Orkaitėje keptas liežuvis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 21, 2021
2795 Peržiūrų
7 0
Orkaitėje keptas liežuvis

Įkėlė
Orkaitėje keptas liežuvis

Orkaitėje keptas liežuvis

Labai neįprastas liežuvio gaminimo variantas. Dažniausiai valgome virtą liežuvį su įvairiais priedais, liežuvį drebučiuose, užkeptą daržovėmis liežuvį (bet prieš tai virtą), išvirtą ir dar apkeptą orkaitėje… O štai keptą liežuvį orkaitėje, vargu ar kas gaminote, na, ir receptų interneto platybėse nepavyks rasti 😉

Pastaba. Jeigu jūs įsitikinę, kad druska išsausins liežuvį, tai bent parą pamarinuokite jį be druskos, tik suprieskoniuotą, o paskui parą pamarinuokite jau įtrynę druska. Bet kažin, ar taip reikėtų vargti, nes liežuvis per odelę ir taip sunkiau įsisavins druską. Marinuokite su liežuvio odele, nereikia jos nupjaustinėti, nes tai padarysite, kai valgysite.

Kad pagamintumėte Orkaitėje keptas liežuvis, reikės:

Apie 1,6 kg jaučio liežuvio, maltų juodųjų pipirų, trupučio maltų kvapiųjų pipirų, žiupsnio – dviejų smulkintų lauro lapų,  apie 1,5 -2 šaukštelių druskos (1 kg mėsos – šaukštelis su kaupu druskos, bet skoniui draugų nėra), 4-5 skiltelių česnako (jeigu mažos, dėkite daugiau, česnakas tikrai nepagadins skonio), galima dėti žiupsnį mairūno, truputį rozmarino.

Kepimui: 2-3 svogūnų (priklausys nuo dydžio),  majonezo šaukštelio (galite ir šaukštą dėti), galima saliero stiebą įpjaustyti (nebūtina), kepimo rankovės. 

Garnyras: orkaitėje keptos bulvės (perpus supjaustytos bulvės, aliejus, kmynai, druska) ir padažas paprastutis (majonezas, krienai ir česnakas), pabarstytas smulkintais svogūnų laiškais.

Gaminimo eiga:

 • Susmulkinkite česnaką (galite sutarkuoti, galite supjaustyti riekelėmis).
 • Liežuvį įtrinkite prieskoniais (česnaku, pipirais juodaisiais ir kvapiaisiais, laurais, mairūnais ir rozmarinais, druska) ir kiškite į maišą.
 • Marinuokite 2-3 dienas (laikykite šaldytuve arba, jeigu tinkamos oro sąlygos, galite laikyti ir balkone).
 • Orkaitę įkaitinkite iki 180 – 190 C kaitros (kaitra, kepimo laikas visuomet priklauso nuo orkaitės… geriau kepti su karštu oru, ventiliatoriumi).
 • Išmarinuotą liežuvį gerai įtrinkite majonezu ir dėkite į kepimo rankovę. Ten pat   kiškite nelabai plonais griežiniais  supjaustytus svogūnus, jeigu naudosite, tai ir gabalėliais pjaustytus saliero kelis stiebus. Rankovės galus sandariai užriškite.
 • Paruoštą kepsnį kiškite į orkaitę.
 • Po pusantros valandos kepimo, rankovę apverskite (darykite tai atsargiai, kad nesuplyštų rankovė).
 • Kad tikrai gerai iškeptų mėsytė, kepkite 3valandas.
 • Likus valandai (gal net trupučiuką daugiau) iki liežuvio kepimo pabaigos, į orkaitę kiškite skardoje išdėliotas bulvių puseles (prieš tai bulvių puseles patepkite aliejumi, padruskinkite ir pabarstykite kmynais).
 • Kai tik liežuvis iškeps, leiskite 10 minučių „pailsėti“, tolygiai pasiskirstyti sultims ir tik tuomet pjaustykite.
 • Orkaitėje keptas liežuvis tiekite su bulvėmis ir padažiuku.
Orkaitėje keptas liežuvis

Orkaitėje keptas liežuvis

Skanaus! 😉

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti