Grietinės padažai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Rgs 3, 2013
5073 Peržiūrų
0 0
Grietinės padažai

Įkėlė
Grietinės padažai

Grietinės padažai

Toks padažas gaminamasgrietinės ir įvairių priedų: garstyčių, pomidorų, krienų, sūrio, pievagrybių, česnako, muskato,… Grietininis padažas tiks prie bet kokių daržovių, mėsos, žuvies patiekalų ar užkandžių.

Keli variantai, kaip galite paskaninti paprastą klasikinį padažą ir padaryti jį ypatingo skonio:

  • įdėti pertrintą virto kiaušinio trynį;
  • įpilti 1/3 stiklinės augalinio aliejaus;
  •  įberti pora šaukštų smulkintų žalumynų;
  • paskaninti šaukštu pomidorų padažo;
  • įberti šaukštą smulkiai sutarkuoto;
  • įdėti pora šaukštelių garstyčių.

Pamėginkit vieną iš šių variantų ir išsirinkit geriausią! 🙂

 

Grietinės padažas su kiaušinių tryniais

Kad pagamintumėt padažą reikės: 20 g cukraus, poros stiklinių grietinės, poros kietai virtų kiaušinių trynių, 4 šaukštų acto (trijų procentų), trupučio garstyčių, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Gaminimo eiga: kiaušinių trynius ištrinkit su grietine ir garstyčiomis. Pilkit actą, berkit cukraus, padruskinkit ir papipirinkit. Viską išmaišykit ir galit ragauti su mėgstamais daržovių patiekalais. Skanaus!

 

Grietinės padažas, tinkantis prie kopūstų, morkų ir bulvių kotletų bei užkepėlių

Kad pagamintumėt padažą reikės: stiklinės grietinės, pusės stiklinės daržovių sultinio, šaukšto sviesto, šaukšto miltų, druskos.

Gaminimo eiga: svieste pakepinkit miltus, pamažu įpilkit daržovių sultinio. Vis dar maišydami dėkit grietinę. Maišykit tol, kol masė taps vientisa. Užvirkit ir 5 minutes tegul paverda ant silpnos ugnies. Prieš tiekdami padruskinkit ir papipirinkit. Skanaus!

 

Česnakinis grietinės padažas

Padažui reikės: 100 g grietinės, 3 skiltelių česnako, poros šaukštų majonezo, šaukštelio džiovintų bazilikų (gali būti ir krapai), druskos, maltų juodųjų pipirų.

Gaminimo eiga: grietinę supilkit į padažinę, dėkit majonezą, sutrintą česnaką, papipirinkit, padruskinkit, berkit žalumynus ir išmaišykit. Toks padažas puikiai tiks prie mėsos patiekalų.

 

Grybų ir grietinės padažas

Pastaba. Toks padažas puikiai tiks prie spageti, makaronų, bulvių, grikių košės ir daugelio kitų patiekalų.

Padažui reikės: 500 ml mėsos sultinio, 200 g pievagrybių, svogūno, 3 šaukštų grietinės, 2 šaukštų miltų, žalumynų, druskos, maltų juodųjų pipirų.

Gaminimo eiga: grybus supjaustykit plonais griežinėliais, svogūną supjaustykit smulkiais kubeliais ir pakepinkit aliejuje. Tada berkit miltus, išmaišykit ir po truputį, vis maišydami, supilkit sultinį. Patroškinkit ant silpnos ugnies apie 20 minučių, kol padažas sutirštės, padruskinkit ir papipirinkit, sudėkit grietinę ir dar 2 minutes pakaitinkit. Nukelkit nuo ugnies ir suberkit žalumynus. Skanaus!

 

Grietinės ir sūrio padažas

Pamėginkit pasigaminti dar vieną skanų padažą. Grietinės ir sūrio padažas puikiai tiks prie makaronų, mėsos, daržovių ir kitų patiekalų.

Grietinės ir sūrio padažui reikės: 100 g grietinės, 80 g grietinėlės, 40 g kietojo sūrio, 20 g sviesto, poros kiaušinių, poros šaukštų miltų.

Gaminimo eiga: grietinę ir kiaušinius gerai išplakit, dėkit smulkiai sutarkuotą sūrį ir išmaišykit. Keptuvėje ištirpinkit sviestą ir maišydami pamažu supilkit grietinės ir kiaušinių masę. Pilkit grietinėlę, berkit miltus ir 3 minutes kaitinkit ant silpnos ugnies, bet neužvirkit. Nukelkit nuo ugnies, padruskinkit ir išmaišykit.

 

Saldus grietinės padažas desertams

Puikiai tiks prie blynelių, vaisių salotų, pyragų, ledų ir t.t.

Padažui reikės: 100 g grietinės, 50 g cukraus, 50 g apelsinų sulčių, pusės šaukštelio cinamono.

Gaminimo eiga: sudėkit visus produktus į dubenėlį ir gerai išplakit iki vientisos masės. Skanaus! 🙂

Recepto Kategorijos:
Padažai ir kremai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti