Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 4, 2021
2768 Peržiūrų
7 0
Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas

Įkėlė
Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas

Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas

Malonus, saldžiai rūgštus kremas…, puikų skonį suteikiantys vyšnių ir juodųjų serbentų uogienių pertepimai… – tik valgyk ir valgyk 😉 Mums labai patiko šis tortas, o ypač man, nes tikrai nedaug laiko užėmė lakštų gamyba 😊
Aišku, prieš gamindama tokį tortą Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas , panaršiau nemažai puslapių, patyrinėjau ne vieną receptą. Skaitinėju panašius receptus… ir galvoju: na, ir taupumas šeimininkių nesvietiškas! Kalbu apie tešlos kiekį gaminant šį tortą. Pasvarstykime… Sluoksniuotos tešlos lakštai ir taip jau pakankamai ploni, be to, jeigu juos kočiojame, jie turi tokią savybę „grįžti atgal” , susitraukti į beveik pradinę padėtį, tad dvigubai didesnius tikrai neiškočiosime…, kaip rašo daugelyje receptų.  Na, bent jau aš nesistengiau to padaryti. Ir be to, tikrai nedaug kainuoja ta tešla…
 
Tai va, pirkau dvi pakuotes Mantingos bemielės sluoksniuotos tešlos (ne atskiri 6 lapeliai, o 2 lakštai vienoje pakuotėje). Pakočiojau truputį, tiek, kiek įmanoma, nepersistengiau. Uždėjau lėkštę, kurios skersmuo 20 cm ir apipjoviau aplinkui.
 
Tokiu būdu, iš vienos pakuotės gavosi du blynai, o iš dviejų keturi. Iš likučių vienos pakuotės, sudėjusi į krūvą ir pakočiojusi gerokai, išpjoviau dar vieną blyną. Tą patį padariau ir su kitos pakuotės tešlos likučiais. Tokiu būdu jau turėjau 6 blynus. Pagalvojau, kad 6 blynų tokio dydžio tortui tikrai užteks, tad kitus tešlos likučius pasilikau tam, kad iškepčiau, o paskui panaudočiau trupiniams (torto puošimui), na, o kiek liks – galima ir suvalgyti 😉
 
Tiesa, mano buvo gigantės (labai didelės) citrinos ir labai sultingos, tad naudojau 1 citriną + kitos citrinos trečdalį.
 
Paruošimo laikas apie 1 valanda + laikas, kad pasistovėtų tortas, kad susigertų kremas į lakštus.
 
!!! Uogienės galite ir nedėti. Bet šiaip tai ji tiko 😉
 
Kad pagamintumėte Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas, reikės:
1000 g bemielės sluoksniuotos tešlos (2 pakuotės), 400 g maskarponės sūrio, 60 g sviesto, 1 stiklinės cukraus , 2 citrinų, 2 kiaušinių, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 3-4 šaukštų juodųjų serbentų uogienės ir 3-4 šaukštų vyšnių uogienės.
Gaminimo eiga: 
 • Kiekvieną tešlos blyną (kaip juos pasidariau, esu aprašiusi aukščiau) tankiai subadykite šakute, kad kepant stipriai neišsipūstų, dėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą.
 • Kepkite iki 200 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje kol lengvai aprus (man tas užtruko apie 15 min vienam lakštui, bet kepimo laikas priklauso nuo orkaitės privalumų…). 
 • Iškepusius blynus palikite, kad atvėstų.
 • Jeigu kepant lakštai labai iškils ar susidarys didesnių pūslelių, ar nevienodai iškils visi blyno kraštai ir pnš., tiesiog atvėsusius juos delnais spustelėkite, kad pūslelės sutrūkinėtų, lakšto paviršius susivienodintų ir viskas.
 • Kepdami lakštus, kartu iškepkite ir likusius tešlos gabalėlius, kurie bus skirti trupiniams. Trupiniai labai greitai, pirštais patrynus iškepusią tešlą, pasidarys 🙂
 • Gaminkite kremą: Kiaušinius išplakite. Sviestą supjaustykite gabaliukais. Puode užvirinkite vandenį ir į jį įstatykite mažesnį puodą. Į tą mažesnįjį supilkite iš citrinų išspaustas sultis, sudėkite nuo jų nutarkuotas žieveles, berkite cukrų, vanilinį cukrų ir sudėkite sviestą. Masę maišykite, o maišydami, pamažu supilkite ir išplaktus kiaušinius. Kremą šioje vandens vonelėje ant nedidelės temperatūros kaitinkite nuolat maišydami, kol jis taps daugmaž grietinės tirštumo (kaitinau apie 15 minučių). Tik gamindami kremą prižiūrėkite, kad kremas jokiu būdu neužvirtų. Nuimkite nuo ugnies ir palikite kremą atvėsti iki kambario temperatūros.
 • Kai kremas atvės, dubenyje šaukštu išsukite kambario temperatūros maskarponės sūrį ir pamažu, po 1-2 šaukštus į ją įmaišykite citrininį kremą.
 • Šiek tiek kremo atsidėkite torto šonams papuošti (apie 3 – 4 šaukštus, gal net tik tris, nes daug neprireiks). Kremą, šonams aptepti, sudėjau į dėžutę ir kišau į šaldytuvą.
 • Tada formuokite tortą: dėkite vieną sluoksniuotos tešlos blyną (1) lygia puse į apačią, jo viršų aptepkite juodųjų serbentų uogiene, paskui dėkite apie 4 šaukštus kremo, palyginkite paviršių. Tada dėkite kitą blyną (2), ranka šiek tiek spustelėkite, kad viskas tvirčiau sukibtų, o ant viršaus užtepkite kremo ir vėl dėkite kitą blyną (3), spustelkite lengvai. Šio blyno paviršių aptepkite vyšnių uogiene, o ant viršaus kremu. Sekančio blyno (4) paviršių aptepkite vyšnių uogiene ir dėkite ja žemyn ant kremo. Truputį spustelėkite ir ištepkite jo paviršių kremu. Dėkite dar vieną blyną (5) ir lengvai spustelkite. Paviršių ištepkite kremu. Paskutinį blyną (6) aptepkite uogiene juodųjų serbentų ir dėkite uogiene žemyn. Truputį spustelėkite. Paviršių aptepkite kremu ir apiberkite visą paviršių trupiniais. Torto šonus taip pat aptepkite kremu bei apibarstykite trupiniais.
 • Dabar tortą uždengiam ir kišam į šaldytuvą.
 • Beje, jeigu kremas atrodys kiek skystokas pertepti tortą, palaikykite jį truputį šaldytuve, jis labai greitai tirštėja.
 •  Tortą palikau per naktį šaldytuve.
 • Šį tortą galima gaminti ir prieš dieną, ir netgi prieš dvi dienas iki ragavimo, nes stovėdamas jis tik skanėja 😉
Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas

Citrininis maskarponinis tinginių Napoleonas

Recepto Kategorijos:
Tortai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti