Kamuoliukų pyragas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 9, 2018
1785 Peržiūrų
10 0
Kamuoliukų pyragas

Įkėlė
Kamuoliukų pyragas

Kamuoliukų pyragas

Kamuoliukų pyragas – čekų desertas, kuris patiekiamas karštas su vaniliniu padažu, bet skanus ir šaltas su mėtų, kmynų arbata arba kava. Mieliniai kamuoliukai įdaryti marmeladu ar džemu, labai purūs, minkštučiai, netgi primena skoniu mielines spurgas ir skirtumas tik tas, kad jie nevirti taukuose ar aliejuje, o iškepti orkaitėje.

Pagaminti tikrai nesunku. Tešla visuomet gerai iškyla. Gamindami užtruksite apie 2 valandas, o rimto darbo bus tik apie 20-30 minučių ir tai su poilsiu 🙂

Naudojau abrikosų džemą (sunaudojau beveik 180 g), vietoj vanilės ankšties – vanilinį cukrų, apskritą kepimo indą apie 27 cm skersmens (geriau būtų apie 30 cm skersmens arba 20X30 cm, nes tuomet dar gražiau ir geriau išsipūstų mieliniai kamuoliukai. Maniesiems truputį per mažai vietos buvo 😉 ). Beje, miltus visada reikia nusijoti…, bet šį kartą jų nesijojau. Nieko neatsitiko, tešla vistiek gražiai iškilo 😉

Nesigąsdinkite, kad lieka nepanaudoti kiaušinių baltymai. Iš jų galite pasigaminti morengus arba paukščių pieno, baltymų omletą, ledus, sotų kokteilį. Yra tikrai daug patiekalų ir netgi labai greitai paruošiamų, kuriems reikia tik kiaušinių baltymų. 

Kad pagamintumėte Kamuoliukų pyragą, reikės:

Tešlai: 500 g miltų, 40 g mielių, 2 kiaušinių trynių, 50 g cukraus pudros, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 50 g sviesto, 250 ml pieno, tarkuotos citrinos žievelės, trupučio druskos.

Įdarui: apie 100 g  abrikosų, slyvų ar kito mėgstamo marmelado ar džemo.

Aptepti ir apvolioti: apie 100 g sviesto.

Vaniliniam padažui: 100 ml grietinėlės, 150 ml pieno, pusės išilgai perpjautos vanilės ankšties arba 2 šaukštelių vanilinio cukraus, 3 kiaušinių trynių, 40 g cukraus.

Gaminimo eiga:

 • Pieną truputį pašildykite. Jo šiek tiek įpilkite į puodelį ir ten ištirpinkite mieles.
 • Miltus sijokite į dubenį, vidury padarykite duobutę, į ją supilkite pieną ir piene ištirpintas mieles. Sumaišykite su miltais (su nedideliu kiekiu miltų, paimdami jų nuo kraštų). Truputį miltų užberkite ant viršaus ir pridengę marle ar rankšluostėliu, kiškite į vos vos šiltą orkaitę (aš nustačiau tešlos kildinimo programą ir 50 C kaitrą) ir kildinkite 15 minučių, kol pro miltus pradės matytis mielių iškeltos tešlos plyšiai.
Kamuoliukų pyragas

Kamuoliukų pyragas

 • Tada suberkite tarkuotą citrinos žievelę, druską, cukraus pudrą, vanilinį cukrų, įleiskite kiaušinius, įpjaustykite minkštą sviestą ir viską gerai išsukite, išminkykite iki vientisos, minkšos masės.
 • Tešlą pridenkite ir vėl kiškite į orkaitę 15 minučių, kol dvigubai pakils.
 • Išlydykite sviestą.
 • Iš pakilusios tešlos atgnybkite po gabaliuką (maždaug 4o g), suvoliokite kamuoliuką, jį suplokite, į vidų šaukšteliu dėkite džemo ir „uždarykite.
 • Man gavosi 20 kamuoliukų.
 • Kiekvieną kamuoliuką merkite į sviestą (apvoliokite) ir dėkite „uždarytąja” puse į kepimo indą.
 • Dėkite kamuoliukus vieną prie kito, kad jie gražiai išsirikiuotų ir tilptų.
Kamuoliukų pyragas

Kamuoliukų pyragas

 • Jei vilgant mažai teko sviesto kamuoliukams, aptepkite dar jų viršų.
 • Pusvalandį dar pakildinkite.
 • Kepkite apie 30 minučių iki 170 C įkaitintoje orkaitėje.
 • Likus 7-10 minučių iki pyrago kepimo pabaigos, gaminkite padažą. Pieną ir grietinėlę užvirkite su vanile (jei naudosite vanilės ankštį, teks ją su pienu ir grietinėle virti apie 10 minučių, prieš įmaišant kiaušinių trynius), pavirkite apie 3-5 minutes ant silpnos ugnies. Trynius išsukite iki purumo su cukrumi ir po truputį pildami, nuolat maišydami, pakaitinkite ant labai silpnos ugnies, kol padažas pradės tirštėti. 
 • Dar karštą Kamuoliukų pyragą aptepkite likusiu sviestu (jei jis bus jau sustengęs, truputį pašildykite). Kamuoliukai jį sugers ir bus sultingesni.
 • Tiekite padalinę porcijomis ir užpylę vaniliniu padažu.

  

 • Puikiai tiks prie tokio deserto ir kaušelis ledų.

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Pyragai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti