Kefyro ir žele desertas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Gru 6, 2019
631 Peržiūrų
2 0
Kefyro ir žele desertas

Įkėlė
Kefyro ir žele desertas

Kefyro ir žele desertas

Purus, visiškai neriebus, saldžiarūgštis desertas. Galimi įvairūs improvizaciniai variantai. Šį kartą panaudojau tai, ką turėjau 😉
Pastaba. Naudojau Vilkyškių Piemenėlio kefyrą. Su juo rūgščiau. Galite naudoti šaltibarščiams skirtą kefyrą. Jei norite saldžiau, dėkite daugiau cukros pudros. Naudojau braškių ir persikų žele.
Kad pagamintumėte Kefyro ir žele desertas, reikės:
1 l kefyro, 50 g želatino (jam užpilti reikės 15-16 šaukštų virinto šalto vandens), 4 kaupinų šaukštų cukraus pudros,  1 šaukštelio vanilinio cukraus (šįkart nenaudojau), 2 pakelių žele.
Papuošimui ir paskaninimui: cukraus pudros, cinamono ir tarkuoto šokolado pagal skonį bei norą.
Gaminimo eiga:
  • Žele pakelių turinį paruoškite taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Kai atvės, supilkite į didesnius indus (kuriuos galima į kameroje laikyti), kad žele būtų plonas sluoksnis ir kiškite į kamerą. Stengs apie pusvalandį, gal truputį daugiau.
  • Kaitrai atspariame inde želatiną užpilkite vandeniu ir paliekite išbrinkti.
  • Į indą, kuriame bus šaldomas desertas, supilkite kefyrą, suberkite cukraus pudrą, vanilinį cukrų ir išplakite.
  • Indą su želatina statykite ant minimaliausios ugnies ir, nuolat maišydami, pakaitinkite, kol želatina pilnai ištirps, trupuyį atvėsinkite ir supilkite plona srovele į kefyro masę. Pildami plakite.
  • Jau beplakant masė pradeda tirštėti. 
  • Spalvotą žele supjaustykite gabalėliais ir įmaišykite į kefyro masę.
  • Dubenyje nenorėjau šaldyti deserto, tad šaldžiau mažesniuose indeliuose. Kad supjausčius desertą, šis gražiau išsiimtų iš indelių, į juos tiesiau maistinės plėvelės. 
  • Viskas. Dedate desertą dar porai trejetui valandų į šaldytuvą (gali ir pernakt pabūti šaldytuve) ir, kai sustengs, supjaustykite porcijomis ir gardinkite cukraus pudra bei cinamonu arba tarkuotu šokoladu.

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti