Kepta starkinė nototenija su padažu ir bulvėmis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lap 17, 2018
1758 Peržiūrų
8 0
Kepta starkinė nototenija su padažu ir bulvėmis

Įkėlė
Kepta starkinė nototenija su padažu ir bulvėmis

Kepta starkinė nototenija su padažu ir bulvėmis

Nototenija – jūrinė ešerinių šeimos,  švelni, paprasčiausiai iškepama žuvis. Panašiai kaip hekas, kaip jūrinė lydeka turi tik vieną kaulą. Mums ji skanesnė nei jūrinė lydeka. Bėda, nors ir nedidelė, tik tame, kad priekinėje žuvies dalyje yra truputį (tikrai nedaug) kauliukų.  

!!! Ši žuvis turi polinkį nuo karščio suirti, tad nepamirškite prieš kepant nusausinti popieriniu rankšluoščiu, tik tuomet apvolioti miltuose. Kepti stipriai įkaitintoje keptuvėje ant aliejaus. Svarbu, kad apsitrauktų kepant nepralaidžia plutele. Po to jau galima improvizuoti: svogūnų ir grietinės, svogūnų ir pomidorų, svogūnų ir aliejaus bei obuolių padažais ir t.t. Tik nepagailėkite prieskoninių žalumynų. Dar vienas privalumas – tai viena iš nedaugelio jūrinių žuvų, kurias kulinarai pripažįsta tinkamomis virti žuvienę.

Iš nurodyto produktų kiekio pagaminsite 3 porcijas.

Kad iškeptumėte starkinę nototemiją su padažu ir bulvėmis, reikės:

450 g pakuotės sterkinių nototenijų (3 žuvytės be galvų ir uodegų), druskos, maltų juodųjų pipirų, maltų baltųjų pipirų, maltų laurų lapelių, 2 česnakų skiltelių, trupučio citrinos sulčių (0,5-1 šaukštelio).

Padažui: 2 šaukštų pomidorų padažo, 80 g marinuotų kornišonų, 1 šaukštelio aštrių dižono garstyčių, 3 nedidelių svogūnų (150 g gryno svorio), didelės saujos smulkintų petražolių.

Garnyrui: 6 nedidelių bulvių.

Taip pat reikės aliejaus.

Gaminimo eiga:

  • Bulves nulupkite, nuplaukite ir užkaiskite. Virkite, kol išvirs.
  • Nuskuskite žuvies žvynus, išimkite vidurius, jei jų yra, nuplaukite, padruskinkite, papipirinkite baltaisiais ir juodaisiais pipirais, paskaninkite maltais laurų lapeliais, įtrinkite tarkuotais česnakais, apšlakstykite citrinos sultimis ir palaikykite šaldytuve apie pusvalandį. Paskui žuvis apvoliokite miltuose ir kepkite įkaitusiame aliejuje iš abiejų pusių po 4 minutes.
  • Gaminkite padažą. Svogūnus supjaustykite plonais žiedais ir pakepinkite nedideliame kiekyje aliejaus. Sumaišykite su garstyčiomis, smulkintomis petražolėmis, supjaustytais agurkėliais ir pomidorų padažu.
  • Kepimo formą truputį patepkite aliejumi (galima  ir netepti), sudėkite bulves ir žuvį, ant jųs dėkite padažo.
  • Kepkite apie 10 minučių iki 200 C įkaitintoje orkaitėje.

Štai ir viskas – Kepta starkinė nototenija su padažu ir bulvėmis pagaminta! Skanaus! 😉

Pastaba. Taupydama laiką, svogūnus apkepu kartus su žuvimi: kai apkepa viena pusė žuvies, ją apverčiu ir šalia sudedu svogūnų žiedus.

Svogūnus vis pamaišau.

 

Recepto Kategorijos:
Žuvies antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti