Kuršėnų vyniotinis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 28, 2021
1618 Peržiūrų
7 0
Kuršėnų vyniotinis

Įkėlė
 
Kuršėnų vyniotinis

Kuršėnų vyniotinis

Greitai, tikrai greitai pagaminsite. Patikėkite – nors ir nebus idealiausio vaizdo, bet visi valgys, girs ir dar norės kartoti 😉 Tiesa, kad baltymai gerai ir greitai išsiplaktų, kiaušinius visuomet palaikau kambario temperatūroje apie valandą, kai karšta, užtenka ir penkiolikos minučių 🙂
Kad pagamintumėte Kuršėnų vyniotinis, reikės:
Tešlai: 4 kiaušinių, 80 g šaukštai cukraus pudros, 30 g miltų, 30 g bulvių krakmolo.
Įdarui: 160 g sviesto (kambario temperatūros, labai minkšto), 180 g varškės, 1 šaukštelio vanilinio cukraus, 80 g cukraus pudros ir apie 125 g aviečių.
Gaminimo eiga:
  • Kiaušinių trynius išplakite su cukrumi iki purumo. Suberkite miltus, krakmolą ir gerai išmaišykite. 

Pastaba. Užsimiršau ir į indą su tryniais, dar jų nebuvau išplakusi, subėriau cukraus pudrą, krakmolą bei miltus. Kadangi taip padariau, tai nieko kito nebeliko, tik viską gerai išplakti elektriniu plakikliu. Darbo eiga trupučiuką sutrumpėjo, o kepinys nenukentėjo 😉

  • Iki standumo išplakite baltymus ir atsargiai įmaišykite į trynių, miltų – krakmolo masę. 

Pastaba. Tinkamai išplaktų baltymų paviršius yra lygus, blizgantis, ne porėtas, ir apvertus dubenį baltymai turi laikytis jame, neslysti, nekeisti padėties. Atsargiai išmaišyta tešla, nesukrenta, lieka puri. 

  •  Pilkite tešlą ant kepimo popieriumi išklotos orkaitės skardos (manosios išmatavimai 30 x 36 cm – matavau ne visą skardą, o tik tą dalį, vidinę, kokio dydžio bus įtiestas kepimo popierius ir pats biskvitas), paskirstykite ją tolygiai per visą skardos dydį ir kepkite iki 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 12 – 14 minučių. 

Pastaba. Kepiau tik 11 minučių – mano orkaitėje kepti ir tiek laiko užteko… Taip, kad kepimo laikas priklausys nuo jūsų turimos orkaitės privalumų.

  • Iškepusį biskvitą iš karto apverskite ant cukrumi pabarstyto naujo kepimo popieriaus lakšto ir palikite atvėsti. 
  • Kol keps biskvitas, spėsite paruošti įdarą. Iki purumo išplakite minkštą sviestą su varške, vaniliniu cukrumi ir cukraus pudra.
  • Ant pravėsusio biskvito ( man jis greitai atvėso) išdėliokite perpus perpjautas avietes (stambias avietes dalinau į tris dalis), o ant viršaus užtepkite varškės įdarą ir suvyniokite į vyniotinį.
  • Palaikyti šaldytuve apie 2 valandas, pabarstykite cukraus pudra ir  SKANAUS! 😉 😀

 

Recepto Kategorijos:
Vyniotiniai ir pudingai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti