuštinių tortas su lašiša – puiki alternatyva, jei nenorime gaminti daug ir įvairių užkandžių, kai laukiame svečių. Puošti galite kaip tik norite, kuo tik norite ir tuo, ką tik turite 😉 . Jei ir nepavyks gražiai papuošti, nenusiminkite, vis tiek tortas bus „šluote nušluotas” nuo lėkštės, svarbiausia, kad sluoksniai gerai sumirktų ir nebūtų sausi. Man skaniau, kai tortas ilgiau pastovėjęs ir gerai sumirkęs.

Pastabos.

Kodėl neparašyta kai kurių produktų tikslaus kiekio? Ogi todėl, kad ragaujant ir vis pridedant ar mažiau dedant, nei nurodyta recepte, atrandamas savas skonis, labiau patinkantis + galima improvizuoti.

Naudojau 6 riekes Daržovinės duonos su avokadais ir pomidorais, 12 riekių Gardėsio forminės duonos su kefyru ir kalciu.

Philadelphijos sūrio pirkau 2 indelius.

Perku tarkuotą Džiugo sūrį.

Nemėgstu aguročio, tad perku šviežią nemažą lietuvišką agurką.

Jei norite viršų puošti lašišos juostelių rožytėmis, pora nedidelių juostelių pasilikte ir nedėkite į pertepimą.

Puošiant torto viršų, gal ir gražiau atrodytų gražgarsčių lapeliai, bet aš jų neturėjau 🙂

Gamindami pertepimus, būtinai ragaukite ir žinokite, kad gaminamas kremas  pertepimams turi būti šiek tiek stipresnio (truputį sūresnis, aštresnis), skonio nei šiaip, įprastai valgomas – duona sugers skonį…

Pirmasis sluoksnis gražiau atrodys, jei agurkus netarkuosite ir neįmaišysite į pertepimą, o tik labai plonais griežinėliais ar juotelėmis supjaustysite ir išdėliosite ant užtepto kremo, bet… tuomet šiek tiek sunkiau pjaustysis tortas ir …, iš sutarkuotų agurkų galite išspausti skysčio perteklių, kad labai nesumirktų duona, o supjaustytų – ne… 

Tortą gaminau ryte, kad vakare galima būtų valgyti. Jei gaminsite tortą iš vakaro ir valgysite tik kitos dienos pavakarėje, manau, kad jis bus dar labiau permirkęs, o skoniai dar labiau susistovėję, susimaišę.

Kad pagamintumėte Sumuštinių tortas su lašiša, reikės:

18 riekių sumuštinių duonos,  200 g šaltai rūkytų lašišų, 400 g Philadelphia original sūrio, 8 kietai virtų kiaušinių, apie 120 – 130 g agurko, Graikiško natūralaus jogurto, Helmans majonezo, 20-30 g poro, Džiugo sūrio, 10-15 g krapų (be stiebo), svogūnų laiškų, 1 su kaupu šaukštelio garstyčių, 2 šaukštelių krienų, druskos, maltų juodųjų pipirų, burokėlių lapų, vynuoginių pomidoriukų.

Gaminimo eiga: 

 • Nupjaustykite duonos pluteles. Sumuštinių duoną paskrudinkite iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 5-7 minutes.
 • Kol skrunda duona, sumaišykite pirmąjį pertepimo sluoksnį: smulkesne tarka sutarkuokite 4 kiaušinius, dėkite 10-15 g susmulkintų krapų, smulkiai supjaustytus porus, 2 šaukštus majonezo, 1 šaukštą jogurto, 1-2 šaukštus Džiugo sūrio, smulkiesne nei burokinė tarka sutarkuotą agurką. Padruskinkite, papipirinkite. Jei tirštoka masė, mestelkite dar šaukštą majonezo ar net du. Masė neturi būti labai skysta ir varvanti, bet ir ne tiršta, nes tuomet nesumirks duona.
 • Paskrudintą duoną(2X3, pirmas sluksnis – 6 riekės) dėkite į padėkliuką ar lėkštę, kurioje tieksite. Jei bus kai kur per daug dideli tarpai tarp riekelių, juos galite užpildyti nupjaustytų plutelių gabaliukais.
 • Paruoštą masę tepkite ant duonos. 
 • Ant viršaus išdėliokite dar 6 gabalėlius duonos (dėliojau daržovinę duoną).
 • Ruoškite antrąjį pertepimo sluoksnį: daugiau nei pusę vieno Philadephia sūrio indelio sumaišykite su 1 kaupinu šaukštu jogurto, įmaišykite saują ar net dvi Džiugo sūrio, 2 kaupinus šaukštelius krienų. Jei masė tirštoka – dar jogurto įmaišykite. Jei reikia, padruskinkite ir tepkite ant duonos.
 • Lašišos gabalėlius pasmulkinkite ir išdėliokite ant tepinio.
 • Likusių duonos riekų vieną pusę patepkite plonu sluoksniu filadelphijos sūrio ir ta pateptąja dalimi žemyn, dėkite ant lašišos gabalėlių.
 • Likusį Philadelphijos sūrį sumaišykite su majonezu ir trupučiu jogurto, kad masė gautųsi nei per tiršta, nei per skysta ir smagiai teptųsi. Šia mase, nelabai storu sluoksniu, bet, kad pasidengtų gražiai, aptepkite torto šonus.
 • Į liksią aptepo masę įmaišykite garstyčias, sutarkuotus likusius 4 kiaušinius, jei reikia padruskinkite. Paruoštą masę tepkite  ant torto viršaus, gražiai išlyginkite.
 • Tortą kiškite 7-8 valandom į šaldytuvą.
 • Puoškite salotų lapeliais, smulkintais svogūnų laiškais,  lašišų juostelėmis, pomidoriukų puselėmis, krevetėmis, ridikėliais, ikrais ir t.t. Čia jau paliekama jūsų nežabotai fantazijai 😉
 • Tikiuosi, jog viską tiksliai surašiau ir nieko nepraleidau 🙂
 • Skanaus! 🙂
  Sumuštinių tortas su lašiša

  Sumuštinių tortas su lašiša

   

Recepto Kategorijos:
Karšti ir šalti užkandžiai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti