Jogurtinis desertas su avietėmis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 30, 2023
531 Peržiūrų
2 0
Jogurtinis desertas su avietėmis

Įkėlė
Jogurtinis desertas su avietėmis

Jogurtinis desertas su avietėmis

Paprastas gaminimo procesas. Labai greitas desertas. Aišku, pirmas kartas ne itin estetiškas gavosi… 😀 Bet tai skoniui tikrai nepakenkė 😉 
Pastaba. Galima gaminti ir su šaldytomis avietėmis, bet aš niekada nešaldau uogų, jos man, išskyrus spangules, praranda skonį, kai užšaldai… Viskas, kas šviežia – daug skaniau 🙂
Beje, šokoladu nepuošiau, nes, kaip ir minėjau, desertas buvo gaminamas pirmą kartą, tad nepersistengiau su puošyba ir paskaninimais 😉 
Kad pagamintumėte Jogurtinis desertas su avietėmis, reikės:

18 sausainių („Damų piršteliai”), 500 g kambario temperatūros graikiško jogurto, 500 ml 36% grietinėlės šaltos, 80 g cukraus pudros, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 15 g želatinos (milteliais), 70 ml šalto vandens, 400 g aviečių (jeigu turite daugiau – galėsite jomis dekoruoti).

Jeigu norėsite papuošti desertą, reikės:

50 ml 36% grietinėlės, 100 g baltojo šokolado.
 
Gaminimo eiga: 
  • Pailgą kekso formą (išmatavimai: apie 28×10 cm) išklokite maistine plėvele. Išdėliokite sausainėlius abiejuose kraštuose vieną šalia kito, cukruota puse atsuktus į formos kraštus. Nieko tokio, kad sausainiai išlindę, juos nupjausite vėliau.
  • Želatiną suberkite į mažą puodą, užpilkite 70ml šalto vandens ir palikite pabrinkti (apie 10 min.). Pusę kiekio jogurto pakaitinkite ant nedidelės ugnies, tik kad šiek tiek sušiltų (tik neužvirinkite!). Išbrinkusią želatiną užkaiskite ir labai švelniai pakaitinkite, kol ištirps. Atsargiai dalimis įmaišykite ištirpusią želatiną į pašildytą jogurtą. Tada įmaišykite ir likusį jogurtą (be želatinos).
  • Grietinėlę kartu su cukraus pudra ir vanile išplakite iki standžių putų. Atsargiai, dėdami dalimis, į grietinėlės masę įmaišykite jogurtą su želatina. Pačioje pabaigoje atsargiai įmaišykite avietes. Mentele sukrėskite šią masę į paruoštą formą su išdėliotais sausainiais. Išlyginkite paviršių ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai 4 valandom, kad sustingtų (Gaminau vakare, tad laikiau pernakt).
  • Prieš patiekdami, peiliu nupjaukite išsikišusius sausainių kraštelius, taip kad jie būtų tolygūs su jogurtine mase.
Jogurtinis desertas su avietėmis

Jogurtinis desertas su avietėmis

  • Uždėkite ant viršaus pailgą lėkštę ir apverskite visą desertą aukštyn kojomis, tada nuimkite plėvelę.
  • Jeigu skaninsite desertą šokoladu ir puošite: ant viršaus užpilkite balto šokolado glajų (pakaitinkite grietinėlę ir supjaustytą gabalėliais baltą šokoladą, kol jis ištirps).
  • Kai šokoladas sustings, viršų papuoškite avietėmis (ar kitomis uogomis).
Jogurtinis desertas su avietėmis

Jogurtinis desertas su avietėmis

 
 

Skanaus! 😉 😀 

Recepto Kategorijos:
Desertai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti