Cepelinai su varškės įdaru - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 23, 2023
865 Peržiūrų
6 0
Cepelinai su varškės įdaru

Įkėlė

Minkštutėliai cepelinai. Nieko naujo šiame recepte nerasite. Turiu mintyje, kad nieko naujo toms, kurios išmokę iš savo močiučių, mamų, kaip gaminti cepelinus, na, ar didžkukulius. Visaip juos vadina. Aš tokio dydžio cepelinų nevadinu didžkukuliais. Man didžkukulis toks, kuris netelpa saujoje 😉

Ir taip. Šis receptas, manau, gali praversti toms, kurios dar tik mokosi gaminti 😉

Panašūs receptai: https://skaniausi.net/kitokie-greitai-pagaminami-cepelinai/  ,  https://skaniausi.net/virtu-bulviu-cepelinai-su-vistiena/https://skaniausi.net/virtu-bulviu-cepelinai-su-varske/https://skaniausi.net/didzkukuliai/https://skaniausi.net/virtu-bulviu-cepelinai-su-grybu-idaru/https://skaniausi.net/virtu-bulviu-cepelinai/ 

Pastaba ir mano patirtis. Kai ruošiu cepelinus, visų nesudedu iš karto virti, o užvirus vandeniui dedu tik du cepelinus – „žvalgus”. Kodėl? Visų pirma, tokiu būdu patikrinu, ar nesuirs, antra „žvalgai” būna negražūs, nelygiu paviršiumi, o po jų virimo, į tą patį vandenį sudėjus likusius – naujai išvirti cepelinai tampa glotniu paviršiumi. Cepelinų gamybai naudokite tik krakmolingas bulves. Kad ir kokios krakmolingos bulvės būna, apsidraudimui į vandenį, kai šis užverda ir jau reikia dėti cepelinus, pilu ištirpinto krakmolo:  1 šaukštą krakmolo išmaišau pusėje stiklinės vandens, supilu maišydama į užvirusį pasūdytą vandenį ir tik tada, kai vanduo užverda, dedu cepelinus. Būna ir taip, kad jaučiu, jog gali suirti, tai iš karto į tešlą dedu 1 – 2 šaukštus pirktinio bulvių krakmolo. Šį kartą nedėjau nei į tešlą, nei į vandenį. Ir… dideliam mano nusivylimui – cepelinai pradėjo irti. Pirmą kartą mano, kaip šeimininkės istorijoje! Visa laimė, kad tai buvo tie pirmieji du cepelinai, cepelinai – „žvalgai” 😀 Teko labai nedaug apvolioti likusius cepelinus krakmole ir dar į vandenį pyliau šaukštelį vandenyje ištirpinto krakmolo. 

Gamindami užtruksite: na, net nežinau… Kartais trumpiau, kartais ilgiau terliojuosi. Stengiuosi bulves su lupena išvirti iš vakaro, kad greitesnė gamyba būtų. 

Iš nurodyto kiekio pagaminsite normalaus dydžio 8 cepelinus.

Kad pagamintumėte Cepelinai su varškės įdaru, reikės:

600 g virtų su lupena bulvių (nuluptų bulvių kiekis truputį sumažės), 1,5 kg bulvių (svoris jau nuskustų bulvių) , druskos, krakmolo, 0,5 kg Vilkyškių 9 proc. varškės, kiaušinio, šaltai rūkytos šoninės, svogūno, 1 šaukšto grietinės.

Gaminimo eiga:

 • Bulves su lupena (600 g) švariai nuplaukite ir išvirkite (su lupenomis). Atvėsusias bulves nulupkite ir sutarkuokite smulkesne nei burokinė (galite ir sumalti mėsmale, bet man daugiau terlionės su tokiu kiekiu bulvių, geriau sutarkuoti).
 • Likusias bulves nuskuskite ir smulkiai sutarkuokite (o va šitam dalykui naudoju elektrinę bulviatarkę) .
 • Naudodami sūrmaišio audinį arba marlę, tarkius nusunkite, nuspausdami kiek galima daugiau skysčio, bet nepersistengdami, nes masė turi būti minkšta.
 • Bulvių sunką palikite, kad nusistovėtų krakmolas. Tada skystį atsargiai nupilkite į vandenį, kuriame virsite cepelinus (taip verdami cepelinai bus baltesni), o dubens dugne nusistovėjusį krakmolą sudėkite į tarkuotų bulvių masę.
 • Jeigu matote, kad krakmolo susidarė nedaug arba žinote, kad bulvės nekrakmolingos, įberkite 2  šaukštus pirktinio bulvių krakmolo.
 • Įdėkite sutrintas virtas bulves, pasūdykite ir gerai išminkykite.  
Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

 • Varškę suminkykite su kiaušiniais ir žiupsniu druskos.
Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

 • Iš gerai išminkytos bulvių masės drėgnomis rankomis formuokite norimo dydžio didžkukulius (ant delno išplokite tešlą, dėkite įdaro, apspauskite ir tarp delnų formuokite pailgus didžkukulius).
Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

 • Du cepelinus dėkite į didelį kiekį pasūdyto verdančio vandens ir virkite 20 minučių (laiką skaičiuokite, kai vanduo, sudėjus cepelinus, vėl užvirs). 
Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

 • Kubeliais supjaustykite svogūną ir pakepinkite apie 3minutes su pora šaukštų aliejaus.
Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

 • Sudėkite supjaustytą šoninę ir pakepinkite viską apie 10 – 12 minučių ant silpnesnės ugnies.
Cepelinai su varškės įdaru

Cepelinai su varškės įdaru

 • Kai svogūnai ir šoninė bus iškepę, įmaišykite šaukštą grietinės ir pats paprasčiausias padažas bus paruoštas. Nenorite grietinės – nedėkite jos.
 • Kai išvirs pirmieji du cepelinai, juos išgriebkite ir degustuokite 🙂 
 • Į verdantį (tą patį, kur virė du cepelinai) sudėkite likusius cepelinus. Kai vanduo užvirs, virkite 20 minučių.
 • Patiekite su spirgučių padažu.

Skanaus! 😉

P.S. Jei bulvės pasitaikė nelabai krakmolingos, į verdantį vandenį įpilkite truputį šaltame vandenyje ištirpinto krakmolo, tada būsite tikri, kad virdami didžkukuliai nesuirs.

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti