Maltos mėsos didkepsniai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Rgp 2, 2018
1274 Peržiūrų
7 1
Maltos mėsos didkepsniai

Įkėlė
Maltos mėsos didkepsniai

Maltos mėsos didkepsniai

Kotletai, ar Didkepsniai? Visiškai nesvarbu, kaip jūs juos pavadinsite. Svarbiausia, kad jie kepami orkaitėje, yra labai sultingi ir skanūs. Tokius didkepsnius nebūtina užkepti sūriu, bet skaniau. Garnyras? Būtinai virtos šviežios bulvės ir pomidorų bei agurkų salotos pagardintos krapais, svogūnų laiškais, grietine ir papipirintos, padruskintos.  Bent jau taip skanu mano šeimai 😀

Tikrai labai paprastas patiekalas, bet ne prastas ir dar greitai pagaminamas. Didkepsniai keps 20 minučių + 1-2 minutes su sūriu. Bulvės irgi panašiai tiek pat virs (užkaičiu ankščiau nei įkepu didkepsnius). Didkepsnių mėsos masę sumaišyti užtrunku iki 10 minučių, nes dar pakepinu svogūnus, kol suminkštėja ir gerai mėsos masę „išdaužau” (paminkau, paskui imu masę į rankas ir stipriai tėškiu atgal į dubenį. Taip darau 15-20 kartų). 

Kad iškeptumėte Maltos mėsos didkepsnius, reikės:

700-750 g maišytos mėsos (aš maišau apie 400 – 450 g jautienos ir likusį kiekį kiaulienos), didelio svogūno (180 – 190 g gryno svorio), 1 kiaušinio, 0,5 šaukštelio druskos, 1 šaukštelio itališkų prieskonių maltai mėsai, žiupsnelio pipirų, 150 ml vandens, 3 šaukštų maltų džiūvėsėlių, 1 šaukšto manų kruopų, fermentinio sūrio (naudoju Vilkyškių Olandų puskietį sūrį), 2 šaukštų aliejaus.

Gaminimo eiga:

  • Kubeliais supjaustykite svogūną ir pakepinkite su 2 šaukštais aliejaus, kol suminkštės.
  • Vandenį sumaišykite su manų kruopomis ir džiūvėsėliais.
  • Mėsą sumaišykite su svogūnais,  manais bei džiūvėsėliais, kiaušiniu, gardinkite maltos mėsos prieskoniais, druskinkite, pipirinkite ir gerai išdaužykite, kad kepdami kotletai neprarastų formos.
  • Masę padalinkite į 8 dalis ir iškiekvienos suvoliokite kamuoliuką, kurį paplokite delnais (mano blyneliai gavosi apie 1 cm storio), aplyginkite kraštus. Vienu žodžiu – suformuokite idealios formos kepsnelius, kurie beje truputį pakis kepdami, ir dėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą.
  • Orkaitę geriau įjunkite prieš pradėdami gaminti, kad suformavę kepsniu, iškart galėtumėte kepti.
  • Maltos mėsos didkepsnius kepkite 20 minučių iki 220 C įkaitintoje orkaitėje. Paskui kaitrą sumažinkite iki 180 C ir uždėję ant kepsnių sūrio, kepkite dar pora minučių.
  • Skanaukite su bulvėmis ir šviežiomis daržovėmis. 

Skanaus! 😀

Recepto Kategorijos:
Kepsniai ir antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti