Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 28, 2021
1646 Peržiūrų
6 1
Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas

Įkėlė
Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas

Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas

Labai patiko! Kai nori sutaupyti laiko, pats geriausias variantas, nes nereikia kepti pyrago lakštų. Jeigu sužinai, kad vakare užgrius svečiai, taip pat puikus variantas, nes pyragą labai greitai pagaminsite (tereikia turėti reikalingus produktus 😉 ) ir netgi  nereikės laukti tas 4 valandas ar daugiau, kad pastovėtų suteptas pyragas. Mes neiškentėme ir ragavome po 1,5 valandos. Tiko! Ir minkštas buvo! Pabaigoje recepto įkelsiu nuotrauką, kaip atrodė atpjautas gabalėlis dar nepamirkusio pyrago.
Pastabos.
Naudojau šokolado skonio Selga sausainius. Labai tinka šiam pyragui. Liks pora nesunaudotų pagrindui sausainių, juos panaudosite trupiniams (pyrago viršui apibarstyti).
Sausainius į pieną tik įmerkite (įmerkę suskaičiuokite iki 4 ir užteks), nereikia jų ilgai mirkyti, nes po 4 valandų ar daugiau sausainiai bus ištežę. Na, aš tik patį viršutinį sausainių sluoksnį ilgiau palaikiau piene (suskaičiavau iki 8), nes pagalvojau, jog greitai nesuminkštės.
Jei kremas pasirodys tirštokas, įpilkite šaukštą arba kelis persikų sirupo – taip patariama tame recepte, pagal kurį gaminau šį pyragą. Tikrai neprireikė… Truputį tik sunkiau tepėsi, tai aš šaukštą pavilgiau į pieną ir kremas lengvai užsitepė. Tame recepte rašoma, kad truputį sulčių citrinos dėti… Kiek tas truputį? Dėjau du didelius šaukštus. Galėjau ir pustrečio šliūkštelti.
Papildymas. Gaminau šį pyragą dar kartelį. Ir naudojau ne 100 ml grietinėlės, o 200 ml. Kodėl? Todėl, kad nenorėjau terliotis su mažu kiekiu kremo, skaičiuoti, ar užteks jo visiems sluoksniams ir t.t. Tik į maišydama maskarponę su cukraus pudra ir vaniliniu cukrumi, įpyliau 3 didelius šaukštus citrinos sulčių. O į grietinėlę, ją plakdama, įpyliau vieną šaukštą citrinos sulčių. Norėjau, kad truputį rūgšteltų kremas. Ir tada jau sumaišiau grietinėlę su maskarponės mase. Gavosi storesni pertepimai, dar ir šonams aptepti užteko. Tik tų dviejų sausainių užtenka tik viršui pabarstyti. Jeigu norėsite trupiniais papuošti ir šonus, reikės dar 3 sausainių.
 
Kad pagamintumėte Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas, jums reikės:
Sausainių sluoksniams: 2 pakelių kakavinių sausainių (vienas pakelis 180 gramų), 100-150 ml pieno,.

Kremui: 250 g maskarponės kremo, 100 ml grietinėlės pasterizuotos plakamosios, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 2 šaukštų cukraus pudros, 2 – 2,5 šaukšto citrinos sulčių.   

Persikų sluoksniui:  1 skardinės (ant skardinės rašo, kad grynasis persikų kiekis – 470 gramų) konservuotų persikų puselių.

Jeigu norėsite aptepti ir  pyrago šonus – papildomai reikės apie 100 ml grietinėlės. Bet nemanau, jog to reikia 😉 , nes gražus jis ir taip.

Gaminimo eiga:

  • Pradžioje kremui labai gerai išplakite grietinėlę bei sumaišykite su maskarpone, vanile, milteliniu cukrumi ir citrinos sultimis.
  • Tuomet 8 sausainius merkite į pieną (tik įkiškite ir ištraukite, nereikia mirkyti) ir rikiuokite kepimo popieriumi išklotoj kepimo formoje.
  • Užtepkite sluoksnį kremo, sudėkite plonais griežinėliais supjaustytus persikus.
  • Taip sluoksniuokite, kol suformuosite visą pyragą. Viršutinis sluoksnis turi būti sausainių.
  • Aptepkite viršutinį sluoksnį kremu ir apibarstykite likusių dviejų sausainių trupinukais (šie sausainiai labai lengvai sutrupinami tarp pirštų).
  • Uždenkite pyragą maistine plėvele ir kiškite į šaldytuvą sustingti mažiausiai 4 valandoms.
  • Prašau! Ir galite jau skanauti!

Skanaus! 

P.S. Jūsų dėmesiui žadėtas pyrago vaizdas po 1,5 valandos stengimo 🙂

Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas

Nekeptas sausainių, maskarponės ir persikų pyragas

Recepto Kategorijos:
Pyragai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti