8 būdai kaip išvirti žirnių ir pupelių košes - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 30, 2013
1580 Peržiūrų
0 0
8 būdai kaip išvirti žirnių ir pupelių košes

Įkėlė
8 būdai kaip išvirti žirnių ir pupelių košes

8 būdai kaip išvirti žirnių ir pupelių košes

1. Bulvių ir žirnių košė su lašinukais

Gaminimo eiga: užmerkit iš vakaro žirnius. Ryte išvirkit. Bebaigiant žirniams minkštėti, įmeskit supjaustytas bulves. Kol žirniai su bulvėm baigs virti, supjaustykit  šoninę ir kartu su susmulkintu svogūnu paspirginkit. Spirgučius su svogūnais užpilkit ant nusunktų ir sugrūstų bulvių su žirniais. Padruskinkit ir išmaišykit. Skanu su rūgusiu pienu. Galima ir su raugintais kopūstais.
Kad pagamintumėt košę prireiks: 0,5 l žirnių, 3-4 bulvės, 70-100 gr šoninės arba lašinukų (šviežių arba rūkytų ), 1 svogūno, druskos.

Skanaus! 🙂

2. Didžiųjų pupų košė

Kad išvirtumėt pupų košę prireiks: 05 kg pupų, 100 g margarino arba sviesto, kiaušinio, 2 šaukštų pyrago džiūvėsėlių, petražolių lapelių, druskos.

Gaminimo eiga: pupas išvirkit, pridėkit dalį margarino uždengę pašutinkit. Kai tieksit, aplaistykit likusiais riebalais, pabarstykit džiūvėsėliais, kietai virtu kapotu kiaušiniu ir petražolių lapeliais.

Skanaus! 🙂

3. Pupų košė

Kad išvirtumėt košę prireiks: 0,5 l pupų, stiklinės pieno, 2 vidutinio dydžio bulvių, 50 g lašinių, 2 šaukštai grietinės, svogūno, druskos.

Gaminimo eiga: gerai išmirkytas pupas suberkite į puodą, įpilkite vandens, kad gerai apsemtų ir išvirkite ant silpnos ugnies. Po to truputį pagrūskite. Jei reikia dar įpilkite vandens arba pieno ir sudėkite smulkiai sutarkuotas bulves. Maišydami, virkite, kol tarkiai jau nebegrikšės tarp dantų. Baigdami virti, pagal skonį pasūdykite. Lašinius smulkiai supjaustykite, paspirginkite, įdėkite smulkiai supjaustytą svogūną, įpilkite grietinės ir užvirkite.
Pupų košę sukrėskite į dubenį, užpilkite spirgučiais bei riebalais ir paduokite į stalą. Skanaus! 🙂

4. Pupelių košė

Kad išvirtumėt pupelių košę prireiks: 0,5 kg pupelių, poros svogūnų arba poro, mėtų, petražolių lapelių, 2-3 šaukštų sviesto, druskos, cukraus.

Gaminimo eiga: pupeles perrinkit, išplaukit, nuplikinkit verdančiu vandeniu, pridėkit svogūnų, mėtų, padruskinkit ir išvirkit. Paskui nusunkit, paskaninkit trupučiu cukraus, apibarstykit petražolių lapeliais, aplaistykit tirpintu sviestu ir tiekit.

Skanaus! 🙂

5. Kniukė (žemaitiška košė) su pupomis

Kad išvirtumėt kniukę prireiks: 0,5 l pupų, 3 vidutinio dydžio bulvės, druskos.

Gaminimo eiga: pupas gerai išmirkykite ir išvirkite. Nuskustas bulves supjaustykite ir išvirkite mažame kiekyje vandens. Paskui nusunkite ir sudėkite į pupas. Viską gerai sugrūskite ir padruskinkit. Tokia košę valgykit su cibulyne, raugintais kopūstais, silke, žuvimi.

Skanaus! 🙂

6. Pupelių košė

Košei išvirti prireiks: stiklinės pupelių, 50 g sviesto, 100 g lašinių, šaukšto pyrago džiūvėsėlių,
svogūno, druska.

Gaminimo eiga: pupeles išmirkykite, išvirkite, nusunkite ir sugrūskite. Svieste pakepinkite susmulkintą svogūną ir, subėrę džiūvėsėlius, pakaitinkite. Košę sudėkite į dubenį ir užpilkite lašinių spirgučiais.
Ši košė tinka pietums ir vakarienei.

Skanaus! 🙂

7. Pupelių ir bulvių košė 

Kad išvirtumėt košę reikės: 0,5 pupelių, 2 bulvių, stiklinės pieno, 100 g sviesto, druskos.

Gaminimo eiga: šaltame vandenyje išmirkykite pupeles. Suberkite jas į puodą, įpilkite vandens, įberkite truputį druskos ir virkite. Kai pupelės suminkštės, sukrėskite bulvių tarkius ir virkite ant silpnos ugnies, visą laiką maišydami mediniu šaukštu arba medine mentele (nes košė greit svyla). Virkite tol, kol paragavus košė tarp dantų nebegrikši. Baigiant virti, įpilkite pieno ir dar pavirkite. Išvirusią košę sukrėskite į dubenėlį ir apipilkite lydytu sviestu. Vietoj sviesto galite paduoti lašinių spirgučių. Žemaičiai ją valgo su kastiniu.

Skanaus! 🙂

8. Pupelių ir bulvių košė 

Kad išvirtumėt košę reikės: 2 stiklinių pupelių, 4 bulvių, stiklinės pieno, 4 šaukštų sviesto arba margarino, druskos.

Gaminimo eiga: iš vakaro pamerktas pupeles išvirkite, nusunkite. Bulves išvirkite ir nusunkite. Bulves ir pupeles kartu sumalkite arba sugrūskite. Į košę įpilkite karšto pieno, padruskinkit, įdėkit sviesto ir gerai išmaišykite. Košę galite paskaninti spirgučiais.

Skanaus! 🙂

Recepto Kategorijos:
Košės

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti