Vištų blauzdelės tešloje - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Gru 9, 2018
2134 Peržiūrų
8 1
Vištų blauzdelės tešloje

Įkėlė
Vištų blauzdelės tešloje

Vištų blauzdelės tešloje

Skanus, sotus, tikrai lengvai pagaminamas, tinkantis šventiniam stalui patiekalas. Patiks svečiams 😉

Pastaba. Kad vištelių odelė būtų traškesnė, prieš dėdama į keptuvę apvolioju jas miltų ir krakmolo mišinyje (sauja krakmolo ir pusė saujos miltų).

Kepimo laikas priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų. Pažiūrėkite, gal jūs kepsite tik iki 180 C įkaitusioje orkaitėje apie 25 – 30 minučių …

Kad pagamintumėte „Vištų blauzdelės tešloje”, reikės:

500 g sluoksniuotos bemielės tešlos (man visuomet prireikia vieno dviejų papildomų tešlos lapelių 🙂 ) , 10 – 15 g česnakų, 6 didesnių vištų blauzdelių, 250 – 300 g pievagrybių, 4 – 5 bulvių (priklausys nuo dydžio), svogūno, sviesto ir pieno bulvių košei (apie 30 – 50 g sviesto ir apie 100- 150 ml pieno),  50 – 100 ml grietinėlės, druskos, maltų juodųjų pipirų, aliejaus. Trupučio krapų.

Gaminimo eiga:

  • Bulves nuskuskite, nuplaukite ir išvirkite pasūdytame vandenyje. Pilkite pieną, dėkite sviestą, pakaitinkite ir nukėlę nuo ugnies gerai sutrinkite. Tegul vėsta.

  • Vištų blauzdeles įtrinkite druska, pipirais bei smulkiai tarkuotais česnakais. Į keptuvę pilkite aliejaus (negailėkite), dėkite blauzdeles ir ant vidutinio kaitrumo ugnies kepkite 10 minučių. Apverskite, truputį sumažinkite ugnį ir kepkite dar 20 minučių keptuvę uždengę dangčiu. Blauzdeles išimkite į lėkštę ir palikite vėsti.

  • Tešlą iškočiokite iki maždaug 3 mm storio. Supjaustykite maždaug 16 X 16 cm kvadratėliais, į jų vidurį dėkite dar po ploną nedidelį iškočiotą tešlos gabalėlį (kad uždėjus košės nepermirktų tešla ir neplištų). Kiekvieno kvadrato centre dėkite po 2 šaukštus bulvių košės, į ją įspauskite blauzdeles kauliuku į viršų. Tešlos kraštus suimkite prie blauzdelės kauliuko (ten, kur baigiasi mėsa)  ir apriškite siūlu. Kad blauzdelių kauliukai neapdegtų – apvyniokite juos nedideliais folijos gabaliukais.

  • Į kepimo formą tieskite kepimo popierių arba ją patepkite aliejumi, sudėkite paruoštas, jau aprengtas tešla, blauzdeles ir kepkite orkaitėje, įkaitintoje iki 200 C apie 15 -20 ar 20 – 30 minučių. 

  • Grybus ir svogūnus susmulkinkite. Keptuvėje įkaitinkite truputį aliejaus, sudėkite svogūnus, pora minučių pakepinkite ir žerkite grybus. Pamaišydami kepinkite apie 10 – 15 minučių sumažinę iki minimumo ugnį ir keptuvę uždengę dangčiu. Geriau, kai pasitroškina. Pilkite grietinėlę, užkaiskite ir nukelkite nuo ugnies. Padruskinkite, papipirinkite.
  • Į lėkštes dėkite grybų padažą, blauzdeles (prieš tai nuimkite foliją ir atsargiai nuriškite siūlą), pabarstykite krapais smulkintais ir tiekite.

Skanaus! 🙂

 

 

Recepto Kategorijos:
Vištienos antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti