Braškių ir šampano tortas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bir 19, 2013
1172 Peržiūrų
0 0
Braškių ir šampano tortas

Įkėlė
Braškių ir šampano tortas

Braškių ir šampano tortas

Labai malonaus ir švelnaus skonio tortas. Toks tortas papuoš šventinį stalą ir nustebins svečią jei ne išvaizda, tai skoniu :).

Gaminant šį tortą, vietoj braškių galite dėti ananaso, kivių ar kitų vaisių.

Kad pagamintumėt tortą prireiks:

Biskvitui: poros kiaušinių, 80 g cukraus, 60 g miltų, 30 g sviesto, vanilinio cukraus.

Pertepimui: 50 ml vandens, 50 ml cukraus, 50 ml šampano, trupučio citrinos sulčių.
Baltam sluoksniui: 250 ml šampano, pusės citrinos sulčių, 200 g cukraus, poros kiaušinių, 10 g želatino, 200 ml grietinėlės.

Žele sluoksniui: 250 g braškių, 400 ml šampano, 200 g cukraus, 15 g želatino (kad sluoksnis tikrai būtų pakankamai tvirtas, dėkit 30 g želatino), pusės citrinos sulčių.
Gaminimo eiga:

pirmiausia iškepkit biskvitą. Kiaušinius išplakit su cukrumi iki putų (aš plakiau apie 15 minučių). Įdėkit vanilinio cukraus, ištirpintą ir ataušusį sviestą, ir po truputį vis lengvai maišydami berkite miltus, kad gautųsi vientisa masė. Kepimo formą (formos skersmuo – 22,5 cm, aukštis – 7 cm) patepkit sviestu, supilkit tešlą ir kepkit 15-20 minučių iki 180 C įkaitintoje orkaitėje. Pertepimui išvirkit sirupą iš vandens ir cukraus (kai užvirs, virkit 2-3 minutes). Kai truputį pravės, įpilkit šampano.
Baltas sluoksnis. Paruoškit želatiną, kaip nurodyta ant pakuotės. Baltymus, atskirtus nuo trynių, įdėkit į šaldytuvą, o trynius truputį paplakit. Šampaną, citrinos sultis ir dalį cukraus pakaitinti ant silpnos ugnies (tik neleiskit užvirti!), kol cukrus visiškai ištirps. Neskubėdami supilkit trynius, ir vėl pakaitintit (neužmirškit pamaišyti ir neleiskit užvirti!). Turi gautis gana tiršta masė (kaip tiršto kisieliaus). Dabar į masę galite supilti paruoštą želatiną. Išmaišykit ir tegul pravėsta (tik nedėkit į šaldytuvą, nes sustengs). Kol masė vėsta, išplakit grietinėlę ir supilkit į jau pravėsusią masę. Išmaišykit viską, kad masė taptų vientisa. Išplakit baltymus, dėkit likusį cukrų ir išplakit iki tvirtų putų. Dabar baltymus galit supilti į baltąją masę. Maišykit labai atsargiai, kol ji taps vientisa. Masė turi būti kaip tiršta grietinė (aš kartais į baltąjį sluoksnį įmetu ir braškių).

Į kepimo formą, išklotą maistine plėvele (taip, kad kraštais kyšotų) dėkite biskvitą, ant jo pilkite pertepimą (tegul gerai įsigeria), ant viršaus dėkite baltąjį sluoksnį, išlyginkit ir apie valandą palaikykit šaldytuve.  Kol tortas stengsta, gaminkit žele sluoksnį. Paruoškit želatiną. Šampaną pakaitinkit su cukrumi ir citrinos sultimis, kol cukrus visiškai ištirps. Pilkit želatiną ir maišykite kol ištirps. Atvėsinkit.  Braškes perpjaukit pusiau. Ant torto viršaus užpilkit labai nedaug paruošto šampaninio žele, išdėliokit braškių puseles (uogos turi būti apsemtos iki pusės). Dėkit į šaldytuvą ir laikykit 15 minučių. Paskui užpilkit ant viršaus likusią žele ir vėl dėkit į šaldytuvą. O dabar galit užsiimti kuo nors kitu, nes tortas stengs 4 valandas :). Kai tortas sustengs, ištraukit jį iš formos už maistinės plėvelės kraštų ir skanaus!

Recepto Kategorijos:
Desertai · Tortai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti