Kitoks prancūziškas pyragas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Rgs 16, 2017
1944 Peržiūrų
9 0
Kitoks prancūziškas pyragas

Įkėlė
Kitoks prancūziškas pyragas

Kitoks prancūziškas pyragas

Skaniai ir sočiai pavalgys 6-8 asmenys.

Gaminimo laikas: 50 minučių (įskaičiuota ir tešlos atšilimo laikas).

Tai šiek tiek kitoks prancūziško grietininio pyrago variantas be krevečių, papildytas karštai rūkyta lašiša, brokoliais, o vietoj namuose gaminto pyrago pagrindo – pirktinė mielinė sluoksniuota tešla.

Ruošdama įdarą, labai gerai išplakiau grietinėlę. O, kad paskui išplakiau ir  kiaušinius, labai pasigailėjau, nes įdaras tapo panašus į omletą, be to išplakti kiaušiniai suskystino grietinėlės- kiaušinių-sūrio mišinį  ir teko ilgiau kepti. 

Kad iškeptumėte prancūzišką pyragą, reikės:

200 g lašišos, 500 g tešlos, 8 g krapų, 1 skiltelės česnako, 0,5 šaukštelio (gali būti ir mažiau, jei lašiša sūri) druskos, trupučio pipirų, 110 g sūrio (naudojau „Vilkyškių” ir jo galėjo būti šiek tiek daugiau), 300 ml grietinėlės (galima naudoti ir 200 ml), 3 kiaušinių, 250 g brokolių (gali būti šiek tiek daugiau ar mažiau).

Gaminimo eiga:

  • Užkaiskite vandenį, o kai vanduo užvirs, 1 minutę pavirkite jame brokolių žiedynus.
  • Atšildykite tešlą ir ištepę trupučiu aliejaus kepimo formą, išklokite tešla dugną, padarydami bortelius (apie 3-4 cm). Subadykite šakute.
  • Kepkite apie 7-10 minučių iki 190 C įkaitintoje orkaitėje (kepimo laikas priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų. Gali būti, kad pakaks kepti ir 5 minutes).
  • Sumaišykite stambiai sutarkuotą sūrį su kiaušiniais, iki standumo išplakta grietinėle, padruskinkite, papipirinkite, įmaišykite smulkiai sukapotus krapus ir tarkuotą česnako skiltelę.
  • Ant iškepusio, įgavusio gražų rusvą atspalvį, pagrindo dėkite lašišos gabalėlius, paskui brokolius ir užpilkite grietinėlės, sūrio ir kiaušinių mišinį.
  • Kepkite 25 minutes iki 190 C įkaitintoje orkaitėje.
  • Skanu su sojų padažu.

skanaus! 😉

Papildymas. Mėginau kepti su bemiele sluoksniuota tešla – geriau ir gardžiau. O dar geriau bus, jei gaminsite patys pagrindą. Jam reikės: 200 g miltų, 150 g sviesto, 1 šaukštelio druskos, 2 šaukštų šalto vandens. Gaminimas: Sumaišykite visus nurodytus, tešlai pagaminti, produktus. Suminkykite tešlą (ji turi būti vientisa), įvyniokite į maistinę plėvelę ir pusvalandį palaikykite šaldytuve. Iš tešlos padarykite apvalų paplotėlį. Tešlą prispauskite prie kepimo formos dugno ir kraštų. Kepkite iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 7 minutes. Paskui viskas, kaip ir recepte.

 

Recepto Kategorijos:
Sotūs pyragai ir pyrageliai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti