Minkštieji žagarėliai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Vas 20, 2020
1563 Peržiūrų
9 0
Minkštieji žagarėliai

Įkėlė
Minkštieji žagarėliai

Minkštieji žagarėliai

Šiuos žagarėlius geriausia būtų apibūdinti: minkšai trapūs žagarėliai 😀 , nes man jie tokie ir gavosi. Tik sodos… ne su kaupu šaukštelį reikėtų dėti… jautėsi, nes užsimiršusi, kad ne kepimo miltelius, o sodą naudoju, mestelėjau sodos su geru kaupu… Nebandžiau su kepimo milteliais šių žagarėlių gaminti, bet, manau, jog būtų irgi labai gerai.
Aš visuomet dar nuskutu ir supjaustau griežinėliais pora bulvių. dedu į įkaitusį aliejų po kelis griežinėlius. Kai apkepa – išimu. Taip dar mažiau aliejaus prisigeria kepiniai.
 
Apie 40 žagarėlių gaminsite apytiksliai 1 valandą.
 
Kad pagamintumėte Minkštieji žagarėliai, reikės:
Tešlai : 200 g riebios grietinės, 1 šaukštelio sodos, 0,5 stiklinės cukraus, 1 – 0,5 šaukštelio vanilinio cukraus, žiupsnelio druskos, 2 kiaušinių, 2 šaukštų aliejaus, 2 šaukštų degtinės, apie 550 g miltų.
Virimui : kiaulės taukų ir saulėgrąžų aliejaus (aliejaus 2/3, taukų 1/3)
Taip pat reikės: cukraus pudros.
Gaminimo eiga:
  • Į didelį dubenį sudėkite grietinę, suberkite sodą ir gerai išmaišykite.
  • Suberkite cukrų, vanilinį cukrų, druską, įmuškite kiaušinius, supilkite aliejų, degtinę ir išplakite iki vientisos masės (plakiau rankiniu plakikliu ir nepersistengiau plakdama).
  • Po truputį berkite miltus, vis maišydami tešlą. Kai tešla bus per tiršta maišyti, pradėkite ją minkyti rankomis. Miltų berkite tiek, kad gautumėte labai minkštą, tačiau prie rankų nelimpančią kočiojamą tešlą. 
  • Leiskite tešlai pailsėti 30 minučių.
  • Pasiruoškite didelį švarų paviršių kočiojimui, pabarstykite jį miltais.
  • Iškočiokite tešlą į maždaug 5 mm storio lakštą. Supjaustykite stačiakampiais, kiekvieno centre padarykite kelių centimetrų ilgio įpjovą. Per šią įpjovą perkiškite vieną tešlos gabalėlio galą, „išversdami“ jį į priešingą pusę.
  • Didelėje keptuvėje įkaitinkite taukus ir aliejų. Įdėkite vieną žagarėlį ir patikrinkite, ar aliejus jau tinkamai įkaitęs – jis turi greitai iškilti į aliejaus paviršių ir aliejus aplink jį turi imti greitai burbuliuoti. 
  • Žagarėlius virkite dalimis, po kelis, priklausomai nuo puodo dydžio. Svarbu, kad jie nesiliestų ir nesukibtų. Žagarėlius apverskite, kad tolygiai iškeptų ir apskrustų iš abiejų pusių.
  • Kai žagarėliai išsipūs ir taps gražiai auksinės spalvos, išimkite ir dėkite ant popierinių rankšluosčių, kad sugertų riebalų perteklių.
  • Žagarėlius apibarstykite cukraus pudra ir skanaukite.

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Sausainiai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti