Šventiniai tinginių koldūnai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Geg 30, 2018
1577 Peržiūrų
8 1
Šventiniai tinginių koldūnai

Įkėlė
Šventiniai tinginių koldūnai

Šventiniai tinginių koldūnai

Pagaminus šventinius tinginių koldūnus tikrai nebus gėda juos patiekti net ir pačiam išrankiausiam svečiu. Skanu, gražu, o pagaminti nepaprastai lengva.

Pavaišinsite 6 mėgstančius sočiai, netgi labai sočiai pavalgyti svečius. O šiaip tai gaunasi 9 porcijos, nors gali būti ir daugiau, nes ne visi įveikia tokias dvi gigantes rožytes 😀

Kad pagamintumėte šventinius tinginių koldūnus, reikės:

Tešlai: 360 g miltų + saujos miltų tešlos kočiojimui, 2 kiaušinių, 100 g šilto vandens (pasvėriau indelį, paskui pyliau vandenį ir svėriau, o šiaip tai apie 75 ml vandens), didelio šaukšto aliejaus, žiupsnelio druskos.

Įdarui: 800 g maltos mėsos (kiauliena + jautiena, kiauliena arba vištiena. Skaniausia: 1 dalis jautienos, 2 dalys kiaulienos), 1 kiaušinio, druskos, 2 svogūnų, maltų juodųjų pipirų.

Padažui: 1paprikos (arba po pusę geltonos ir oranžinės), 1 didelio svogūno, 2 didelių česnako skiltelių, druskos, 1 šaukštelio cukraus, 4 didelių pomidorų, saujos smulkintų krapų, saujos smulkintų petražolių.

Taip pat reikės 2-3 šaukštų aliejaus.

Gaminimo eiga:

  • Sumaišykite visus tešlai skirtus produktus ir užminkykite tešlą. Indą su tešla pridenkite rankšluosčiu ir tegul pastovi kol ruošite įdarą ir padažą.
  • Ruoškite įdarą. Smulkiai spjaustykite svogūnus ir pakepinkite su šaukštu aliejaus. Tegul pravėsta. Sumaišykite mėsą su svogūnais, įmuškite kiaušinį, papipirinkite, padruskinkite. Labai gerai išminkykite mėsą.
  • Ruoškite padažą. Kubeliais supjaustykite svogūną, papriką ir pakepinkite su šaukštu aliejaus. Kubeliais supjaustykite pomidorus ir berkite prie pakepintų daržovių. Keptuvę uždenkite dangčiu, sumažinkite ugnį ir patroškinkite 5 minutes. Padruskinkite, pacukrinkite, suberkite susmulkintus žalumynus, sutarkuotas česnako skilteles, įpilkite pusė stiklinės virinto vandens ir, kai tik pradės kunkuliuoti – išjunkite.
  • Stalą pabarstykite miltais, tešlą padalinkite į dvi dalis ir iš kiekvienos iškočiokite stačiakampį. Ant kiekvieno stačiakampio dėkite po pusę mėsos masės kiekio. Pradėdami nuo ilgesniojo (platesniojo) krašto susukite ritinėlius. Jei labai stori, šiek tiek patemkite į ilgį (tešla elastinga ir lengvai pasiduoda formuojama). Kiekvieną ritinį supjaustykite į 8 dalis (maždaug 5 cm kiekvienas gabaliukas). Iš viso bus 16 gabaliukų. Kiekvieną gabaliuko apačią suspauskite (gausis „rožytės“ forma).
  • Paruoštus koldūnus dėkite į aliejumi pateptą kepimo formą, tarp jų išdėliokite pakepintas daržoves, supilkite padažo skystį.
Šventiniai tinginių koldūnai

Šventiniai tinginių koldūnai

  • Kepkite 35-40 minučių iki 200 C įkaitintoje orkaitėje.
  • Šventinius tinginių koldūnus tiekite paskanindami grietinės šaukšteliu, bet šiaip tai skanu ir be tos grietinės 🙂
Šventiniai tinginių koldūnai

Šventiniai tinginių koldūnai

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Blynai, koldūnai, virtiniai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti