Jautienos ir kepenėlių kotletai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 27, 2018
1212 Peržiūrų
6 0
Jautienos ir kepenėlių kotletai

Įkėlė
Jautienos ir kepenėlių kotletai

Jautienos ir kepenėlių kotletai

Aštrus padažiukas, puikaus skonio kotletukai… Labai patinka vaikams  su bulvių koše ir paprastu baltu padažiuku (tik ne su aštriu padažu). Tiems, kas nemėgsta kepenėlių arba tariamai nemėgsta 😉 , sakykite, kad tai jautienos kotletukai. Suvalgys, kiek įdėsit, pakartos ir sakys, jog labai skanu 😀

Turėjau 380 g maltos jautienos, tad kepenėlių dėjau tik 170 g. Gaminau su vištų kepenėlėmis, bet skanu ir su jaučio bei kiaulės kepenimis. Iš nurodytų produktų pagaminsite apie 12 kotletukų (geriau mažesni). Iš nurodytų produktų padažui gaminti, gausis gana aštrus padažas. Tad, jei labai aštrių patiekalų nemėgstate, bus geriau, jei garstyčių bei sojų padažo, dėsite po šaukštelį. Jei neturite brendžio – tiks ir be jo. Kadangi mūsų šeimoje yra nusiteikusių prieš kepenėles, sutryniau jas elektriniu trintuvu, kad nerastų nė trupučio užuominos apie jas 😀 . Bus geriau, jei kepenėles užpilsite šaltu vandeniu ir pamarkinsite bent pusvalandį. Tiesa, turėjau tik 48 g maltų džiūvėsėlių… Tai negi bėgsi į parduotuvę? Vietoj trūkstamų gramų džiūvėsėlių, dėjau manų. Tiko 🙂

Kad pagamintumėte Jautienos ir kepenėlių kotletus, reikės:

Kotletams: 300 g maltos jautienos, 250 g kepenėlių, 60 g džiūvėsėlių, 200 ml grietinėlės, 1 kiaušinio, 1 svogūno (maniškis 140 g gryno svorio), 2 šaukštų aliejaus + aliejaus kotletų kepimui, 2 kubelių veršienos arba jautienos sultinio, 1 šaukštelio pipirų mišinio.

Padažui: 100 ml grietinės, 100 ml tepamojo sūrelio pipirų skonio arba su Džiugo sūriu, 1 šaukštas garstyčių, 1 šaukštas sojų padažo, 1 šaukštas brendžio.

Gaminimo eiga:

  • Sumaišykite grietinėlę ir džiūvėsėlius.
  • Smulkiai supjaustykite svogūną ir pakepinkite su 2 šaukštais aliejaus, kol pradės minkštėti.
  • Kepenėles smulkiai sukapokite aštriu peiliu arba susmulkinkite virtuviniu kombainu.
  • Maltą mėsą sumaišykite su kiaušiniu, kepenėlėmis, svogūnais, džiūvėsėliais. Gardinkite sultinio kubeliais bei pipirų mišiniu.
  • Formuokite kotletukus (rankas teks pavilgyti į vandenį arba į aliejų – lengviau bus formuoti) ir kepkite ant vidutinio kaitrumo ugnies (kiekvieną pusę apytiksliai po 10 minučių).
  • Ruoškite padažą: sumaišykite kambario temperatūros sūrelį su likusiais produktais.
  • Jei tieksite su aštriuoju padažu, garnyrui pakaks šviežių daržovių (agurkų, pomidorų ir salotų). Jei tieksite su švelniu, paprastu baltuoju padažiuku – garnyrui puikiai tiks bulvių košė ir agurkai.

Skanaus! 😉

 

Recepto Kategorijos:
Kepsniai ir antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti