Kepti grybais ir grikiais įdaryti koldūnai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Spa 21, 2018
485 Peržiūrų
2 0
Kepti grybais ir grikiais įdaryti koldūnai

Įkėlė
Kepti grybais ir grikiais įdaryti koldūnai

Kepti grybais ir grikiais įdaryti koldūnai

 

Radau receptą, pamačiau, kad įdaras gaminamas su džiovintais baravykais ir susigundžiau pasigaminti, nes jau labai mėgstu aš tuos grybus 😀 Labai ilgai terliotis nereikėjo, bet… Visuomet visur yra tas „bet“. Recepte, pagal kurį gaminau, nėra nurodyta, kokios talpos stiklinė. Ir ką daryti? Juk pribersi per daug miltų ir tešla nesigaus. Maniškė 250 ml talpos. Rizikavau. Ir susinervavau. Ryškiai per daug miltų! Aišku, išsikočiojo ta tešla, susilipdė ir tie koldūnai. Bet vis tiek pikta, nejaugi taip sunku parašyti, kad stiklinės talpa turi būti 200 ml ? Gal tuomet ir tešla būtų ypatingai minkšta, nelimpanti prie rankų (maniškė irgi nelipo, bet…), tampri. O štai vendens, aš galvoju, turėtų būti 250 ml. Liko ir kokios dvi saujos įdaro. Manau, jog džiovintų baravykų reikėtų dėti 20 gramų, grikų – užtektų trečdalio stiklinės (apie 80 g +-). Svogūnų galima daugiau truputį dėti.

Bet, kaip ten bebūtų – koldūnai suvalgyti 😀

Kad pagamintumėte Keptus grybais ir grikiais įdarytus koldūnus, reikės:

Tešlai: 2, 5 stiklinės miltų (!), 1 stiklinės vandens (!), 3 šaukštai aliejaus.

Įdarui: 10 g džiovintų baravykų, 2 svogūnų (dėjau 130 g), 2 kiaušinių, 2 šaukštų aliejaus, druskos, 0,5 stiklinės grikių (!).

Gardinti: 2 laurų lapelių, 2 česnakų skiltelių, 2-4 šakelių petražolių, 4 juodųjų pipirų žirnelių, druskos.

Gaminimo eiga:

 • Grikius nuplaukite, užpilkite stikline vandens, pasūdykite ir užvirkite. Sumažinkite ugnį ir virkite 15 minučių uždengtame puode.
 • Kitame inde užkaiskite kiaušinius ir išvirkite.
 • Kol grikiai ir kiaušiniai verda ruoškite užpilą. Grybus nuplaukite, dėkite į puodą ir užpilkite karštu vandeniu. Įmeskite juodųjų pipirų žirnelius, česnakus, petražoles, laurų lapelius, užvirkite ir virkite 10 minučių. Tada nukaiskite. Nuovirą nukoškite, jo prireiks. Grybus susmulkinkite.
 • Kai praeis laikas, skirtas virti grikiams, ugnį išjunkite ir palikite aušti.
 • Svogūnus nulupkite ir smulkiai supjaustykite.
 • Įkaitinkite keptuvėje aliejų ir 3 minutes pakepinkite svogūnus, sudėkite grybus,  grikius ir patroškinkite dar kokias 3-5 minutes. Nukelkite nuo ugnies, ir įmaišykite sutarkuotus ar sukapotus smulkiai kiaušinius. Palikite aušti.
 • Gaminkite tešlą. Vandenį užvirinkite, supilkite aliejų ir maišydami po truputį berkite miltus. Tešla turi būti tirštoka,  sunkiai maišytis. Išminkykite tešlą, kad ji taptų vientisa, elastinga ir nelimpanti prie rankų. Siūlau, pradžiai įmaišyti į vandenį 400 ml miltų. Paskui, jei minkant lips prie rankų, dar truputį įberti miltų. Taip bent išvengsite mano varianto 🙂
 • Ant aliejumi ištepto paviršiaus iškočiokite ploną lakštą ir supjaustykite jį kvadratėliais 7X7 cm. 
 • Ant kiekvieno kvadratėlio dėkite po šaukštelį įdaro ir sulenkite taip, kad gautųsi trikampiai. Kraštus užspauskite. Įdaras gana birus, tad aš pasemiu jo į šaukšteliu į delną, suspaudžiu truputį ir tik tuomet dedu ant tešlos kvadratėlio.
 • Kepimo skardą patepkite aliejumi ir išdėliokite koldūnus. Kiškite į iki 160-180 C įkaitintą orkaitę (kaitra priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų) ir kepkite 15 minučių. 
 • Grybų nuovirą užvirkite, padruskinkite. Koldūnus sudėkite į kepimo indą aukštesniais kraštais ir užpilkite grybų sultiniu.
 • Kepkite dar 20 minučių.
 • Keptus grybais ir grikiais įdarytus koldūnus tiekite su grietine.

Skanaus! 😉

 

Recepto Kategorijos:
Blynai, koldūnai, virtiniai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti