Koldūnai virti sultinyje - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Spa 29, 2018
2416 Peržiūrų
7 0
Koldūnai virti sultinyje

Įkėlė
Koldūnai virti sultinyje

Koldūnai virti sultinyje

Tikrai skanūs koldūnai, nesudėtinga gamyba, o ir atsibodusioms sriuboms puiki alternatyva.

Pagaminsite 20 kvapnių koldūnų, išvirsite apie 2,5 l sultinio ir sočiai bei skaniai pavalgydinsite 6 asmenų šeimą.

Pastaba. Ruošdama tešlą, aš dažniausiai su vandeniu sumaišau abu kiaušinius ir kiaušinio baltymo atskirai neplaku (nemėgstu terlionės 🙂 ). Tešla perdaug nenukenčia. Jei minkant tešlą, ji labai labai lips prie rankų, įberkite truputį miltų. Kodėl prieš verdant koldūnus sultinyje reikia palaikyti juos apie 30 sekundžių verdančiame vandeyje? Tam, kad pasišalintų miltų perteklius. Jeigu valgytojai tik du ar trys, virkite tik kokius 9-10 koldūnų, o kitus dėkite į pabarstytą miltais šaldymui skirtą dėžutę ar maišelį (tik ne vieną ant kito kraukite koldūnus – sulips) ir kiškite į šaldymo kamerą.

Kad pagamintumėte „Koldūnai virti sultinyje”, reikės:

Koldūnų įdarui: 500 g maišytos mėsos (200 g jautienos ir 300 g kiaulienos), 1 svogūno, žiupsnio džiovintų čiobrelių, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Koldūnų tešlai: 400 g miltų, 2 kiaušinių, 1,5 stiklinės vandens, šaukštelio druskos.

Sultiniui: 2,5 – 3 l vandens, viščiukų sparnelių (500 g pakuotė), apie 300 g salierų stiebų, 1-2 lauro lapeliai, 2-3 česnako skiltelės, 8-10 juodųjų pipirų žirneliai, 4-5 kvapiųjų pipirų žirneliai, druskos.

Taip pat reikės: krapų, petražolių.

Gaminimo eiga:

  • Išvirkite sultinį. Į verdantį vandenį sudėkite nuplautus sparnelius. Pavirkite 20 monučių. Tada sudėkite salierus, lauro lapelius, česnakų skilteles, pipirus, padruskinkite ir virkite, kol išvirs sparneliai. Sultinį nukoškite.
  • Kol verda sultinys, ruoškite koldūnus.
  • Įdaras. Sumaišykite įdarui skirtus produktus (svogūną būtinai sutarkuokite smulkia tarka arba sumalkite).
  • Koldūnų tešla. Vieno kiaušinio trynį ir vieną kiaušinį sumaišykite su vandeniu, padruskinkite (šaukštelis druskos). Baltymą išplakite. Miltus nusijokite į dubenį, juose padarykite duobutę ir į ją supilkite vandens ir kiaušinių masę, išplaktą baltymą. Atsargiai užgriebdami miltus iš visų pusių užminkykite tešlą. Tešlą pabarstykite miltais, uždenkite rankšluosčiu ir palikite 15 minučių.
  • Iš tešlos, ant miltais pabarstyto paviršiaus,  iškočiokite apie 60 cm ilgio ir apie 8 cm pločio juostas. Ant kiekvienos jų (arčiau vieno krašto) dėkite po kaupiną šaukštelį mėsos masės (ant kiekvienos tešlos juostos turi būti po 10 mėsos kauburėlių) ir uždenkite kita tešlos puse. Stikline išspauskite koldūnus ir užspauskite kraštus. Arba peiliu supjaustykite, štai taip:
Koldūnai virti sultinyje

Koldūnai virti sultinyje

Ir užspauskite kraštus, susukite štai taip:

Koldūnai virti sultinyje

Koldūnai virti sultinyje

  • Prieš virdami 20-30 sekundžių koldūnus palaikykite verdančiame vandenyje (dėkite po tiek koldūnų, kad šie nesuliptų) ir tik paskui dėkite į verdantį sultinį.
  • Virkite apie 20 minučių.
  • Į lėkštes išgriebkite po 3-4 koldūnus, užpilkite sultiniu, pabarstykite susmulkintais krapais bei petražolėmis ir tiekite.
Koldūnai virti sultinyje

Koldūnai virti sultinyje

 

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Blynai, koldūnai, virtiniai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti