Graikiški tefteliai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Kov 22, 2016
1502 Peržiūrų
0 0
Graikiški tefteliai

Įkėlė
Graikiški tefteliai

Graikiški tefteliai

Kad pagamintumėte graikiškus teftelius, reikės:

400 g maltos jautienos, 100 g varškės, 2 česnako skiltelių, kiaušinio, svogūno, riekės batono arba baltos duonos, 1-2 šaukštų grietinės ar grietinėlės, 1 šaukštelio garstyčių, prieskonių pagal skonį ( druskos, pipirų, žalumynų), miltų.

Padažui: 300 ml sultinio arba vandens, , 2 pomidorų, 2 česnako skiltelių, 2 paprikų, 2 morkų, 2 svogūnų, 3-5 šaukštų pomidorų padažo, šaukšto krakmolo, šaukšto cukruas, pipirų, druskos, žalumynų.

Gaminimo eiga:

 • Visus produktus, nurodytus pagaminti tefteliams gerai sumaišykite (duoną išmirkinkite vandenyje, svogūną ir česnako skilteles labai smulkiai supjaustykite). Masę ilgai minkykite ir padaužykite (iškeliate ir metate atgal į dubenį, paminkote, iškeliate ir metate į dubenį. Minkykite 5-10 minučių.
 • Formuokite teftelius ir apkepkite.
 • Visus produktus, skirtus padažui, kuo smulkiau supjaustykite (galite pasidarbuoti ir elektriniu smulkintuvu).
 • Keptuvėje pakepinkite svogūnus su aliejumi, berkite morkas, patroškinkite, suberkite paprikas, pomidorus, patroškinkite 5 minutes. Tada sudėkite pomidorų padažą, berkite krakmolą (jį ištirpinkite 50 ml vandens), išmaišykite. Suberkite susmulkintą česnaką ir žalumynus. Viską užpilkite sultiniu, padruskinkite, papipirinkikte ir užvirkite.
 • Į paruoštą padažą sudėkite teftelius, indą uždenkite dangčiu ir troškinkite pusvalandį.

Graikiški tefteliai

Kad pagamintumėte, reikės:

450 g maltos jautienos, 700 g pomidorų konservuotų pomidorų sultyse, 450 g maltos jautienos, svogūno, stiklinės maltų džiūvėsėlių, 2/3 stiklinės kalendros (suteikia labai specifinį skonį irne viems gali patikti. Galite visiškai jos nenaudoti ir pakeisti petražolėmis), ½ stiklinės pieno, 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 2 šaukštelių maltų kmynų, 1 šaukštelio cinamono, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Gaminimo eiga:

 • Džiūvėsėlius užpilkite pienu ir brinkinkite 5 minutes.
 • Aliejuje pakepinkite susmulkintą svogūną, suberkite pusė kiekio kmynų, pusė kiekio kalendros (jei vietoj kalendros naudosite petražoles, tai jų nedėkite dabar), cinamoną ir apie pusę minutės patroškinkite.
 • Sudėkite pomidorus (sultis taip pat supilkite), įpilkite stiklinę vandens, įberkite ½ šaukštelio druskos, užvirkite ir patroškinkite apie 10 minučių.
 • Mėsą sumaišykite su išbrinkintais džiūvėsėliais, likusiais kmynais, padruskinkite, papipirinkite, gerai išminkykite ir suformuokite teftelius (kiekvienam iš jų suformuoti reikės po 2 šaukštus mėsos masės).
 • Teftelius dėkite į troškinamą masę, uždenkite dangčiu ir troškinkite 15 minučių, atidenkite ir dar 10 minučių patroškinkite, kol sutirštės padažas. Užberkite kapotų petražolių, jei nenaudosite kalendrų (jei gaminsite su kalendromis, tai berkite jų).
 • Tiekite teftelius su mėgiamu garnyru.

Skanaus! 🙂

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti