Bulvių košės apkepas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Vas 20, 2021
1251 Peržiūrų
2 0
Bulvių košės apkepas

Įkėlė
Bulvių košės apkepas

Bulvių košės apkepas

Kartais nieko ir tokį variantą išbandyti 🙂 Labai jau sotu, bent jau mums.

Pastaba. Jeigu naudosite bulvių košės likutį (turėjau 600 g su trupučiu), tai grietinėlės, sūrio naudokite mažiau, nes juk bulvių košė ir taip jau yra sviesto, pieno ar grietinėlės (priklausomai nuo to, kuo jūs ją gardinate). O jeigu gaminsite apkepą iš paprastai išvirtų bulvių (su lupena ar be), tuomet grietinėlės pilkite didesnį kiekį, na, ir sūrio naudokite daugiau. Iš nurodyto sūrio bei grietinėlės kiekio, pasirinksite tą, kuris jums bus tinkamiausias. Jeigu negalite gyventi be mėsos produktų, jums pateikti du variantai: žaliųjų žirnelių ir svogūnų laiškų įdaras arba dešrelių ir svogūno įdaras. Dešrelės. Skanu su lengvai parūkytomis (karšto rūkymo). Kiekį galite patys pasirinkti. Sūris. Tinka čederis, sūrių mišinys ar fermentinis sūris kurį jūs mėgstate, galima ir parmezano sūrį naudoti. Apkepo skonis labai priklausys nuo jūsų pasirinkto sūrio rūšies. Kepimo indas. Aš kepiau mažesnėse formelėse (viena apie 700 ml talpos), porcijomis. Patepiau trupučiu aliejaus ir pabarsčiau džiūvėsėliais maltais. Sviestas ar aliejus. Rinkitės patys, kas geriau. Žinau tik viena, jog niekada nesirenku sviesto, jeigu reikia pakepinti ką nors ilgiau… Druska. Jeigu košė padruskinta, tikrai nereikės druskos, juk dedasi dešrelės…, sūris… Nepersistenkite druskindami 😉  Kepimo laikas. Priklausys nuo orkaitės privalumų. Aš kepiau 30 minučių.

Kad pagamintumėte Bulvių košės apkepas, reikės:

600 – 700 g bulvių košės, 2 kiaušinių, 2 saujų žaliųjų žirnelių + 2-3 saujų svogūnų laiškų + sviesto ARBA 3-4 dešrelių + 50 g svogūno + aliejaus, 0,5 stiklinės grietinėlės (galima ir truputį mažiau), 200 g sūrio (150 g sūrio),  druskos pagal skonį, maltų juodųjų pipirų.

Gaminimo eiga:

 •  Jeigu gaminsite su žirneliais ir svogūnų laiškais. Susmulkinkite svogūnų laiškus. Ant vidutinės kaitros įkaitinkite keptuvę ir ištirpinkite sviesto šaukštelį. Suberkite svogūnų laiškus, pakepinkite minutę – kitą, kol suglebs ir pakvips. Suberkite žirnelius, pakepkite dar pora minučių, kol sušils. Keptuvę nukelkite nuo kaitros.
 • Jeigu gaminsite su dešrelėmis ir svogūnu. Smulkiai supjaustykite svogūną, dešreles griežinėliais ar pusgriežiniais (kaip norite). Pirmiausia pakepinkite ant nestiprios ugnies su aliejumi svogūną, kol suminkštės, o paskui sužerkite dešreles ir dar truputį pakepinkite.
 • Sūrį susmulkinkite – sutrupinkite (pvz., jeigu naudosite fetos) arba sutarkuokite, paprasčiau nusipirkus tarkuoto sūrio 🙂 .
 • Kiaušinius atskirame dubenėlyje paplakite kartu su grietinėle.
 • Keraminį ar stiklinį indą aukštesniais kraštais ištepkite sviestu (geriau kepti mažesniuose indeliuose).
 • Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C temperatūros.
 • Į didelį dubenį dėkite trintas bulves (ar bulvių košę), jei košė nebėra puri, sušokusi į gabalus, išpurenkite.
 • Į bulvių masę pilkite kiaušinių ir grietinėlės plakinį, berkite pakepintus svogūnus bei žirnelius, galiausiai suberkite sūrį, druską (jeigu reikia) ir pipirus. Dideliu šaukštu ar mentele atsargiai viską išmaišykite – stenkitės labai intensyviai įrankiu nemakaluoti ir nesikarščiuoti, tegul žirneliai, stambesni fetos gabaliukai išlieka nesugrūsti.
 • Perdėkite masę, į jau paruoštą kepimo formą (-as) ir dėkite kepti.
 • Kepkite apie 20–25 minučių, kol viršus gražiai parus.
 • Jei norite, į kepimo pabaigą pamėtykite ant apkepo viršaus sviesto gabaliukų.
 • Leiskite kiek pravėsti ir tiekite.
 • Tinka valgyti su su šviežiais agurkais, marinuotais, su raugintais kopūstais.

 

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Apkepai · Bulvių apkepai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti