Medaus tortas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bal 18, 2017
2618 Peržiūrų
5 0
Medaus tortas

Įkėlė

Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris nemėgsta saldumynų, o ypač namie gamintų pyragų, tortų. Šis naminis medaus tortas saldus, perteptas saldžiarūgščiu grietinės kremu, minkštutėlis, purutėlis ir nėra sausas. Todėl Jūsų lėkštėje atsiradęs torto gabaliukas kaip mat dings, ir norėsis dar kartoti, kartoti ir kartoti 🙂

Medaus tortas

Medaus tortas

Kad pagamintumėt medaus torto papločius, reikės:

100gr. sviesto

1 stiklinės cukraus

2 v.š medaus

1 a.š sodos

4 stiklinių miltų

2 kiaušinių.

Kremui paruošti reikės:

1 litro riebios grietinės

5 v.š. cukraus pudroa

4 v.š. citrinos sulčių (galite kremą ragauti ir kiekius koreguoti pagal savo skonį)

2 v.š želatinos.

Torto papločių kepimas. Į puodą beriame cukrų, drdame sviestą ir medų. Statome ant garų vonelės ir kaitiname, kol masė taps vienalytė ir ištirps cukrus. Masę atvėsiname, bet neatśaldome, nes ji turi būti šilta. Pilame išplaktus kiaušinius ir išmaišome. Actă nugesiname su soda ir supilame i masę, viską išmaišome. Beriame 3 stiklines miltų ir užminkome tešlą. Tada ant stalo suberiame  1 stiklinę miltų ir išverčiame ant jų tešlą. Minkome, kol tešla taps minkšto plastilino konsistencijos ir nelips prie rankų. Miltų kiekį truputį koreguokite pagal situaciją. Man visiškai pakako 4 stiklinių. Tešlą daliname į 5 dalis. Kiekvieną tešlos gabalą iškočiojame ant kepimo popieriaus. Jei tešla limpa prie kočėlo – pabarstykite truputį miltų. Papločio skersmuo turi būti šiek tiek didesnis jei jūsų turima kepimo forma, kad pasiliktumėte gabalėlių trupiniams torto papošimui. Papločiai išeina labai ploni – taip ir turi būti, jie gražiai pakils. Kepame po vieną iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min., kol gražiai paruduoja. Kepa labai greitai, tad stebėkite, kad neliktų tik degėsių blynas. Ir iškočioti reikia iš karto visus 5. Ant iškepusio papločio iš karto dedame savo kepimo formos dugną, ir peiliu apipjauname šonus. Likučius pasiliekame.

Kremas. Želatiną užpilme 60 ml. vandens ir paliekame išbrinkti. Grietinę sumaišome su cukraus pudra, citrinos sultimis (kiekį koreguojame pagal savo skonį). Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies, atvėsiname, supilame į kremą ir viską išmaišome. Statome į šaldytuvą tol, kol kremas bus tokio tvirtumo, kad galima bus tepti tortą.
 
Torto surinkimas. Papločius sutepame kremu. Viršų ir šonus tai pat negausiai aptepame kremu. Pastatome apie 15 min. į šaldytuvą, kad kremas dar truputį sustingtų. Papločių likučius sutriname į trupinius (aš sutryniau trintuve, trupiniai gavosi labai smulkūs.) Apibarstome viršų ir šonus trupiniais. Puošiame pagal savo norus. Mano papuošimai Velykiniai – kinder surprise ir glazūruoti riešutai bei razinos.
Skanaus! 🙂

 

 

Recepto Kategorijos:
Desertai · Tortai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti