Mielinės bandelės su varške - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 18, 2021
2345 Peržiūrų
3 0
Mielinės bandelės su varške

Įkėlė
Mielinės bandelės su varške

Mielinės bandelės su varške

Jūsų dėmesiui – bandelės su varškės įdaru! 
Gaminau pyragėlius su faršo įdaru https://skaniausi.net/purus-ir-minksti-pyrageliai-su-farsu/. Labai patiko tešla. Ir greitai pasigamino, ir puri bei minkšta gavosi. Tad sugalvojau, jog visai neblogai būtų pasigaminti iš šios tešlos bandeles su varške.
Svarbiausia, kad ši mielinė tešla niekada nenuvils, net ir ne ta koja išlipęs iš lovos, pagaminsi ją 😉 
 
Pagaminsite 18 – 20 bandelių.
Recepte parašyta ir mielės, ir kepimo milteliai – viskas gerai, taip ir turi būti. 
 
Pastaba. Varškės daugokai pridėjau… Net per kraštus lipo! 😀 Bet!!! Man (mūsų šeimai) skanu, kai varškės daug. Aišku, galite ir mažiau dėti. Manau, kad gal ir 300 g užtektų… Reikia pabandyti taip iškepti. Jeigu naudosite mažiau varškės, tai ir cukraus pudros mažiau dėkite. Jeigu varškė „veršis” per kraštus, nesinervuokite, kepdama ji „niekur nepabėgs” 😉
Beje, dar kai ką reikėtų paminėti! Aš juk šį kartą į varškę įmaišiau ne tik kiaušinį, bet ir dar papildomai vieną kiaušinio baltymą, kuris liko nuo kito kepinio gamybos ir nesinorėjo jo išmesti. Varškė labai puri gavosi 😀 Tai va, jeigu jūs norėsite dar ir taip pabandyti, tai turėkite du kiaušinius, o jais pasielkite taip: vienas kiaušinis ir kito kiaušinio baltymas keliauja į varškės masę, jos purumui pakelti, o likusį trynį išplakite su 2 šaukštais pieno ir turėsite kuo aptepti bandeles. Tiesa, kai aptepsite bandeles plakiniu (nesvarbu kokiu, kiaušinio plakiniu ar trynio ir pieno plakiniu) aptepkite ne tik viršų bandelės, bet ir šonus bei varškę, bandančią iš bandelės išsiveržti 🙂
 
Kad pagamintumėte Mielinės bandelės su varške, reikės:
450 g miltų, 250 ml šilto pieno, 120 ml aliejaus, 21 g mielių (bus 22 g ar 23 – nieko tokio 🙂 ), 2 šaukštų cukraus pudros, 8 g kepimo miltelių, 1 šaukštelio druskos.
Įdarui: 400 g varškės (naudojau Vilkyškių pakuotėje, kur po 500 g), 1 kiaušinio, 3 šaukštų cukraus pudros, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 1 šaukšto krakmolo, 1 šaukšto minkšto sviesto.
Bandelėms aptepti: 1 kiaušinio, cinamono ir rudojo cukraus pabarstymui (apytiksliai 1 šaukštelis cinamono ir 3 šaukšteliai rudojo cukraus).
 
Pagaminsite 16 – 18 bandelių.
 
Gaminimo eiga:
 • Pieną sumaišykite su cukraus pudra ir mielėmis, palikite 10 minučių pastovėti. 
 • Supilkite aliejų, miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, druska, ir minkykite apie 5 minutes (man užteko ir 3 min.).
 • Tešlą suformuokite į kamuolį, ištepkite aliejumi (suvilgiau tik delnus lašeliu aliejaus), dubenį uždenkite rankšluosčiu (dengiau marle) ir palikite pakilti šiltoje vietoje apie 45 – 55 minutes.
 • Įdarui varškę gerai ištryniau su nurodytais produktais į vientisą masę.
 • Pakilusią tešlą padalinkite į 2 dalis, iškočiokite du ilgus stačiakampius. 
 • Ant kiekvieno stačiakampio užberkite cinamono ir rudojo cukraus, užtepkite varškės masės ir susukite ritinius.
 • Kiekvieną ritinį padalinkite peiliu į 8 – 9 dalis. Bus nedidelės bandutės, bet patikėkite, oi, kaip jos dar pakils! 😉
 • Bandeles sudėkite į kepimo formą, išklotą kepimo popieriumi, uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir dar palikite pakilti apie 20 – 25 minutes, kad pakiltų. Dengiau marle.
 • Prieš kepant aptepkite kiaušinio plakiniu (arba trynio ir pieno plakiniu – apie tai buvau rašiusi pradžioje straipsnelio).
 • Pabarstykite cinamonu sumaišytu su cukrumi.
 • Kepkite 180 C laipsnių orkaitėje apie 18 – 20 minučių.
 • Jeigu tik ištraukę iš orkaitės bandeles, pamatysite, jog viršus jų kietokas, nebijokite – suminkštės. O, kad dar ramiau būtų, tik išimtus iš orkaitės su kepimo skarda (tegul ir būna ten), uždenkite suvilgytu pošilčiame vandenyje rankšluosčiu ar marle (aš taip darau 🙂 ). 2 – 3 minutes pabus ir nudenkite.

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Pyragai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti