Amerikietiškos spurgos - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 26, 2013
9103 Peržiūrų
0 0
Amerikietiškos spurgos

Įkėlė
Amerikietiškos spurgos

Amerikietiškos spurgos

 

Siūlau Jums išsikepti klasikinių amerikietiškų spurgų, kurias taip mėgsta Amerikos policininkai :). Taip, daug kolorijų, taip, labai saldu, bet juk kartais galima ir pasmaguriauti! 🙂

Produktų kiekis paskaičiuotas 40 spurgų.

Kad pagagamintumėt tokias spurgas prireiks:

450 ml šilto pieno, 3 šaukštelių sausų mielių, 0,5 šaukštelio druskos, 4 šaukštų cukraus, 60 g minkšto sviesto, 3 kiaušinio trynių,  ¼ stiklinės konjako (jei Jūs esat nusiteikę prieš alkoholį, nepilkit to konjako…), mažo paketėlio vanilinio cukraus, 800 g miltų.

Glazūrai: 250 g cukraus pudros, 30-50 ml pieno.

Gaminimo eiga:

  • Pirmiausia paruoškit įmaišalą – visas kepiniui skirtas mieles užberkit 2 šaukšteliais cukraus ir įpilkit šlakelį šilto pieno. Kai mielės išsileis, įberkit dešimtadalį kepiniui skirtų miltų, išmaišykit, uždenkit ir palikit šiltoje vietoje, kad pakiltų. Beje, labai svarbu pagauti akimirką, kai įmaišalas pakyla. Jei pakilęs įmaišalo tuoj pat nesupilsit į tešlą, kepinys įgaus rūgštų prieskonį.
  • Pakilusį įmaišalą (jo padvigubėja) supilkit į likusius miltus, sudėkit su cukrumi ir žiupsneliu druskos išsuktus kiaušinių trynius ir gerai išmaišykit mediniu šaukštu, elektriniu maišikliu arba (jei tešla tiršta) išminkykit rankomis. Baigdami minkyti supilkit tirpintą sviestą. Gerai išminkyta tešla turi būti vienalytė, blizganti, nelipti prie rankų ar indo.
  • Konjaką  ir vanilinį cukrų supilkit dar prieš paliekant tešlą kilti. Tešlą kildinkit maždaug 2 val. Virtuvėje turi būti šilta, apie 22–24°C. Pakilusią tešlą suminkykit.

Jei turite specialų indą tešlai kildinti ar duonkepę (joje geriausia. Ji ir užmaišys tešlą ir iškildins…), visas procesas truks daug trumpiau (ne tris valandas, o pusvalandį).

Jei tešla jau paruošta, darbų seka tokia:

1. Iškočiokit tešlą į 3 mm storio blyną ir stikline išpjaukit apskritimus.

2.Kiekviename skrituliukyje padarykite skylutes stikliuku arba dangteliu nuo plastikinio butelio.

3. Tokius riestainėlius sudėkit ant lentos, kad pakiltų (1 valanda). Jei pakils anksčiau, nelaukit ir kepkit.

4. Geriausia kepti fritiūrinėj, jei neturit, bus gerai ir plačioj, aukštais kraštais keptuvėj. Aliejaus reikės 1 litro.

5. Kepkite tol, kol spurgos taps auksinės spalvos. Jei perdaug greitai skrunda, būtinai sumažinkit ugnų. Be abejo apverskit, kad apkeptų ir kita pusė. Kai iškeps, dėkit ant popierinio rankšluosčio (tegul susigeria aliejaus perteklius).

6. Kol spurgos vėsta, gaminkit glazūrą. Į cukraus pudrą pilkit po truputį pieną ir kruopsčiai maišykit. Kai masė taps pakankamai skysta, merkit į ją „žemyn galva“ spurgas ir dėkit į lėkštę, kad stengtų (stengsta labai greitai).

Skanaus! 🙂

 

Recepto Kategorijos:
Desertai · Spurgos

Vienas komentaras

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti