Maskarponės ir bananų pyragas - Skaniausi desertai
Spa 18, 2017
3283 Peržiūrų
15 0
Maskarponės ir bananų pyragas

Įkėlė
Maskarponės ir bananų pyragas

Maskarponės ir bananų pyragas

Pastaba. Siūlyčiau razinas išmarkinti užpylus šaukštu romo. Beje, įdarą gaminau iš 500 g maskarponės, 200 g grietinėlės, 50 g cukraus, beveik 2 citrinų sultis naudojau (galima ir daugiau), 2 šaukštelius želatino tirpinau (bet jei norite ne tokio minkštučio kremo, o šiek tiek tvirtesnio dėkite 3 šaukštelius).

Ach, dar… Tingite kepti pagrindą? Siūlau alternatyvą: 200 g trapių sausainių, 60 g sviesto, 1 šaukšto cukraus sirupo (sutrupinsite sausainius į miltelius, sumaišysite su pakaitintu sviestu ir sirupu, subersite į formą, prispausite prie formos dugno bei kraštų ir, kol gaminsite įdarą, laikysite šaldytuve).

Kad pagamintumėte maskarponės ir bananų pyragą, reikės:

Pagrindui: 1 stiklinės kefyro, 1 kiaušinio, 1 nubraukto šaukštelio sodos, 3 šaukštų aliejaus, 3 šaukštų cukraus, 1 šaukšto kakavos, 200 ml stiklinės miltų, nemažos saujos stambių razinų.

Pagrindo drėkinimui: 2-3 šaukštų romo (neturite – tiks ir brendis), 1 šaukšto cukraus, 1 šaukšto vandens.

Įdarui: 250 g maskarponės, 30 g cukraus, 1 citrinos sulčių, 2 didelių bananų, 200 ml plakamosios grietinėlės, 1-1,5 šaukštelio želatinos ir 1-2 šaukštų virinto šalto vandens ištirpinti želatinai.

Papuošimui: baltojo ir juodojo šokolado arba to, kas jums skanu (kad ir riešutų).

24-25 cm skermens išardomos kepimo formos.

Gaminimo eiga:

  • Pagrindui skirtus produktus išplakite. Kepimo formą ištepkite aliejumi, pabarstykite miltais arba džiūvėsėliais, supilkite tešlą. Razinas išdėliokite ratu prie pat kepimo formos sienelės, truputį (vos vos) jas įspausdami į tešlą.  Centre išdėliokite mažesnį apskritimą (ir tolygiau iškils pagrindas, ir skonis su jomis neblogas). Kepkite 15-20 minučių iki 180 C įkaitintoje orkaitėje.
  • Grietinėlę išplakite su cukrumi ir sumaišykite su maskarpone. Supilkite citrinos sultis. Išmaišykite. Masė turi būti vientisa (išsimaišo greitai). Įmaišykite plonais griežinėliais supjaustytus bananus.
  • Kai pagrindas iškeps, galite palaukti kol jis atvės, jei norite jo puraus. O jei ne, tai tik keletą minučių pravėsusį užpilkite romo-cukraus-vandens mišiniu.
  • Ant viršaus krėskite įdarą, išlyginkite paviršių, užbarstykite tarkuoto šokolado ir – į šaldytuva 2 valandoms. Jei bijote, kad jūsų įdaras išsileis ant pošilčio pagrindo, palaukite kol atvės.

Pyragas paruoštas. Skanaus! 😉

Kaip ir viską užrašiau 🙂 Gaminkite ir rašykite, ar pavyko. Jei patiks ir su draugais pasidalinkite šiuo receptu 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Pyragai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti