"Mildos" pyragas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Kov 17, 2018
1864 Peržiūrų
9 0
„Mildos” pyragas

Įkėlė
"Mildos" pyragas

„Mildos” pyragas

„Mildos” pyragas… Kodėl toks pavadinimas? Gal todėl, kad kažkada šį pyragą sugalvojo ir kepė kokia nors šauni šeimininkė Milda 😀 . Iš tikrųjų nežinau, nes receptą radau senoje knygoje ir tokiu pavadinimu. Recepte nurodyta naudoti šaldytas uogas arba mėgstamą uogienę + po 200 g cukraus dėti į varškę ir į pyrago pagrindo masę… Atseikėjau nurodytą kiekį ir nustėrau: tiek daug cukraus?! Nežmoniškas saldumas bus! Na, nebent su šaldytomis spanguolėmis ar šaldytais raudonaisiais serbentais arba labai rūgščia uogiene… tokiu atveju visai gerai gal būtų. Aš turėjau spanguolių džemo ir braškių uogienės (tirštos), tiksliau sakant su cukrumi sutrintų šviežių braškių (laikau taip paruoštas braškes stiklainiukuose šaldytuve ir jų mums užtenka iki kito birželio 🙂 ).

Dėjau mažiau cukraus. Miltus, cukrų matavau mililitrais, nes užsiožiavo svarstyklės. Naudojau ne sviestą, o margariną su sviestu „Vilnius” kepiniams , „Senolių” pusriebę varškę, nors reikia riebios. Bet tiko ir taip 🙂

Beje, cukraus reikėjo naudoti dar mažiau, nei aš naudojau (po 100 g ar ml). Man pasirodė labai saldus pyragas, nors vyrui tiko ir buvo normalus.

Ir taip, ko gi prireiks, kad iškeptumėte „Mildos” pyragą? Ogi:

Pyrago pagrindui: 200 g margarino, 400 ml miltų, 150 ml cukraus.

Varškės masei: 500 g varškės, 4 kiaušinių, 150 ml cukraus.

Pertepimams: uogienės arba šaldytų uogų (ko turėsite).

Kepimo formos. Geriau išardomos. Manoji – 26 cm skersmens ir 7 cm aukščio.

Gaminimas:

  • Margariną sutarkuokite stambia tarka į dubenį. Berkite miltus, cukrų ir trinkite pirštais ar tarp delnų, kol gausis trupiniai.

  • Varškę ištrinkite su kiaušiniais ir cukrumi.
  • Sviestu ar trupučiu aliejaus patepkite kepimo formą, pabarstykite miltais arba džiūvėsėliais ir sudėkite du trečdalius trupinių. Lengvai paplodami išlyginkite.
  • Apibarstykite uogomis arba aptepkite uogiene (uogienės daug nereikia, tepkite plonu sluoksniu).
  • Tada krėskite varškę.
  • Ant jos tepkite uogienę arba apibarstykite uogomis (tepiau pertrintas braškes). Užtepti uogienę, jei ji tiršta, vargu ar jums pavyks. Aš šaukšteliu kabinau spanguolių džemą ir krėčiau ant varškės. Aptaškavau gana tankiai visą jos paviršių.
  • Dabar galite berti likusius trupinius.
  • Kekite 30 minučių iki 180 C įkaitintoje orkaitėje. Paskui kaitrą padidinkite iki 200 C ir kepkite dar 30 minučių. Orkaitę išjunkite ir dar palaikykite pyragą joje 10 minučių.

Pyragas truputį sukrito, nors ir buvo iškilęs iki pat formos kraštų

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Desertai · Pyragai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti