Balandėliai su burokėlių padažu - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Kov 28, 2018
1470 Peržiūrų
10 0
Balandėliai su burokėlių padažu

Įkėlė
Balandėliai su burokėlių padažu

Balandėliai su burokėlių padažu

Superiniai balandėliai su burokėlių padažu!!! Ypatingo skonio balandėliams suteikia savojos kopūstas.  Patiekalo vinis – burokėlių padažas. Paprastutis, visiškai neįmantrus padažas, bet… kaip jis dera su šiais balandėliais! Pagaminau, paragavom ir nuspręndėm, kad su savojos kopūstu balandėliai daug sknesni. Būtinai ir Jūs pasigaminkite balandėlius su burokėlių padažu.

Kokių produktų reikės, kad pagamintumėte balandėlius su burokėlių padažu? Labai nedaug ir kasdienių 🙂

Balandėliams: Savojos kopūsto (reikės maždaug 10-13 lapų, priklausys nuo jų dydžio), 250-300 g maltos kiaulienos (geriau – daugiau), pusės stiklinės Dobele arba Tailando plikytų ryžių, druskos, maltų juodųjų pipirų, druskos, kiaušinio.

Padažui: virto burokėlio (vyriško kumščio dydžio 🙂 ), 3 šaukštų grietinės, maltų juodųjų pipirų, druskos, 50 – 100 ml pieno.

Garnyrui: vidutinio dydžio bulvių (kiekis priklausys nuo to, kiek balandėlių tušinsite…), krapų joms paskaninti.

Gaminkime!

  • Pirmiausia išvirkite ryžius: ryžius užpilkite 1,5 stiklinės vandens ir užkaiskite. Kai vanduo užvirs, truputį padruskinkite, pamaišykite ryžius, sumažinkite iki minimumo ugnį, puodą uždenkite ir virkite 10 minučių. Ugnį išjunkite ir tegul ryžiai brinksta.
  • Į kitą puodą įpilkite apie litrą vandens, užvirkite, sumeskite kopūsto lapus ir pavirkite 1-2 minutes. Nupilkite į kiaurasamtį, kad nusivarvėtų vanduo. Paskui nupjaustykite atsargiai, kad nepažeistumėte lapų, kietąsias jų dalis.
  • Kol ryžiai brinksta nuskuskite bulves (dviems balandėliams – dvi bulvės). Į puodą pilkite vandens , padruskinkite ir užkaiskite. Kai vanduo užvirs, sudėsite bulves. Kai bulvės išvirs
  • Mėsą sumaišykite su virtais ryžiais, kiaušiniu, padruskinkite papipirinkite, gerai išminkykite.
  • Ant kopūsto lapą, ant jo uždėję mėsos, susukite arba sulankstykite kaip vokelį. Pastarasis variantas geriau – „nepabėgs” mėsa.
  • Į troškintuvą arba keptuvę su dangčiu, pilkite vandens, užkaiskite, padruskinkite, sudėkite balandėlius ir, kai užvirs, sumažinę ugnį, virkite 15 minučių, paskui atsargiai apverskite ir virkite dar apie 10-15 minučių.
  • Burokėlį smulkiai sutarkuokite, pakepinkite su sviestu pora minučių ant stiprios ugnies, papipirinkite, padruskinkite, sudėkite grietinę, pilkite pieną, kai užvirs – išjunkite ugnį. Jei padažas atrodys pernelyg tirštas, pilsite ne 50 ml pieno, o 100 ml ar dar daugiau.
  • Tiekdami, į lėkštę pilkite padažo, ant viršaus dėkite po du balandėlius ir dvi bulves, pabarstykite smulkintais krapais.

Skanaus! 😀

Recepto Kategorijos:
Kepsniai ir antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti