Kitokie greitai pagaminami cepelinai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 23, 2021
777 Peržiūrų
5 0
Kitokie greitai pagaminami cepelinai

Įkėlė
Kitokie greitai pagaminami cepelinai

Kitokie greitai pagaminami cepelinai

Išbandžiau interneto platybėse surastą receptą. Super! Ir labai greitai pasigamino! Juk nereikėjo virti bulvių (o jas geriausia išvirti iš vakaro, kad gerai atvėstų ir būtų lipnesnės), paskui jas reikia sumalti arba sutarkuoti nestambia tarka (taip aš darau). Vienu žodžiu – šis receptas man tiko 😉

Abejojau, ar tikrai pavyks, nes receptuose, kuriuose aprašyta, kaip gaminti cepelinų tešlą iš varškės ir žalių (nevirtų) bulvių tarkės, nelabai aiškiai koks kiekis bulvių turėtų būti. Rašo: 10 – 12 bulvių. Kokių? Vidutinio dydžio, ar didelių? O gal labai didelių? Paėmiau 12 bulvių, man atrodė, kad vidutinio dydžio. Nuskutau ir pasvėriau, nes tikrai, manau, jog daugumai šeimininkių daug geriau, kai žino produktų svorį, ypatingai toms, kurios nelabai mėgsta eksperimentuoti ir bijo, kad sugadins tik produktus, ir niekas nepavyks 😉 Varškė. Skaitau: du pakeliai. Kokio svorio jie? Po 180 g ar po 200 gramų? Ir be to, pagalvojus…, tai ta pakeliuose varškė labai jau šlapia būna, tad nesinori rizikuoti, kad pasileis cepelinai. Naudojau Vilkyškių pusriebę varškę (po 500 g plastmasinėse dėžutėse permatomose supakuota). Aš šią varškę daug kur naudoju: ir lietinių blynelių įdarui, ir varškės spurgutėms gaminti, ir varškėčiams. Na, žodžiu, – visur 🙂 Beje, recepte nurodytas kiaušinis į tešlą – nedėjau…

Kas dar svarbu! Krakmolas. Dėjau, kaip ir nurodyta recepte. Bet pasvėriau, nes recepte nurodyta šaukštais… O kokie tie šaukštai? Su kaupu, ar be kaupo, dideli ar mažesni? Įsibėriau į krepšelį keturis didelius su kaupu šaukštus krakmolo, pasvėriau – 85 g. Ai, galvoju, dar įbersiu ir bus lygiai 100 gramų. Na, gal būtų užtekę ir 80 g ar net 70 g manau. Viskas priklausys nuo bulvių jūsų. Bet labai jau tos mano turimos bulvės buvo vandeningos… Tai va, kai perki iš parduotuvės (pirkau fasuotas Linkėjimai iš kaimo), tai ir neaišku, kokios tos bulvės bus. Pabijojau, kad išsileis cepelinai, tai dar ir užvirus puode vandeniui, pusėj stiklinės vandens šalto išmaišiau šaukštą krakmolo ir supyliau į puodą (pildama vandenį puode maišiau, kad krakmolas, gavęs karščio nesušoktų).

Tiesa, turėjau kiaulienos kumpio gabaliuką, tai jį teko malti. Dažniausiai perku maltą mėsą ir nesivarginu.

Radau parašyta, kad tipo šis receptas – senas rusiškas receptas. Nesvarbu kieno jis ten, svarbu, kad greitai paruošite ir bus skanu.

Sulipdysite 10 ne itin didelių, bet tikrai normalaus dydžio cepelinų.

Kad pagamintumėte Kitokie greitai pagaminami cepelinai , reikės:

Tešlai: Beveik 1,5 kilogramo bulvių (man trūko 25 gramų iki nurodyto svorio ir svėriau aš jau nuskustas bulves), 300 g varškės, 100 g krakmolo, 1 kaupino šaukštelio druskos.

Įdarui: 400 g kiaulienos faršo, druskos, maltų juodųjų pipirų, didelės česnako skiltelės, šaukštelio kmynų.

Gaminimo eiga:

  • Nuskuskite bulves, jas sutarkuokite ir nusunkite per marlę (man patogiausia ir visada turiu pasiruošusi dvigubos marlės gabalėlį tokiems atvejams 🙂 ), bet ne iki galo, ne sausai. Vienu žodžiu, kad tarkiai nebūtų labai šlapi. Sunkos nuo bulvių neišpilkite. Pastovės ji pora minučių, nupilsite skystį, o ant dugno nusėdusį krakmolą, sudėsite į tešlą.  
  • Užkaiskite vandenį, padruskinkite. Galite užkaisti ir prieš skusdami bulves, nes tešlą greitai paruošite 🙂
  • Tada į tarkius sudėkite varškę, krakmolą, druską ir viską gerai išminkykite.
  • Tešla gavosi pakankamai lipni. Kai gaminu cepelinus iš tradicinės cepelinų tešlos, delnus suvilgau vandeniu, kad juos suformuočiau, o čia nereikėjo.
  • Paruoškite cepelinų įdarą: sumaišykite visus nurodytus produktus. Česnako skiltelę sutarkuokite smulkia tarka.
  • Vandeniui užvirus, formuokite cepelinus ir virkite apie  30 minučių.
  • Padažiuką gaminkite pagal savo skonį. Aš paspirginau lašinukų, svogūniuko ir dar grietinės įsimečiau 😉
Kitokie greitai pagaminami cepelinai

Kitokie greitai pagaminami cepelinai

Skanaus! 🙂

 

Recepto Kategorijos:
Kepsniai ir antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti